Skocz do zawartości

Kolizja - Ubezpieczenie.


MADAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wieczorem gosc przyrysowal mi samochod.

Napisal mi oświadczenie - na szczescie ma OC w PZU.

I teraz pytanie - jak moge rozliczyć szkode i ile mam czasu na jej zgloszenie ?

Moge to zrobić w ASO - bezgotówkowo ?

Moge wziąć gotówke i samemu sie z tym bujac ?

Moge to zrobić gdziekolwiek i na podstawie faktury ubezpieczyciel wypłaci kase ?

Pewnie temat był poruszany 1000 razy , ale wole sie upewnić od "doświadczonych" żeby mnie nie 270747800-sex.gif

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Wczoraj wieczorem gosc przyrysowal mi samochod.

> Napisal mi orzeczenie - na szczescie ma OC w PZU.

Chyba oświadczenie, co? grinser006.gif

> I teraz pytanie - jak moge rozliczyć szkode i ile mam czasu na jej zgloszenie ?

Bodajże 3 lata, ale nie jestem pewny.

> Moge to zrobić w ASO - bezgotówkowo ?

> Moge wziąć gotówke i samemu sie z tym bujac ?

> Moge to zrobić gdziekolwiek i na podstawie faktury ubezpieczyciel wypłaci kase ?

> Pewnie temat był poruszany 1000 razy , ale wole sie upewnić od "doświadczonych" żeby mnie nie

> Pzdr.

Zgłos szkodę, kolo obejrzy auto i powie Ci, co i jak. ok.gif

Wg mnie lepiej bezgotówkowo w ASO, bo wyceny niemal zawsze zaniżają. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisal mi orzeczenie - na szczescie ma OC w PZU.

To, że ma OC w PZU jeszcze niczego nie gwarantuje.

> I teraz pytanie - jak moge rozliczyć szkode i ile mam czasu na jej zgloszenie ?

3 lata z OC.

> Moge to zrobić w ASO - bezgotówkowo ?

> Moge wziąć gotówke i samemu sie z tym bujac ?

> Moge to zrobić gdziekolwiek i na podstawie faktury ubezpieczyciel wypłaci kase ?

Udajesz się do PZU, zgłaszasz szkodę. Oni wysyłają do Ciebie likwidatora,

on wystawia wycenę szkody i potem decyzja należy do Ciebie - albo $$$ do ręki,

albo naprawa bezgotówkowa w dowolnym warsztacie.

Naprawa w ASO również nie gwarantuje tego, że będzie to naprawione uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zadzwonić i zgłosić szkodę telefonicznie. Na przyjazd likwidatora z PZU czekałem ponad 3 tygodnie od dnia zgłoszenia szkody, a auto stało uszkodzone pod domem, dopiero po kliku moich telefonach, rzeczoznawca łaskawie przyjechał rzucić okiem na rozbitka. Wypłata odszkodowania (szkoda całkowita) trwała następne kilka tygodni, i nie jestem w takim traktowaniu przez PZU odosobniony więc nie ciesz się tak bardzo na to OC w PZU grinser006.gif

Tak jak koledzy napisali zgodnie z polskim prawem na zgłoszenie szkody masz 3 lata, decyzję o formie zapłaty odszkodowania wybierasz po oględzinach, aczkolwiek możesz już teraz wstawić auto do warsztatu, w którym chcesz wykonać naprawę, rzeczoznawca dokona tam oględzin i zaraz po nich mogą majstry autem się zająć. Pamiętaj że w każdym przypadku na czas naprawy przysługuje Ci auto zastępcze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Wczoraj wieczorem gosc przyrysowal mi samochod.

> Napisal mi orzeczenie - na szczescie ma OC w PZU.

> I teraz pytanie - jak moge rozliczyć szkode i ile mam czasu na jej zgloszenie ?

> Moge to zrobić w ASO - bezgotówkowo ?

> Moge wziąć gotówke i samemu sie z tym bujac ?

> Moge to zrobić gdziekolwiek i na podstawie faktury ubezpieczyciel wypłaci kase ?

> Pewnie temat był poruszany 1000 razy , ale wole sie upewnić od "doświadczonych" żeby mnie nie

> Pzdr.

na stronie www możesz zarejestrować szkodę oraz sprawdzać status likwidacji.

przed zgłoszeniem trzeba poczytać jakie dokumenty będą potrzebne i trzeba zrobić PDF dokumentów

od zgłoszenie do likwidacji TU ma 30dni chyba że skomplikowanie sprawy wymusi przedłużenie o kolejne 2 tygodnie o czym TU musi Cię poinformować. (jak nie.. skarga do rzecznika)

Od odstawienia auta do warsztatu do momentu odbioru sprawnego należy Ci się auto zastępcze. Jeśli TU sapie żeby takowe dać - znajdź firmę która załatwia i sama szarpie się z TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem u nich temat odmowy wypłaty odszkodowania, ja bym się tak nie cieszył...

Ostatnio PZU jako jedno z niewielu TU dla starszych pojazdów wymyśliło sobie, że będzie robic kosztorysy na zamiennikach. Nawet jak warsztat bezgotówkowo wyśle, kreślą i przesyłają zamienniki. Z reguły poszkodowany rezygnuje z pałowania się i auto naprawiane jest na zamiennikach. Jak nie wyrazi zgody to sąd:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moge to zrobić gdziekolwiek i na podstawie faktury ubezpieczyciel wypłaci kase ?

Z tym to ostrożnie - nie wiem jak PZU, ale ja miałem przygodę z OC z PZM,

po pierwszym piśmie od nich z wyceną na 1000 zł udałem się do warsztatu, który wyliczył naprawę na 3,5 tysiąca,

warsztat mnie ostrzegł, że lepiej nie zaczynać naprawy przed akceptacją przez nich kosztorysu.

Podpisałem upoważnienie dla warsztatu i moje troski się skończyły.

Warsztat wysłał kosztorys, tamci doczepili się do znaczka na zderzaku w kosztorysie (znaczek marki klejony na zderzak - a oni twierdzili że przykręcany),

wymiana pism między warsztatem a ubezpieczycielem trwała ok. miesiąca,

w tym czasie jeździłem sobie (na papierze od rzeczoznawcy było napisane że używanie auta nie ma wpływu na pogorszenie szkody),

w końcu zaakceptowali kosztorys, warsztat mnie zaprosił na naprawę i naprawa została wykonana.

Rysa to nie urwane koło, możesz z tym jeździć i nic się nie stanie jak zrobisz to za miesiąc czy 2,

więc wyluzuj i nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.