Skocz do zawartości

przełożenie główne - pytanie ?


TASIK

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam w cc skrzynie 6 speed z punto 2 główne 14/57 = 4.07 . jest trochę za długie na moje potrzeby do kjs a 13x64 = 4.9 nie chce bo jest z krótkie . więc chce główne 4,5 tylko zrobienie takiego na zamówienie kosztuje 2600 zł , nie mam aż tyle kasy na samo przełożenie . więc do rzeczy , jak wsadzę wałek [14] z mojej skrzyni i duże koło [64] ze skrzyni 13x64 to wychodzi 14/64 = 4.571 czyli takie jakie chce tylko czy to będzie chodzić czy zęby są takie same .? czy to będzie pasować ? proszę rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. mam w cc skrzynie 6 speed z punto 2 główne 14/57 = 4.07 . jest trochę za długie na moje

> potrzeby do kjs a 13x64 = 4.9 nie chce bo jest z krótkie . więc chce główne 4,5 tylko

> zrobienie takiego na zamówienie kosztuje 2600 zł , nie mam aż tyle kasy na samo przełożenie .

> więc do rzeczy , jak wsadzę wałek [14] z mojej skrzyni i duże koło [64] ze skrzyni 13x64 to

> wychodzi 14/64 = 4.571 czyli takie jakie chce tylko czy to będzie chodzić czy zęby są takie

> same .? czy to będzie pasować ? proszę rade .

shocked.gif

Jeżeli jedno koło nie będzie z kompletu to może zadziałać ale tylko przez moment:)

Ja nawet w przypadku tych samych parametrów nie polecam zmiany tylko jednego z elementów (jak coś pracowało ze sobą to ma swoje wytarcia i pasowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. mam w cc skrzynie 6 speed z punto 2 główne 14/57 = 4.07 . jest trochę za długie na moje

> potrzeby do kjs a 13x64 = 4.9 nie chce bo jest z krótkie . więc chce główne 4,5 tylko

> zrobienie takiego na zamówienie kosztuje 2600 zł , nie mam aż tyle kasy na samo przełożenie .

> więc do rzeczy , jak wsadzę wałek [14] z mojej skrzyni i duże koło [64] ze skrzyni 13x64 to

> wychodzi 14/64 = 4.571 czyli takie jakie chce tylko czy to będzie chodzić czy zęby są takie

> same .? czy to będzie pasować ? proszę rade .

zamień tą na taką z punto 1 i będzie git, i zero kasy utopionej grinser006.gif

Talerz i wałek atakujący to para!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. mam w cc skrzynie 6 speed z punto 2 główne 14/57 = 4.07 . jest trochę za długie na moje

> potrzeby do kjs a 13x64 = 4.9 nie chce bo jest z krótkie . więc chce główne 4,5 tylko

> zrobienie takiego na zamówienie kosztuje 2600 zł , nie mam aż tyle kasy na samo przełożenie .

> więc do rzeczy , jak wsadzę wałek [14] z mojej skrzyni i duże koło [64] ze skrzyni 13x64 to

> wychodzi 14/64 = 4.571 czyli takie jakie chce tylko czy to będzie chodzić czy zęby są takie

> same .? czy to będzie pasować ? proszę rade .

w opisie masz, ze jezdzisz n-ka wiec tym bardziej przyda Ci sie krotka skrzynia smile.gif takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego 13/64 jest za krotkie ? przy ilu masz odcinke ?

osobiście nie latałem na takiej skrzyni ale ci co mają i mieli to mówią że nie jest taka dobra jak się wydaje i jak każdy wkłada , osobiście jeździłęm na max krótkiej kałuży gdzie v-max był na 5 bieg, był 140 km i fajnie się nie latało . odcinki nie mam motor mi się kręci do 8 tyś . ale ogólnie to by mi pasowała taka z głównym 4,5 albo 4,7 z tego co wiem to istnieje takie fiatowskie przełożenie[4,7] które pasuje do skrzyni 6 speed . tylko nie wiem z jakiej fiatowskiej .

tak mam gr-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiście nie latałem na takiej skrzyni ale ci co mają i mieli to mówią że nie jest taka dobra jak

> się wydaje i jak każdy wkłada , osobiście jeździłęm na max krótkiej kałuży gdzie v-max był

> na 5 bieg, był 140 km i fajnie się nie latało . odcinki nie mam motor mi się kręci do 8 tyś .

> ale ogólnie to by mi pasowała taka z głównym 4,5 albo 4,7 z tego co wiem to istnieje takie

> fiatowskie przełożenie[4,7] które pasuje do skrzyni 6 speed . tylko nie wiem z jakiej

> fiatowskiej .

> tak mam gr-n

ja mam i mowie ze jest zajeb....a smile.gif mam kumpli co podzielaja to zdanie bo tez maja i chwala smile.gif wiec jak masz polegac na zdaniu innych to wez pod uwage tez moje i moich znajomych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiście nie latałem na takiej skrzyni ale ci co mają i mieli to mówią że nie jest taka dobra jak

> się wydaje i jak każdy wkłada ,

skrzynia 13/64 jest idealna do kjs , jak masz za duzo momentu z dolu to ruszasz na 2 , nawroty wyjscie z 2 nic nie muli...

> osobiście jeździłęm na max krótkiej kałuży gdzie v-max był

> na 5 bieg, był 140 km i fajnie się nie latało .

skrzynia kaluza ma przelozenie 10/59 a to jest 5.9 i to jest przepasc do skrzyni 13/64

> odcinki nie mam motor mi się kręci do 8 tyś .

ja tez mam odcinke przy 7800 i jest idealna...zobacz sobie moj wykres , jest w galerii , moc max mam przy odcince , taki vtec fiatowski shocked.gifgrinser006.gif

> ale ogólnie to by mi pasowała taka z głównym 4,5 albo 4,7 z tego co wiem to istnieje takie

> fiatowskie przełożenie[4,7] które pasuje do skrzyni 6 speed . tylko nie wiem z jakiej

> fiatowskiej .

> tak mam gr-n

na tej skrzyni 14/57 6b ze stilo silnik byl zamulony i wogole nie chcial jechac no.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam i mowie ze jest zajeb....a mam kumpli co podzielaja to zdanie bo tez maja i chwala wiec

> jak masz polegac na zdaniu innych to wez pod uwage tez moje i moich znajomych

no wiem właście że dużo osób to ma i dają rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynia 13/64 jest idealna do kjs , jak masz za duzo momentu z dolu to ruszasz na 2 , nawroty

> wyjscie z 2 nic nie muli...

> skrzynia kaluza ma przelozenie 10/59 a to jest 5.9 i to jest przepasc do skrzyni 13/64

> ja tez mam odcinke przy 7800 i jest idealna...zobacz sobie moj wykres , jest w galerii , moc max

> mam przy odcince , taki vtec fiatowski

> na tej skrzyni 14/57 6b ze stilo silnik byl zamulony i wogole nie chcial jechac

a jak bym wsadził 13x64 do tej mojej skrzyni . ?? z punto 1 ma dłuszę tryby i wspułgrane do 13x64 a ja mam takie same jak w skrzyni ccs czyli krótsze tryby i jak bym wsadził gł 13x64 to bym jeszcze miał krótszą skrzynie . ? mam racje czy pisze bzdury ?? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kombinuijesz z tą skrzynią i zrozum przy twoim silniku seria z punto 1 6ka i tyle.

tak ale zamiast kupować skrzynie za 1000 zł to mogę wsadzić samo przełożenie do mojej , za tą co am dałem 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ale zamiast kupować skrzynie za 1000 zł to mogę wsadzić samo przełożenie do mojej , za tą co

> am dałem 700 zł

poszukaj, tą sprzedasz i kup z punto 1 i nic nie kombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ale zamiast kupować skrzynie za 1000 zł to mogę wsadzić samo przełożenie do mojej , za tą co

> am dałem 700 zł

no to kolego ci powiem że ot tak głónego nie zmienisz to nie renault. W clio np mogę sobie żonglować głównymi i choinkami z każdego renault praktycznie.

Podpytaj paluchto bo on trochę lepiej się na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie OT: wiemy że skrzynia z punto I sportinga jest najkrótszą 6, ze stilo/punto II jest dłuższa,

A jak się ma tu skrzynia z punto i 1.1 6speed?? bo jakos nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie OT: wiemy że skrzynia z punto I sportinga jest najkrótszą 6, ze stilo/punto II jest dłuższa,

> A jak się ma tu skrzynia z punto i 1.1 6speed?? bo jakos nie mogę znaleźć

to ta sama co sporting....poprostu skrzynia z punto 1 - 13/64 , z punto 2 i stilo 14/57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jedno koło nie będzie z kompletu to może zadziałać ale tylko przez moment:)

> Ja nawet w przypadku tych samych parametrów nie polecam zmiany tylko jednego z elementów (jak coś

> pracowało ze sobą to ma swoje wytarcia i pasowania)

kolego widzę że siedzisz długo w temacie to na pewno wiesz że istnieje fiatowskie przełożenie 4,7 i jak skrzynia fiata posiada takie. ?

wiesz co na ten temat .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie . mam do kupię skrzynie z punto 1 sporting 6 biegów . tylko nie wiem czy ona jest ta właściwa 13x64 . ?? tylko na foto widziałem ja . czy punto 1 sporting miał tylko 6 speed 13x64 ?

da ktoś rade rozpoznać . ? sporting miał skrzynie 13x64 tylko z 1.1 8v czy też 1.2 16v ?

punto1spor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkrecic dyfer i policzyc zeby generalnie jezeli nie zmienial skrzyni to w orginale byla napewno

> 13/64

odkręcić nie mogę bo skrzynia jest na drugim końcu polski i jeszcze nie moja . smile.gif ale napisałem żeby zobaczyli czy jest numer na obudowie dyfra c514.610 .

skrzynia pochodzi z punto 1 sporting 1.2 16v 1999 rok . - takie punto miało 6 biegów 13x64 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręcić nie mogę bo skrzynia jest na drugim końcu polski i jeszcze nie moja . ale napisałem żeby

> zobaczyli czy jest numer na obudowie dyfra c514.610 .

> skrzynia pochodzi z punto 1 sporting 1.2 16v 1999 rok . - takie punto miało 6 biegów 13x64 ?

Po obudowie i napędzie prędkościomierza wygląda na P1 czyli 13x64, ale dla pewności poproś o jakieś foto z góry, tak żeby było widać dokładnie wybierak i obudowę, wtedy będzie pewność.

Co do pytania o przełożenie 4.7 to żadna fabryczna skrzynia nie miała takiego przełożenia. Po 4.07 następne fabryczne było 4.92. Z przełożeń "dorabianych" było kilka pośrednich i było też kilka jeszcze krótszych. I tak "ogólnie" to nie ma możliwości, żebyś zostawił dyfer z krótkiej skrzyni np. 13/64 i zgrał go z wałkiem ze skrzyni sportinga bo na pewno nie będzie to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie . mam do kupię skrzynie z punto 1 sporting 6 biegów . tylko nie wiem czy ona jest ta

> właściwa 13x64 . ?? tylko na foto widziałem ja . czy punto 1 sporting miał tylko 6 speed 13x64

> ?

> da ktoś rade rozpoznać . ? sporting miał skrzynie 13x64 tylko z 1.1 8v czy też 1.2 16v ?

z mojego dosw. te skrzynie z punta 1.1 6speed maja inna ta czesc na ktorej jest kulka do mocowania linki (na tym zdjeciu ta od czoła), orryginal z punto 1,1 6 speed nie mial odwaznika z tego co kojarze ale moge sie mylic smile.gif

moze faktycznie w punto 1,2 16v byly te skrzynie i tak wygladaly dlatego pisze o skrzynie z 1,1 6speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po numerze nabitym na obudowie nie będziesz miał pewności, jak jest z niej olej spuszczony to

> najlepiej jakbyś poprosił o odkręcenie obudowy dyfra i niech Ci zęby policzą albo zresztą jest

> nabite z boku na kole przełożenie

dokladnie tak robilem we wloszech bo zdarzylo sie i tak ze kupilem skrzynie 6 biegowa, ktora wygladala jak ta z 6speed, numery swiadczyly o tym ze jest to skrzynia 5 biegowa a przelozenie bylo 14/57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma takie jeszcze foto .

identyczna kupilem i okazalo sie ze to jest 14/57 ale byc moze to nie byl oryginal tylko cos bylo grzebane, tak czy siak sugerowalbym tak jak inni powyzej zeby zdjac obudowe mech rozn i policzyc zeby badz sprawdzic co jest nabite na kolach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 6 speed w cc z punto 2 . a to co na foto to jest orginał z punto 1 sporting 99 rok . a punto

> 1 było robione właśnie do 99 roku więć to raczej jest 13x64 ale zobaczę co pisze na obudowie .

skoncentruj sie uwaznie....w punto MK I orginalnie byly tylko skrzynie 13/64 no chyba ze ktos sobie wymienil...i nie wazne czy z silnikiem 1.1 czy z 1.2 16V .... w punto MK II 14/57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 6 speed w cc z punto 2 . a to co na foto to jest orginał z punto 1 sporting 99 rok . a punto

> 1 było robione właśnie do 99 roku więć to raczej jest 13x64 ale zobaczę co pisze na obudowie .

6speed to nazwa wzięta właśnie z Fiata Punto I i to tylko tam były skrzynie z przełożeniem 13x64 (takie samo przełożenie montowane było później jedynie w Pandzie II 4x4). Punto II nie miały już w nazwie 6speed a 6-biegowe skrzynie z tych aut miały przełożenie 14x57 (podobnie jak stilo itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6speed to nazwa wzięta właśnie z Fiata Punto I i to tylko tam były skrzynie z przełożeniem 13x64

> (takie samo przełożenie montowane było później jedynie w Pandzie II 4x4). Punto II nie miały

> już w nazwie 6speed a 6-biegowe skrzynie z tych aut miały przełożenie 14x57 (podobnie jak

> stilo itp.).

no jest tak jak piszecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po obudowie i napędzie prędkościomierza wygląda na P1 czyli 13x64, ale dla pewności poproś o jakieś

> foto z góry, tak żeby było widać dokładnie wybierak i obudowę, wtedy będzie pewność.

> Co do pytania o przełożenie 4.7 to żadna fabryczna skrzynia nie miała takiego przełożenia. Po 4.07

> następne fabryczne było 4.92. Z przełożeń "dorabianych" było kilka pośrednich i było też kilka

> jeszcze krótszych. I tak "ogólnie" to nie ma możliwości, żebyś zostawił dyfer z krótkiej

> skrzyni np. 13/64 i zgrał go z wałkiem ze skrzyni sportinga bo na pewno nie będzie to

> działało.

a propo przełożenia 4,7 to istnieje napisał mi tak tomasz strazik stratom sport z warszawy ten co buduje W szczególności fiaty cc/sc do sportu i chciał mi te 4,7 fiatowskie sprzedać więc raczej wie co ma i widocznie istnieje . ale ja nie wiem bo nie widziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a propo przełożenia 4,7 to istnieje napisał mi tak tomasz strazik stratom sport z warszawy ten co

> buduje W szczególności fiaty cc/sc do sportu i chciał mi te 4,7 fiatowskie sprzedać więc

> raczej wie co ma i widocznie istnieje . ale ja nie wiem bo nie widziałem .

Bardzo możliwe, że istnieje, ale nie jest to fabryczne przełożenie Fiata tylko dorabiane. Ja miałem kiedyś w 5-biegowej skrzyni 4.5. Kałuża sprzedawał kiedyś bardzo krótkie 5.45 i 5.9. A w katalogu Bacci Romano jest 4.58/ 5/ 5.3/ 5.5 i 5.9. Trzeba zerknąć do homologacji CC/SC, tam wypisane są wszystkie przełożenia jakie można stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.