Skocz do zawartości

Cruze 1.8 LPG fabryczne i problemy z mocą


dresu_nh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam firmowego Cruza 1.8 LPG. W firmie są jeszcze 3 takie same. Zacznę od tego, że po odebraniu z salonu była załamka ze strony każdego użytkownika. Słaba moc, "dziura" przy dodawaniu gazu, redukcji czy wbijania większego biegu. Strach było wyprzedać. Po ok 200-300 km było troszkę lepiej. Generalnie z każdym km było dużo lepiej. W tej chwili mam przejechanie 7tyś. ale dalej to nie jest to. Przy mniejszych przebiegach nie szedł więcej niż 140 a potem 160 na lpg. Rozłączało gaz i przechodziło na benzynie. Na Pb chodzi ciut lepiej, ale widoczne są "dziury" i takie przymulenie chwile po przełączeniu. Jak przejechałem ok 200-300 na samym Pb chodził na prawdę fajnie. Po przejściu na gaz powrót. W serwisie powiedzieli na początku, że się jakby dociera stabilizuje itd. Ogólnie rozłączanie lpg przy prędkości 160-170 chyba nie powinno być normalne. Czytałem gdzieś na forum o przypadku, że z bliżej nie określonego powodu nie zamontowali jakiegoś emulatora i też były podobne efekty.

Czy ma ktoś podobne doświadczenia?

Póki co czekam do 1 przeglądu więc jeszcze 8 tyś, ale to w 1,5 miesiąca się zrobi.

I jak spalanie u Was?

U mnie przy dość ciężkiej nodze, choć 90% trasa to ok 12l LPG (co prawda większość prędkości 100-120 lub przy autostradzie 150 na tempomacie). Komputer podaje średnią Pb między 8-9, ale to nie miarodajne.

Ogólnie na zbiorniku LPG 240-260 km co robi się bardzo nie wygodne, bo muszę tankować praktycznie 1 - 2 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7tyś. ale dalej to nie jest to. Przy mniejszych przebiegach nie szedł więcej niż 140 a potem

> 160 na lpg. Rozłączało gaz i przechodziło na benzynie. Na Pb chodzi ciut lepiej, ale widoczne

Coś spaprali przy montażu. Może za mały parownik dali. Może czegoś niepoustawiali. Ja bym się przejechał do innego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto montował gaz i jaka to konkretnie instalacją?

Instalacja montowana w ASO Chevrolet MMCars Katowice. Instalacja to BRC Sequent 24. Ogólnie byłem przeciwnikiem gazu do firmówki, którą robimy z kolegami 6-8 tys miesięcznie. Niestety Dyrektor Finansowy patrzy na kasę stąd LPG a nie Diesel.

Dzięki za linka, zaraz biorę się za przeglądanie forum. Wcześniej nie czytałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę to forum Chevroleta i nie znalazłem nic podobnego, co najwyżej o spalaniu, a wręcz dużo opinii o dobrym sprawowaniu LPG i prawie niewyczuwalnej różnicy między Pb a LPG. Zrobimy przegląd w 3 różnych serwisach ASO i zobaczymy co każdy powie i czy coś z tym zrobi. Jeśli nie to do Czakramu bo podejrzewam, że w ASO to specjalistów od LPG to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytałem trochę to forum Chevroleta i nie znalazłem nic podobnego, co najwyżej o spalaniu, a

> wręcz dużo opinii o dobrym sprawowaniu LPG i prawie niewyczuwalnej różnicy między Pb a LPG.

> Zrobimy przegląd w 3 różnych serwisach ASO i zobaczymy co każdy powie i czy coś z tym zrobi.

> Jeśli nie to do Czakramu bo podejrzewam, że w ASO to specjalistów od LPG to nie ma.

poczytaj jeszcze TU

co do opinii o czakramie to ... poszukaj dobrego gazownika i nie bądź zdziwiony jeśli nie będzie to czakram ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja montowana w ASO Chevrolet MMCars Katowice. Instalacja to BRC Sequent 24. Ogólnie byłem

> przeciwnikiem gazu do firmówki, którą robimy z kolegami 6-8 tys miesięcznie. Niestety Dyrektor

> Finansowy patrzy na kasę stąd LPG a nie Diesel.

> Dzięki za linka, zaraz biorę się za przeglądanie forum. Wcześniej nie czytałem tego.

Gaz sam w sobie na pewno nie jest zły, ale jak montował i ustawiał to ktoś nieprzygotowany, to wiadomo, że będą problemy. Może wystarczy to po prostu dobrze wystroić? W Krakowie te auta masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz sam w sobie na pewno nie jest zły, ale jak montował i ustawiał to ktoś nieprzygotowany, to

> wiadomo, że będą problemy. Może wystarczy to po prostu dobrze wystroić? W Krakowie te auta

> masz?

Ja mam w Krakowie. W pierwszej kolejności podjadę do ASO, jeśli nie pomogą będę pytał czy jest możliwość podjechania do autoryzowanego serwisu Czakram bez utraty gwarancji, bo jest na al. Jana Pawała, bo teoretycznie Czakram zastrzega, że wszystkie naprawy itd tylko w ASO Chevrolet, który ma ich autoryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w Krakowie. W pierwszej kolejności podjadę do ASO, jeśli nie pomogą będę pytał czy jest

> możliwość podjechania do autoryzowanego serwisu Czakram bez utraty gwarancji, bo jest na al.

> Jana Pawała, bo teoretycznie Czakram zastrzega, że wszystkie naprawy itd tylko w ASO

> Chevrolet, który ma ich autoryzację.

Tyle, że jak to lipnie zrobili pierwszy raz, to jest duża szansa, że poprawić też nie będą umieli.

Gdybyś mógł mimo wszystko zaglądnąć gdzie indziej, to polecam : http://www.autotestserwis.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja montowana w ASO Chevrolet MMCars Katowice. Instalacja to BRC Sequent 24. Ogólnie byłem

> przeciwnikiem gazu do firmówki, którą robimy z kolegami 6-8 tys miesięcznie. Niestety Dyrektor

> Finansowy patrzy na kasę stąd LPG a nie Diesel.

> Dzięki za linka, zaraz biorę się za przeglądanie forum. Wcześniej nie czytałem tego.

MM Cars , czego się nie dotkną to trzeba po nich poprawiać irked.gif. Mówię to z własnego doświadczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.