Skocz do zawartości

Jednomasowe zamienniki do silników DTI i CDTI


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla wszystkich którzy szukali bezskutecznie zamienników dla dwumasowych kół zamachowych mam dobrą wiadomość. Pojawiły się jednomasowe zamienniki na angielskim portalu ebay.

Obecnie dostępne są zamienniki dla silników:

1. 2.0 DTI (Y20DTH) montowanym w Astra G oraz Vectra C

2. 1.9 CDTI (Z19DTL/DT) montowanym w Astra H/Zafira B/Vectra C, skrzynie M32 oraz F40.

3. 1.9 CDTI (Z19DTH) j.w.

4. 1.7 CDTI (Z17DTH) montowanym w Corsa C/Astra H/Meriva A/Combo C/Tigra B

5. 1.3 CDTI (Z13DT/DTJ) montowanym w Corsa C/Meriva A/Combo C/Tigra B

Koszty zakupu kompletu sprzęgło+koło+wysprzęglik w zależności od modelu silnika wahają się w granicach 1000-2000 zł z wysyłką do Polski ok.gif

286705550-%24%28KGrHqZ%2C%21oIE9c9%212CLcBPl%28gTw%28bQ~~60_12.JPG

post-11159-14352519269712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku 1.3 CDTi to żadna okazja, bo za jakieś 1300zł kupiłem swego czasu nową dwumasę Luk'a.

Zakładasz jednomas i masz spokój do końca życia samochodu. A nowy dwumas można zajeździć po 30 tys km jak za kierownicę wsiądzie ktoś, kto nie ma pojęcia o jeździe dieslem z kołem dwumasowym.

Czy za 1300 zł kupiłeś koło dwumasowe ze sprzęgłem i wysprzęglikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przypominam sobie, żebym zdążył zajechać sprzęgło.

Zwykle wymienia się komplet czyli koło dwumasowe+sprzęgło+wysprzęglik, gdyż standardowe zużycie tych elementów następuje w podobnym okresie i nie ma sensu dwukrotnie robić tą samą czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z czystej ciekawości technicznej bo i tak nie mam diesla. Jak to potem odbija się na kulturze pracy napędu. Bo celem dwumasy jest głównie tłumienie drgań skrętnych i impulsowych dużych momentów obrotowych. Jak jest dwumasa to nie ma tłumika drgań na tarczy sprzęgła. Czyli po zmianie na zwykłe koło tarcza musi zostać założona z tłumikiem obowiązkowo? Dlatego pewnie trzeba wymienić obowiązkowo komplet. A nawet jak to się zrobi to jak to się potem sprawuje, czuć różnicę, telepie budą, trudno płynnie ruszyć etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika 2.0 DTI już dawno taki komplet wynalazła firma VALEO:

Komplet sztywne koło VALEO 2.0 DTI

Poza tym ja nie rozumiem. Najpierw ludzie kupują na gwałt Diesle, a później kombinują, jak uniknąć kosztów? To po co kupować Diesle? Nie lepiej zagazować bezproblemowego benzyniaka?

Koło sztywne też nie jest w pełni zdrowe dla układu napędowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. 1.9 CDTI (Z19DTL/DT) montowanym w Astra H/Zafira B/Vectra C, skrzynie M32 oraz F40.

A coś wiecej? Jakaś chińszczyzna czy markowy produkt? Valneło chyba nie robi 4P KIT do 1.9CDTI a na ebayu nie udało mi sie znaleźć żadnego takiego FLYWHEEL for opel sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tańsze i droższe.

> SMF dla skrzyni F40.

Wersja tańsza jest jakieś 350 zł tańsza od kompletu dwumasy i sprzęgła LUK.

Jak dla mnie gra nie warta zachodu bo nie znam marki zamiennika , wyegzekwowanie ewentualnej gwarancji może być problematyczne, różnica w cenie jest niewielka. Dwumasa akurat mi sie kończy ale już przejechała 155 tyś.

btw

Korzystając z okazji, możesz powiedzieć czego sie można spodziewać po sprzęgle po 150 tyś przebiegu? Noszę sie z zamiarem wymiany tylko dwumasy. Będę to robił sam dlatego odpada mi ewentualny podwójny koszt robocizny gdyby trzeba bylo niedługo po dwumasie robić sprzegło.

Co myślisz o nabijaniu okładzin na tarczę. kilkanaście lat temu robiłem coś takiego w Golfie i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tańsze i droższe.

> SMF dla skrzyni F40.

W pierwszy linku ,nie ma producenta ,drugi marki National ,można trochę poczytać na temat jakości tych sprzęgieł na forum np roverki hehe.gifsmirk.gif

Moim skromnym zdaniem ,gra niewarta świeczki ,jako że większość dwumas tanieje ,a z tego co słyszałem kultura pracy silnika po zastosowaniu koła sztywnego pozostawia wiele do życzenia skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszy linku ,nie ma producenta ,drugi marki National ,można trochę poczytać na temat jakości

> tych sprzęgieł na forum np roverki

Czytałem i ludzie chwalą, więc o co chodzi?

Opinie po założeniu zestawu Nationala do Cors CDTI 1.3 również pozytywne, więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem i ludzie chwalą, więc o co chodzi?

To może czytałeś opinie tych entuzjastów którzy założyli i ,chodzi ,pisząc o tym po wymianie a nie po przejechaniu iluś tam km zlosnik.gif

> Opinie po założeniu zestawu Nationala do Cors CDTI 1.3 również pozytywne, więc o co kaman?

jak wyżej ,ile zrobił gość na takim zestawie?Skoro dopiero pokazały się takie zestawy na rynku niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może czytałeś opinie tych entuzjastów którzy założyli i ,chodzi ,pisząc o tym po wymianie a nie

> po przejechaniu iluś tam km

Znalazłem tylko wypowiedzi "entuzjastów", którzy są zadowoleni po zmianie na zestaw sprzęgła firmy National.

Jeśli masz link do wypowiedzi osób zawiedzionych po "iluś tam" kilometrach to chętnie poczytam.

> jak wyżej ,ile zrobił gość na takim zestawie?Skoro dopiero pokazały się takie zestawy na rynku

Czas zweryfikuje. Na szczęście są osoby, którym zależało, aby na własnej skórze się przekonać o trwałości. Gdy pojawiły się pomysły, na zamontowanie jednomasowych kół do silników TDI, też roiło się od malkontentów. Czas pokazał, że nie jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości technicznej bo i tak nie mam diesla. Jak to potem odbija się na kulturze

> pracy napędu. Bo celem dwumasy jest głównie tłumienie drgań skrętnych i impulsowych dużych

> momentów obrotowych.

Jak jeszcze miałem legendarnego i niezniszczalnego grinser006.gifzlosnik.gif TDI z dwumasą , to dosyć regularnie oberwowałem różne fora drżąc z niepokojem kiedy i ja opiszę swój problem z tym "wynalazkiem".

Pojawiały się wtedy "teorie", że zastąpienie dwumasy jednomasą powoduje przyśpieszone zużycie skrzyni biegów (drgania które mają być tłumione przez "dwumasę" przenoszą się na łożyska w skrzzyni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem tylko wypowiedzi "entuzjastów", którzy są zadowoleni po zmianie na zestaw sprzęgła firmy

> National.

> Jeśli masz link do wypowiedzi osób zawiedzionych po "iluś tam" kilometrach to chętnie poczytam.

Szukaj na roverki.pl ok.gif jako że pozbyłem się swojego już tam nie zagladam ,ale pamiętam że jakość tej firmy raczej była problematyczna.Co do sprzęgła ,raczej poza Valeo,Sachs,czy Lukiem nic innego nie zakładał ok.gif

> Czas zweryfikuje. Na szczęście są osoby, którym zależało, aby na własnej skórze się przekonać o

> trwałości. Gdy pojawiły się pomysły, na zamontowanie jednomasowych kół do silników TDI, też

> roiło się od malkontentów. Czas pokazał, że nie jest aż tak źle.

Właśnie o tym mówię czas zweryfikuje smirk.gif Jeśli miałbym zaoszczędzić 350zł przy kwotach rzędu 2-3 tys ,to wybacz ale dla mnie żadna oszczędność hehe.gif

BTW Na szczęście w mojej 2,0 DTL nie ma dwumasy hehe.gif

Sprawdziłem koszty sprzęgła do Vectry M32 ,podany przez ciebie zestaw z Nationala kosztuje (po dzisiejszym kursie 4,16euro) 2038zł.Odpowiednik zestaw Luka około 2238zł .Realnej ,,oszczędności '' niewiele 200zł....Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy dla takich pieniążków warto ,,poprawiać '' fabrykę niewiem.gif

Bo o ewentualnej reklamacji i jej kosztach już nie wspomnę palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.