Skocz do zawartości

Kupno auta z dowodem rejestracyjnym ważnym czasowo


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

> Brawo. Starosta odpowiada za rejestrację, a nie sprawy własności pojazdu.

nie do końca, decyzja rejestracji i twardy DR potwierdza prawo własności - stąd też urząd wydaje go po weryfikacji pojazdu, a nie od ręki.

@noras

warunki techniczne to też wyposażenie, przejdź przegląd bez wymaganego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca, decyzja rejestracji i twardy DR potwierdza prawo własności

facepalm%5B1%5D.gif znowu .....

> po weryfikacji pojazdu, a nie od ręki.

"Weryfikacja" polega na odczekaniu aż PWPW wydrukuje kwit.

> warunki techniczne to też wyposażenie, przejdź przegląd bez wymaganego wyposażenia

A wymagane są czym ? Gazetą Krakowską, czy Dziennikiem Łódzkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znowu .....

> "Weryfikacja" polega na odczekaniu aż PWPW wydrukuje kwit.

i jesteś w 100% pewny, że urząd nie weryfikuje auta w systemie, nie sprawdza po VIN przeszłości auta, ew zgłoszeń kradzieży itp?

> A wymagane są czym ? Gazetą Krakowską, czy Dziennikiem Łódzkim ?

co wymagane? Czytaj sobie co chcesz, jeśli o mnie chodzi możesz prenumerować Gościa Niedzielnego, mało mnie o interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca, decyzja rejestracji i twardy DR potwierdza prawo własności

Bzdura. Która to już? Nam nie wierzysz to może uwierzysz SN?

"Dowód rejestracyjny pojazdu stwierdza nie prawo majątkowe osoby związane z tym pojazdem, lecz administracyjne dopuszczenie pojazdu do ruchu.

(...)

To prawda, że z reguły w dokumencie tym wpisane są dane osobowe właściciela pojazdu. Jednak samo wskazanie w dowodzie rejestracyjnym tych danych nie oznacza jeszcze, że tenże dokument stwierdza prawo własności."

V KK 283/11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jesteś w 100% pewny, że urząd nie weryfikuje auta w systemie, nie sprawdza po VIN przeszłości

> auta, ew zgłoszeń kradzieży itp?

W jaki sposób i kiedy? Myślisz, że pani Jadzia w przerwie między pączkiem i kawą dzwoni do ASO i na Policję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura. Która to już? Nam nie wierzysz to może uwierzysz SN?

Jak widać w prawie zeszytowym stoi wyraźnie, że DR potwierdza własność pojazdu. SN jest gupi i się nie zna. A poza tym to taki cyrk dla prostego luda. Władza ma święte zeszyty i wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widać w prawie zeszytowym stoi wyraźnie, że DR potwierdza własność pojazdu. SN jest gupi i się

> nie zna. A poza tym to taki cyrk dla prostego luda. Władza ma święte zeszyty i wie.

No tak...

Quote:

Potwierdzam,
w samym WK Pani powiedziała
, że nie jest to możliwe, bo miałem klienta na takie auto.


Pani nawet wielką literą. icon_eek.gif Musi być ktoś ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostawiłeś sobie argument nie do zbicia na deser?

> Bo już miałem to wcześniej wkleić, ale dyskusja ciekawie się rozwijała.

Sprawa jest tak prosta, że nie widziałem sensu w sięganiu do orzecznictwa SN. Ale jeśli w dyskusji pojawił się TK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znowu .....

> "Weryfikacja" polega na odczekaniu aż PWPW wydrukuje kwit.

Nie do końca...mają system potwierdzania, czy pojazd był w ewidencji wydziału komunikacji, który wydał DR pojazdu otrzymany od sprzedającego. Wiem coś o tym, bo właśnie walczę z WK, (pisałem o tym tutaj w wątku odnośnie problemu z rejestracją starego moto). Jeżeli ten poprzedni WK nie potwierdzi rejestracji, nowy WK nie wyda Ci nowego DR.

Moja sprawa dalej jest w toku, jestem bliski zwalczenia urzędniczej machiny, ale jak już mi się to uda to opiszę to w moim wątku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskażesz mi urząd właściwy w zakresie określania prawa do dysponowania moją własnością ?

Czy ja gdzieś napisałem, że to nie będzie Twoja własność?Będzie...

> A co ma postępowanie administracyjne do prawa własności ?

Niewiele.

> Widzisz, pośród tych paru klas szkolnych, które udało mi się ukończyć nauczono mnie, że:

> 1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy,

> ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

> 2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania

> organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

> - art. 87 obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej.

> Patrzę, szukam i nie widzę w tej wyliczance "świętego zeszytu pani Zofii z WK" ani "tego co powie

> pani z okienka w WK".

> W kodeksie cywilnym nie widzę zapisu że przejście własności samochodu uzależnione jest od zgody WK

> na tą czynność.

Mnie nauczono, że powinno się czytać ze zrozumieniem...Kupić kupisz, bo przy transakcji przecież żadnego urzędasa nie ma, możesz wyłozyć kasę i "na gębę" przekazać auto-umowa słowna, towar Twój. Ale czy potem coś takiego zarejestrujesz?A chyba jasno założyciel określił-kupić i przerejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób i kiedy? Myślisz, że pani Jadzia w przerwie między pączkiem i kawą dzwoni do ASO i na

> Policję?

Zaskoczę Cię pewnie teraz i spadniesz z krzesełka...Pani w przerwie na pączka potrafi (w przyp auta sprowadzonego) wysłać zapytanie do zagranicznego urzędu (kto sprzedał, kiedy itd) chodzi o zweryfikowanie danych w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura. Która to już? Nam nie wierzysz to może uwierzysz SN?

> "Dowód rejestracyjny pojazdu stwierdza nie prawo majątkowe osoby związane z tym pojazdem, lecz

> administracyjne dopuszczenie pojazdu do ruchu.

> (...)

> To prawda, że z reguły w dokumencie tym wpisane są dane osobowe właściciela pojazdu. Jednak samo

> wskazanie w dowodzie rejestracyjnym tych danych nie oznacza jeszcze, że tenże dokument

> stwierdza prawo własności."

> V KK 283/11

To chyba wyczerpuje temat-kupić można, ale zarejestrować niekoniecznie, bo administracyjnie w przyp miękkiego nie będzie się nadawał do rejestracji. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak...

> Quote:

> Potwierdzam, w samym WK Pani powiedziała, że nie jest to możliwe, bo miałem klienta na takie auto.

> Pani nawet wielką literą. Musi być ktoś ważny.

Ogólnie to powiedziałbym Ci coś brzydkiego, ale twój poziom prztyczków mi "lata i powiewa", powiem Ci tylko, że zanim kogoś zaczniesz uczyć języka tudzież żartować sobie w durny sposób, proponuję samemu się podszkolić z form adresatywnych i innych słownych składni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie to powiedziałbym Ci coś brzydkiego, ale twój poziom prztyczków mi "lata i powiewa", powiem

> Ci tylko, że zanim kogoś zaczniesz uczyć języka tudzież żartować sobie w durny sposób,

> proponuję samemu się podszkolić z form adresatywnych i innych słownych składni.

Sugerujesz, że pisząc "pani z mięsnego" powinienem użyć wielkiej litery? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie jak wyglada w praktyce wycofanie wniosku o rejestracje, bo brzmi to rozsądnie

Zwyczajnie - cofając wniosek doprowadzasz do sytuacji, w której przestaje istnieć żądanie (więc również przedmiot postępowania) i postępowanie podlega umorzeniu na mocy art. 105 § 1 kpa. Trudno o bardziej oczywistą sytuację na gruncie postępowania administracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padły tu już pomysły na rejestrację takiego auta więc nie masz racji.

Padły tu pomysły jak zakombinować, czyli takie polish version by kupujący, a zdaje się, że nie o to chodziło założycielowi...Zrobić w PL można wiele rzeczy, ciągając się po sądach, opłacać prawników itd-ale chyba czasami prościej jest unikać problemów?I mam nadz że o to właśnie chodziło założycielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że pisząc "pani z mięsnego" powinienem użyć wielkiej litery?

Sugeruję że byłeś w błędzie zwracając mi uwagę, przez co chciałeś podnieść na wyższy poziom swoje i tak duże ego, nie chce mi się kontynuować dalej z Tobą (tobą) tej dysputy, bo nie jestem godzien tego "poziomu", dlatego napiszę tylko tyle, że grzeje mnie to jak sobie napiszesz do pani (Pani) z mięsnego. Nie mój target więc nie zamierzam się wtrącać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugeruję że byłeś w błędzie zwracając mi uwagę, przez co chciałeś podnieść na wyższy poziom swoje i

> tak duże ego, nie chce mi się kontynuować dalej z Tobą (tobą) tej dysputy, bo nie jestem

> godzien tego "poziomu", dlatego napiszę tylko tyle, że grzeje mnie to jak sobie napiszesz do

> pani (Pani) z mięsnego. Nie mój target więc nie zamierzam się wtrącać.

Zawsze twierdziłem, że wycofanie się z dyskusji to najlepsze wyjście przy braku argumentów dla obrony swojego stanowiska. Jesteś bardzo rozsądnym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze twierdziłem, że wycofanie się z dyskusji to najlepsze wyjście przy braku argumentów dla

> obrony swojego stanowiska. Jesteś bardzo rozsądnym człowiekiem.

W innym wątku pokazałeś jakim jesteś obiektywnym i prawym moderatorem, wlepiając mi bana a gościowi co notorycznie łamał regulamin i to on mnie obrażał, nie odwrotnie-nie zrobiłeś nic, pisząc,że ma duży staż i mu wolno, poza tym jest Twoim kolegą spineyes.gif następnie jeszcze pozwoliłeś sobie na szyderczy wpis że "kolega odpoczywa ale zbiera siły"-dla mnie tym samym pokazałeś co jesteś wart jako mod, a z racji, że człowiek nie ma wpływu na wybór "władzy" pozwolę sobie dalej nie kontynuować, i to nie jest brak argumentów, bo ja podam swoje, a Ty mi wlepisz bana bo będą niezgodne z twoimi (Twoimi)-tak jak za czasów gladiatorów-zwiążcie mu nogi,dajcie scyzoryk i puśćcie do walki, ja mam miecz-pokaże ludowi jak się walczy.

Dlatego zawsze twierdziłem że wycofanie się z dyskusji w przypadku prowadzenia jej z nierozsądnym człowiekiem jest rozsądnym wyborem.

Na temat DR i czasowej rejestracji kolega dostał stek sposobów jak można kombinować i kilka normalnych wpisów, że po zakupie mogą go czekać schody w WK z rejestracją takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko jeden ze sposobów.

> Czekasz na upływ ważności pozwolenia czasowego. Po tym okresie następuje stan, w którym pojazd nie

> jest zarejestrowany.

A to ciekawe, powiadasz, że jak upłynie termin pozwolenia czasowego to pojazd jest nie zarejestrowany (wyrejestrowany) yikes.gif

Właśnie wynalazłeś sposób jak nie płacić OC, gratuluję grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeszcze sprawa ubezpieczenia. Czy mogę ubezpieczyć auto w pakiecie OC+AC np. dzień wcześniej, tak

> żeby pojechać po odbiór auta z ważnym ubezpieczeniem, wypisanym na moje nazwisko?

Jeśli nie jest na Ciebie zarejestrowane to musisz posiadać papiery że jesteś właścicielem, czyli umowa KS (faktura) + dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym.

A nie prościej po zakupie podjechać do ubezpieczyciela?W każdym mieście jest większość placówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.