Skocz do zawartości

Co doi akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nowy akumulator Bosch S4 52Ah, 470A. Po naładowaniu go do napięcia 13,4V, po kilku dniach postoju samochodu w nieogrzewanym garażu zmierzyłem mu napięcie na klemach i było 12,6V. Aby sprawdzić co jest tego przyczyną zmierzyłem prąd, który płynie w obwodzie akumulatora, przy wyłączonych wszystkich odbiornikach (za wyjątkiem zegara radia). Okazało się, że w pierwszej minucie prąd ten wynosi o,3A a po 1 minucie zmniejsza się do 0,03A(30mA). Czy za ten prąd, poza zegarem radia, może odpowiadać alarm w którym syrena ma własne zasilanie ze swojego akumulatora, który pobiera prąd z akumulatora samochodu? Jaki normalnie powinien płynąć prąd w tych warunkach? Czy przy napięciu 12,6 V ładujecie już akumulator? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich. Mam nowy akumulator Bosch S4 52Ah, 470A. Po naładowaniu go do napięcia 13,4V, po

> kilku dniach postoju samochodu w nieogrzewanym garażu zmierzyłem mu napięcie na klemach i było

> 12,6V. Aby sprawdzić co jest tego przyczyną zmierzyłem prąd, który płynie w obwodzie

> akumulatora, przy wyłączonych wszystkich odbiornikach (za wyjątkiem zegara radia). Okazało

> się, że w pierwszej minucie prąd ten wynosi o,3A a po 1 minucie zmniejsza się do 0,03A(30mA).

> Czy za ten prąd, poza zegarem radia, może odpowiadać alarm w którym syrena ma własne zasilanie

> ze swojego akumulatora, który pobiera prąd z akumulatora samochodu? Jaki normalnie powinien

> płynąć prąd w tych warunkach? Czy przy napięciu 12,6 V ładujecie już akumulator?

Bateria auto-alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dokładnie taki sam model jak Ty, poczytaj mój wątek o ładowaniu, zamieściłem tam lekarstwo na

> tę przypadłość

Jakoś nie mogę skumać co do twojego lekarstwa po przeczytaniu tego wątku. U mnie nie ma chyba problemu ładowania przy pracy silnika, gdyż zmierzyłem napięcie na klemach akumulatora przy włączonych światłach, grzaniu szyby, dmuchawy i to napięcie wynosi 14-14,1V. Być może jest zbyt mały prąd ładowania. Ale to zmierzę w serwisie. Problemem jest to, że po naładowaniu akumulatora do 13,6V po dwóch dniach postoju samochodu napięcie akumulatora spada do 12,6V. Czyżby pobór prądu 0.03A przez 2 doby spowodował tak duży spadek napięcia? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? 12,6V to idealne napięcie akumulatora i wyższe nawet nie powinno być w stanie spoczynku. Jak ładujesz i mierzysz zaraz po odpięciu prostownika (lub zacisku klemy) to jeszcze przez jakiś czas będzie wyższe, ale po kilu minutach powinno wrócić właśnie do 12,6. Pobór prądu w autach powinien zawierać się między 0,03 i 0,07 A, masz w dolnej granicy, a więc idealnie. Początkowo pobór był większy, bo niektóre odbiorniki muszą zostać uśpione. Przykładowo w niektórych BMW trzeba czekać z miernikiem około godziny, aż wszystkie systemy przestaną czuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po naładowaniu go do napięcia 13,4V, po kilku dniach postoju samochodu

> w nieogrzewanym garażu zmierzyłem mu napięcie na klemach i było 12,6V.

> w pierwszej minucie prąd ten wynosi o,3A a po 1 minucie zmniejsza się do 0,03A(30mA).

Zarówno napięcie aku jak i pobór prądu masz jak najbardziej prawidłowy - nie masz co szukać dziury w całym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O czym Ty piszesz? 12,6V to idealne napięcie akumulatora i wyższe nawet nie powinno być w stanie

> spoczynku. Jak ładujesz i mierzysz zaraz po odpięciu prostownika (lub zacisku klemy) to

Masz zapewne rację, że 12,6V na akumulatorze jest O.K.jako, że każda cela ma ponad 2,1V (przy nominalnym napięciu 2V).Pewne przy wyższym napięciu następuje samorozładowanie. Ale w poprzednim akumulatorze napięcie utrzymywało się na poziomie 12,8V przez długi czas po naładowaniu i uważałem to za norme. Dzięki za cenne uwagi. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.