Skocz do zawartości

Zmywarka nie odciąga wody...


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Działała normalnie, ale pośmierdywała z odpływu.

Po zasypaniu kretem przestała odciągać wodę, pewnie coś się rozpuściło i zaklajstrowało w środku.

Zmywarka wąska 40-stka, zabudowana, wysunąłem ją, ściągnąłem obudowę, w środku nic do czego możnaby się dobrać, odpływ jest chyba od dołu...

Jakiś pomysł jak to ugryźć?

Ma już z 10 lat, więc dawno po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działała normalnie, ale pośmierdywała z odpływu.

> Po zasypaniu kretem przestała odciągać wodę, pewnie coś się rozpuściło i zaklajstrowało w środku.

Do czyszczenia zmywarek są specjalne środki.

> Zmywarka wąska 40-stka, zabudowana, wysunąłem ją, ściągnąłem obudowę, w środku nic do czego możnaby

> się dobrać, odpływ jest chyba od dołu...

> Jakiś pomysł jak to ugryźć?

> Ma już z 10 lat, więc dawno po gwarancji.

Musisz dostać się do pompy pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć zmywarkę

Po wężu od odpływu dojdziesz do pompy

Wyjmujesz wąż oraz pompę, jak masz słabą pamięć to robisz fotki jak było złożone

Czyścisz wszystko dokładnie, np. domestosem lub podobnym detergentem - skoro wcześniej pleśniało.

Oglądasz czy nie ma uszkodzonych elementów, skorodowanych styków, osiek itp.

Jak naprawa jest wykonalna i się opłaca to naprawiasz lub kupujesz nową pompę.

Montujesz z powrotem.

UWAGA zwróć uwagę na połączenia elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, ale rozebrałem od środka ile się dało, pompy nie da się ruszyć. Rozebrałem ścianki boczne, ani śladu odpływu. Odpływ idzie gdzieś dołem, musiałbym ją na bok przewrócić, żeby do czegokolwiek dojść... ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działała normalnie, ale pośmierdywała z odpływu.

> Po zasypaniu kretem przestała odciągać wodę, pewnie coś się rozpuściło i zaklajstrowało w środku.

No to kolego masz problem. Kret ci się zbrylił i masz korek niczym z betonu. Nawet mechanicznie trudno to usunąć. Z tym preparatem trzeba naprawdę bardzo ostrożnie (ilościowo) się obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do takiego etapu.

Nic więcej nie da się odkręcić. Łopatki tego wirniczka powinny chodzić luźno, czy być nie do ruszenia?

bo są zblokowane na amen.

post-11672-1435251939478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zmywarce na dole jest sitko, trzeba je odkręcić i wysypać syf, mam nadzieje że owego kreta ożyłeś do syfonu zxewu a nie do zmywarki zlosnik.gif, musisz teraz rozebrać syfon i sprawdzić gdzie jest zator, ostatnio taka operacje przeprowadzałem w umywalce , panic.gif ile tam było syfuuuuuuu az woda ledwo co spływała, warto też syfon co jakiś czas przelać wrzątkiem z płynem do naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co za zmywarka ?

Bosch, 40 cm, do zabudowy, ale panel sterowania i drzwi ma na wierzchu.

Modelu nie znam, tabliczki znamionowej brak, albo oślepłem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.