Skocz do zawartości

Astra f tylne sprężyny


marti_ns

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem na kupnie sprężyn tylnych do mojej Astry.

Wg katalogu Kayaba mają to być modele RJ 5112 lub RX 5112. z tego co wyczytałem seria Rj to miniblock a RX to pigtail. niedawo zmieniałem sprężyny z przodu i tam zastosowałem RH 1517 - sprężyny typu pigitail. czy koś stosował na tył wymienione prze zemnie sprężyny RJ/RX5112 bo nie wiem na który model się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakie polecacie bo jak mam niedużo dołożyć to lepiej od razu lepsze wziąć. A chce zmienić dlatego ze teraz przód siedzi wyżej niż tył. A poza tym cos stuka z tylu w zawieszeniu.

W podobnych pieniadzach mogę mieć lesjofors. generalnie zalezy mi na tym ay tył samochodu nie siedział zbyt nisko. poza tym jest lpg w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W podobnych pieniadzach mogę mieć lesjofors

Też czeka mnie ta wątpliwa przyjemność. Po przeczytaniu wielu tematów o tym wybrałem -30 EIBACH pro kit. Byli użytkownicy, co zakładali lesjofors i po pół roku siadało tak samo. Nie jest to duże obniżenie, mi nie będzie przeszkadzało. Sąsiad ma taki w swojej astrze z Dieslem od paru lat i jest zadowolony. Twardo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kombi z tyłu Lesjofors wzmacniane już kilka lat i pomimo przewożenia czasem ciężkich ładunków dalej tył siedzi wysoko. Koło chowa mi się w nadkole tylko po załadowaniu, a w bagażniku jest butla LPG w miejscu po kole zapasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam jestem na kupnie sprężyn tylnych do mojej Astry.

> Wg katalogu Kayaba mają to być modele RJ 5112 lub RX 5112. z tego co wyczytałem seria Rj to

> miniblock a RX to pigtail. niedawo zmieniałem sprężyny z przodu i tam zastosowałem RH 1517 -

> sprężyny typu pigitail. czy koś stosował na tył wymienione prze zemnie sprężyny RJ/RX5112 bo

> nie wiem na który model się zdecydować.

Kolego miałem podobny problem i nie polecę ci sprężyn KYB totalne badziewie jak dla mnie oczywiście wywaliłem to z auta bardzo szybko oslabiony.gif, a w miejsce KYB wstawiłem sprężyny od Lanosa wzmacniane bo mam LPG i hak a zdarza mi się jeździć z przyczepką cena połowę tego co do astry a sprawują się doskonale i tył troszkę wyżej stoi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. kupiłem KYB RJ5112 za 86 zł szt., ponieważ moje miesięczne KYB'y z przodu bardzo dobrze się sprawują i przód mam wiele wyżej niż był przedtem. teraz tył mam tak siadnięty że koła zaczynają chować sie w nadkola jak auto stoi puste. mam nadzieję że nowe sprężyny trochę go uniosą. nie jestem zwolennikiem unoszenia auta ponad rozsądek, nie chce robić z asry przeprawóki ani półciężarówki, standartowa wysokość mi odpowiada, poza tym zdarza mi się przycisnąć po łukach i do tej pory autko fajnie sie prowadziło., wiadomo LPG , żona z dzieckiem z tyłu i parę gratów w bagażniku i tył troszkę leżał. pojeżdżę na tym i zobaczę jak sie będzie spisywać. dziś będę zakładał sprężyny to dam znać jak to wyszło.

-------

sprężyny zmienione. tył ok 2 - 3 cm wyżej

wrzuce zdjęcie starej sprężyny obie takie były

post-137105-14352518894436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.