Skocz do zawartości

Megane III. Cz warto kupić ten samochód. Za i przeciw.


luki29m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o opinie na temat Megane III. Czy warto kupić ten samochód czy lepiej szukać coś innego w podobnej cenie , tak myślę max do 33 tys. zł. Chyba wolę diesla . Czy od 2009 roku coś się zmieniało czy był jakiś lift? A jeśli nie to co innego w zamian. Bardzo proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Bardzo proszę o opinie na temat Megane III. Czy warto kupić ten samochód czy lepiej szukać

> coś innego w podobnej cenie , tak myślę max do 33 tys. zł. Chyba wolę diesla . Czy od 2009

> roku coś się zmieniało czy był jakiś lift? A jeśli nie to co innego w zamian. Bardzo proszę o

> porady.

Kup. Ale koniecznie RS Cup biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Bardzo proszę o opinie na temat Megane III. Czy warto kupić ten samochód czy lepiej szukać

> coś innego w podobnej cenie , tak myślę max do 33 tys. zł. Chyba wolę diesla . Czy od 2009

> roku coś się zmieniało czy był jakiś lift? A jeśli nie to co innego w zamian. Bardzo proszę o

> porady.

lift był w 2012, za 33 to troche malo na diesla z tego rocznika, najlepiej 1.4 tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem wersja bida z klima i silnikiem 1.6. Gorszego kompaktu nie widzialem, prowadzenie,

> zawieszenie, uklad kierowniczy, hamulce porowanlalbym do lanosa a nie do nowoczesnego

> kompakta.

zle wrazenie spowodowal silnik, samo auto prowadzi sie poprawnie, hamulce w tych ktorymi jezdzilem działały wzorowo, plastikowa flotowa bieda sprawia wrazenie tandety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniane byly silniki, na podstawie vinu w aso, jak jest akcja serwisowa na pewno Cie poinformuja

No to nie za ciekawie. A masz możliwość sprawdzenia po VIN.

EDYTA: Zarejestrowałem renuara na Moje renault i na razie jest akcja na wiązkę wspomagania. O siniku nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zle wrazenie spowodowal silnik, samo auto prowadzi sie poprawnie, hamulce w tych ktorymi jezdzilem

> działały wzorowo, plastikowa flotowa bieda sprawia wrazenie tandety

Czyli rozumiem, ze to ze cala buda chodzi podczas hamowania jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli rozumiem, ze to ze cala buda chodzi podczas hamowania jest normalne?

Musiałeś trafić na jakiegoś strasznego egzemplarza, bo teścia Grandtour jeździ bardzo fajnie, komfortowo, hamulce są super. Tylko silnik troche słaby, a skrzynia zestopniowana fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Bardzo proszę o opinie na temat Megane III. Czy warto kupić ten samochód czy lepiej szukać

> coś innego w podobnej cenie , tak myślę max do 33 tys. zł. Chyba wolę diesla . Czy od 2009

> roku coś się zmieniało czy był jakiś lift? A jeśli nie to co innego w zamian. Bardzo proszę o

> porady.

W ostatnim 'Motorze' był przedruk jakiś niemieckich testów ogrzewania: temat na czasie, a Meganka z dizlem zajęła ostatnie miejsce. Myślę ze to poważny minus auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałeś trafić na jakiegoś strasznego egzemplarza, bo teścia Grandtour jeździ bardzo fajnie,

> komfortowo, hamulce są super. Tylko silnik troche słaby, a skrzynia zestopniowana fatalnie.

To mi też trafił się syf o czym niedawno pisałem. Jeździłem rocznym kombiakiem ponad 1,5 miesiąca i modliłem się o powrót Fabii grinser006.gif

Spalanie 11.5 jeżdżąc delikatnie, osiągi fatalne. Skrzynia biegów to z fabryki powinna iść na złom. Raz wchodził 6 a raz 4 bieg spineyes.gif

I uprzedzając komentarze miałem 3 auta ze skrzynią 6-biegową i wiem jak je obsłużyć grinser006.gif

Hamulce słabe ale reagujące gwałtownie no.gif

Plastiki tandetne a radio jakością dźwięku dorównuje Safari hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał służbowy. Przy czym auto było tylko dla niego, a jeździ normalnie, jak własnym i dba o auto. Przy przebiegu 32kkm jechałem tym autem. Z zaobserwowanych:

- układ kierowniczy - jedyne co mi się podobało.

- zawieszenie - tragedia. Niby miękkie bo buja, a na dziurach twardo i głośno.

- tylna półka się "telepie" bo leży bezpośrednio na plastiku...

- po 32kkm diesel był ZACHLAPANY olejem!

- jak tym zajechał to myślałem, że to Clio. Auto sprawia wrażenie małego. I takie jest w środku.

Jakościowo... na pewno bym tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.