Skocz do zawartości

świeczki czas zmienić


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że 60kkm już dobija i orginalne champion jeszcze w silniku to pora zmienić bo już raz sklepałem przerwę.Zmienić na co?ngk bo takie są w pobliskim sklepie czy szukać coś innego silnik 1,6 16V 113PS bez gazu.

Co do NGK to jakoś ostatnio ciężko o japońskie tylko oferują made in france-tu może do rodzimego kraju w rodzimym samochodzie spełnią swją rolę dzielnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu moja laguna z 1,6 16v na NGK nie chciała śmigać. Za to na Denso K20PR-U śmigł elegancko, a teraz GScenic 2,0 też na tkich śmiga.

A i jeszcze Beru Z193 miałe i nie było różnicy.

Wszystko to jest w katalogu inter-carsu do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu moja laguna z 1,6 16v na NGK nie chciała śmigać. Za to na Denso K20PR-U śmigł

> elegancko, a teraz GScenic 2,0 też na tkich śmiga.

> A i jeszcze Beru Z193 miałe i nie było różnicy.

> Wszystko to jest w katalogu inter-carsu do tego silnika.

właśnie czytałem,że coś ngk francuzy nie trawią-hmm zostaje allegro i właściwy dobór denso to coś ponad 100zł i czy on inaczej chodzi jak np.iskry bosch itp.? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie czytałem,że coś ngk francuzy nie trawią-hmm zostaje allegro i właściwy dobór denso to coś

> ponad 100zł i czy on inaczej chodzi jak np.iskry bosch itp.?

Przecież denso są po około 10 zł w sklepach, Beru podobnie.

Na denso zrobiłem jkieś 50 kkm (2x25kkm), na Beru około 25kkm. Wymieniałem raczej na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Iskra

popieram, dobre świece.

JAk miałem jeszcze kilka lat temu renówkę z zajeżdzonym silnikiem, to i na boschach i na ngk nierówno pracował, przerywał i słychać było, że coś nie gra. PO włożeniu Iskier jak ręką odjął.

Od tego czasu stosuje Iskry i złego słowa o nich nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od tego czasu stosuje Iskry i złego słowa o nich nie powiem.

No ja kupuje tylko Iskry już od paru lat i powiem dlaczego.

Nie dlatego że są lepsze pd NGK czy Championów czy innych - bo tego nie wiem, potrzebne byłoby laboratorium

Z punktu widzenia mnie użytkownika są równie dobre - zawsze działają, na oko wysoka jakość wykonania.

Ale co jest ważne:

- i tak nie mam czasu chodzić po sklepach, więc kupuję na allegro od użytkownika dobreswiece, czyli bezpośrednio od producenta Iskra Kielce.

- na swojej stronie KLIK mają katalog zastosowań i jego się trzymam.

- nie ma tym sposobem możliwości pomyłki doboru niewłaściwej świecy (np wartości cieplnej) do konkretnego silnika

- ... ani kupna podróbki, czy towaru niewiadomego pochodzenia

- cena umiarkowana, wysyłka zawsze była szybka

- szybko odpowiadają na maile i są pomocni, w razie braku aukcji wystawiają konkretny model na życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież denso są po około 10 zł w sklepach, Beru podobnie.

> Na denso zrobiłem jkieś 50 kkm (2x25kkm), na Beru około 25kkm. Wymieniałem raczej na wyrost.

przepraszam coś mi się denso popaprało z irydami fakt cena normalna. coś wybiorę byle nie ngk ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.