Skocz do zawartości

Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

Coby nie zaśmiecać głównego zapytam tu:

Czy olej BP Visco 5000 5w-40 dobry będzie do MultiJet-a 1,9 16V ?

Silnik bez DPF-a.

API SL/CF

ACEA A3/B3, A3/B4

MB-Approval 229.3

VW 505 00/ 502 00

BMW Longlife-98

All Porsche vehicles except Cayenne V6

Test................................. Method ............ Unit

Density @ 15C, Relative...... ASTM D4052 .... 0.85 g/ml

Viscosity, Kinematic 40C...... ASTM D445 ...... 85 mm²/s

Viscosity, Kinematic 100C.... ASTM D445 ...... 14.3 mm²/s

Viscosity, CCS -30C (5W).... ASTM D5293 ..... 6200 cP

Viscosity Index.................. ASTM D2270 ...... 178

Flash Point, PMCC.............. ASTM D93 ......... 215 °C

Ash, Sulphated.................. ASTM D874 ....... 1.1 %

Total Base Number, TBN..... ASTM D2896 ...... 10.3 mg KOH/g

Pour Point......................... ASTM D5985 ...... -36°C

Nie żebym chciał kupić.

Po prostu znalazłem w piwnicy zamkniętą fabrycznie bańkę a wylać szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coby nie zaśmiecać głównego zapytam tu:

> Czy olej BP Visco 5000 5w-40 dobry będzie do MultiJet-a 1,9 16V ?

jeśli mnie pamięć nie myli, użyłem 2 razy do GP tylko nie pamiętam czy 120KM był 8 czy 16V. Nic sie nie działo podczas użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wspaniały pomysł

taki przebieg mi wczoraj wyskoczył

201302180_xawpeqx.jpg

przy okazji okazało się że od 1 lutego spędziłem w samochodzie blisko 26h, prędkość średnia 57km/h, przebieg od początku miesiąca blisko 1500km spalanie z tego przebiegu 6,6l wg wskazan komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem, a zobacz w moim

Tez Fiatowiec, i od maluszka poczciwego zaczynales smile.gif

w miedzyczasie bylo jeszcze Grande Punto, i SC małżonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba większość zaczynał od Malucha, Poloneza albo dużego Fiata

U mnie w rodzinie mowili, jak umiesz maluchem jezdzic, to potem kazdym kolejnym autem tez wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja należę do mniejszości bo zaczynałem od Skody Favorit, ale tylko dlatego, że przy moich 190

> cm w maluchu było mi jakoś ciasno

Kolega jezdzil na tylnej kanapie hehe.gifprzedni fotel wyciagniety zostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w rodzinie mowili, jak umiesz maluchem jezdzic, to potem kazdym kolejnym autem tez

Ale po co się męczyć jak można od razu jeździć czymś wygodniejszym, zamiast się składać jak paragraf można się tylko składać 270751858-jezyk.gifwink.gif I idąc dalej tym tokiem myślenia dlatego mam cromę bo jest duża, wygodna i się do niej wchodzi a nie wpada wink.gif. A jak mi jakieś głupie myśli przychodzą do głowy typu a może przesiąść się na freemonta bądź inną markę, to przesiadam się do pandy żony i potem croma znowu jest super zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wtedy wiekszosc moich rowiesnikow jezdzilo malaczem zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Pamietam jak kupilem go za 1800zl zlosnik.gifzlosnik.gif a 6 miesiescy pozniej sprzedalem za 1200zl.

Kupowalem wtedy go a wujkiem, auto blacharsko okazalo sie tragedia,okazalo sie to po kupnie,i od tego czasu zagladam wszedzie gdzie sie da czy korozja wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie zaczynałem od malucha

> pierwsze bylo E30, ale to był w sumie długoterminowy wynajem

> moje 1 auto to PI

na maluchu to ja prawko robiłem...

potem jeździłem trochę Żukiem A11B, trochę Polonezem Caro 1,6 GLi rodziców, a potem miałem swoje pierwsze autko: Uno 1,0 F.I.R.E. smile.gif, następnie maszyna do wyrywania lasek Bravo 1,2 16V, potem rodzinne kombi: Lancia Lybra, a teraz rodzinne kombi XXL: Fiat Croma. Kolejne etapy w życiu to kolejne auta smile.gif

Co to tych świateł to do takiego montażu może doczepić się nadgorliwy policjant lub diagnosta z uwagi na zamontowanie świateł niezgodnie z homologacją. Pewnie na obudowie takich świateł jest napis TOP... - czyli tą stroną do góry. A wizualnie światła bardzo ładnie się spasowały, ciekawe jak je widać, gdy świecą. Proszę o zdjęcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem od maluchów drive.gif, robiłem maluszkiem prawo jazdy.

Potem miałem 3 maluszki, czerwony, żółty i niebieski zlosnik2.gif. Żółtego mi ukradli oslabiony.gif, ale miałem AC palacz.gif To były piękne czasy, fura dziewczyny i las... zlosnik.gif

Potem Punto, 3 Maryśki, Stilo i dwie Cromy . Następnego Fiata Włosi powinni mi dać za darmo old.gif

Acha, byłem 5 razy na wakacjach we Włoszech i w weekend majowy jadę szósty raz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malucha mialem czerwonego, ojciec moj bialego, potem przemalowal na niebiesko, wujaszek czerwonego, a potem kupil nowke eleganta to byl luksus zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje drugie auto to miałem Fiata Tipo '95 1.4 gaźnik +LPG. Na zlotach TempraTipoTeam, parę razy przyjechał kolega Fiatem Cromą I po FL (rok bodajże 1992). Siedziałem wtedy w tym samochodzie i tak mi się spodobała wygoda w tym samochodzie, że zapragnąłem mieć Cromę. Postanowiłem, że kiedyś ją będę miał.

I mam, tylko że o 13 lat młodszą. serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swoje drugie auto to miałem Fiata Tipo

Ja bardzo chciałem to auto kupić ale nie wyszło.... wink.gif

Fiat 126p

Fiat UNO 1,3 DS do 260.000 km

Fiat Brava 1,6 SX 16V 103 KM + LPG II generacji ..... do 300.000 km Suuuuuuuuuper auto

Fiat Stilo 1,9 115 KM Dynamic - 5 Drzwiowy do 250.000 km

Fiat Croma 1,9 150 KM MJTD - Dynamic / skrzynia manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.