Skocz do zawartości

Klejenie zaczepu lampy przedniej...czym...??


Slawek_Carlsson

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczepy ułamane (górne) pytanie czym to najlepiej skleić ?? Wszelkie propozycje mile widziane...jakiś klej ?? może na gorąco lutownicą i zatopić drut ?? hmm.gifchodzi o lampę w Oplu ok.gif w najgorszym wypadku będzie wymiana ale wolałbym uratować bo lampa oryginalna i w bdb stanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczepy ułamane (górne) pytanie czym to najlepiej skleić ?? Wszelkie propozycje mile

> widziane...jakiś klej ?? może na gorąco lutownicą i zatopić drut ?? chodzi o lampę w Oplu

> w najgorszym wypadku będzie wymiana ale wolałbym uratować bo lampa oryginalna i w bdb stanie

kup w casto klej do twardych plastikow. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczepy ułamane (górne) pytanie czym to najlepiej skleić ?? Wszelkie propozycje mile

> widziane...jakiś klej ?? może na gorąco lutownicą i zatopić drut ?? chodzi o lampę w Oplu

> w najgorszym wypadku będzie wymiana ale wolałbym uratować bo lampa oryginalna i w bdb stanie

Klej na dobrze odtłuszczoną powierzchnię i koniecznie z nakładkami na górze i na dole. Ew możesz powiercić otworki, powiązać drutem i dopiero potem na to klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolałbym uratować bo lampa oryginalna i w bdb stanie

Podjedź do zakładu spawającego plastik, zrobią Ci to od ręki, zapłacisz podobne pieniądze jak za dobry klej a będzie zrobione raz a dobrze.

Wbrew pozorom, na lampę działają dość duże siły i spawanie plastiku daje najtrwalszy efekt.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem skleić maskownice w bagażniku. Kupowałem jakięs psecjalne, kleje do twardego plastiku, bo dwuskładnikowy epoksydowy nie trzymał. Ale nic nie chciało chwycić. W końcu zdesperwoany wziąłem klej typu kropoelka, taki 10 sekundowy. Trzyma do dziś - nie straszny mu mróz i upały.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

P.S Po roku skleiłem kkropelką stelaż do wiatraka chlodnicy bo miałem pęknięty po stłuczce. Nie wiarygodne ale też trzyma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczepy ułamane (górne) pytanie czym to najlepiej skleić ??

Jedyny i pewny sposób naprawy takiego zaczepu, to połączenie elementów mechanicznie, za pomocą odpowiednio ukształtowanych blaszek lub kawałków plastiku i wkręty albo nity zrywalne. Spawanie na gorąco i klejenie to prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PP< chyba to polipropylen...

Tak, polipropylen niestety jak większość tworzyw we współczesnych autach. Doskonałe tworzywo ale właściwie nie da się kleić chemicznie.

Można próbować dobrym cyjanoakrylem ale efekty będą słabe.

Być może wymyślono ostatnio jakiś klej do PP ale nie słyszałem.

>wpadl mi w rece jakis niby super klej do ABS ale sie wiem czy da

> rade...

Raczej nie da rady. Nie powinien w ogóle się trzymać.

Do PP najlepsze jest spawanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, polipropylen niestety jak większość tworzyw we współczesnych autach. Doskonałe tworzywo ale

> właściwie nie da się kleić chemicznie.

> Można próbować dobrym cyjanoakrylem ale efekty będą słabe.

> Być może wymyślono ostatnio jakiś klej do PP ale nie słyszałem.

> Raczej nie da rady. Nie powinien w ogóle się trzymać.

> Do PP najlepsze jest spawanie.

> Pozdrawiam.

...pospawane lutownicą i pozatapiane kawałki drutów ok.gif na razie trzyma, jak długo będzie trzymać to się okaże jak reszte auta mi poskładają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.