Skocz do zawartości

Samochód gaśnie przy redukcji i hamowaniu?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam nie lada problem.....(jak dla mnie - laika). Samochód stał 1,5 miesiąca nieużywany. Po czym 2,5 tygodnia temu odpaliłem go i wyruszyłem nie dalej jak do centrum DG (ok. 7km). Brava zaczęła wariować. Przy hamowaniu i redukcji z trójki na dwójkę gasł całkiem silnik, po czym nie mogłem go odpalić.

Pierwsza myśl - akumulator rozładowany. Jakoś wróciłem do domu i podłączyłem akumulator pod prostownik. 3 dni później było jeszcze gorzej. Bez wciśniętego do podłogi sprzęgła i gazu nie odpalał:/

Na biegu jałowym momentalnie gasł (czasem nawet przy dodawaniu gazu).

Odstawiłem bravolota do warsztatu. Po wymianie kompletu świec i okablowaniu oraz wyregulowaniu gaźnika, sprawdzeniu alternatora oraz pompy paliwowej wydawało się,że wszystko jest ok.

Pojechałem w ubiegły poniedziałek na Słowację, na narty - wszystko było ok. Codziennie rano przepalałem go i przejeżdżałem kawałek.

W drodze powrotnej zaczęło dziać się to samo....

Co tej cholerze może jeszcze dolegać?

Jeżeli ktoś z Was napotkał w przeszłości podobne problemy, byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę, tu też pomoc.

Z góry wszystkim dziękuję piwo.gif

------------------------------------------

Jednak to "ch" w tytule było nieco drażniące smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze co mechanik powiedział,że dostaje za dużą dawkę paliwa i regulował ..."gaźnik"...(chyba

> dobrze usłyszałem),a mowa o bravie, którą widać na fotce....

Po prostu nie wiedziałem, że Brava 1.4 była z gaźnikiem, sadziłem, że wszystkie BBM-y miały wtrysk

Sorry za zaśmiecenie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu nie wiedziałem, że Brava 1.4 była z gaźnikiem, sadziłem, że wszystkie BBM-y miały wtrysk

> Sorry za zaśmiecenie tematu

Wtrysk ma.....może mechanik tak to nazwał, bo wiem,że "marchewka" od wtrysku od 2 lat się zaświeca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze co mechanik powiedział,że dostaje za dużą dawkę paliwa i regulował ..."gaźnik"...(chyba

> dobrze usłyszałem)

Gdyby mi mechanik zaproponował regulację gaźnika w aucie z wtryskiem , to zdecydowanie bym mu podziękował za pomoc zlosnik.gif

Przede wszystkim żeby coś więcej powiedzieć w temacie , trzeba się podpiąć do ECU i dopiero wtedy można stwierdzić dlaczego załącza "marchewę" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się skupiać na "marchewie", ponieważ ona zaświeca mi się od dwóch lat - sama i (gdy się jej znudzi) gaśnie.

A problem, który poruszyłem (główny) z gaśnięciem samochodu przy redukcji oraz hamowaniu pojawił się 2,5 tygodnia temu....:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chciałbym się skupiać na "marchewie", ponieważ ona zaświeca mi się od dwóch lat - sama i (gdy

> się jej znudzi) gaśnie.

> A problem, który poruszyłem (główny) z gaśnięciem samochodu przy redukcji oraz hamowaniu pojawił

> się 2,5 tygodnia temu....:/

Myślisz, że problemy z wtryskiem nie mogą spowodować gaśniecia silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chciałbym się skupiać na "marchewie", ponieważ ona zaświeca mi się od dwóch lat - sama i (gdy

> się jej znudzi) gaśnie.

Z samej ciekawości bym to sprawdził , tym bardziej że teraz nie wiesz czy świeci się z powodu starego czy zupełnie nowego błędu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.