Skocz do zawartości

Kategoria B i ciągnięcie lawety ?


RyjekWRO

Rekomendowane odpowiedzi

> Stary ja wiem co ty napisałeś.

> Ale strona zielonogórskiego wordu mówi inaczej, a word powinien się znać i zbaraniałem...

WORD nie wie co ma robić, chyba już pisałem że nawet nie wiedzą jak ten egzamin przeprowadzać

http://forum.karawaning.pl/topic/13033-z...erypetie-fakty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano widać ludzie nie umieją czytać

> przepisy wyraźnie mówią że można kierować na B zestawem do 4250kg

> z zastrzeżeniem, że jeżeli zestaw przekracza 3500kg, to trzeba zdać egzamin (uzyskać wpis 96 w PJ)

I przyczepa nie jest przyczepą lekką!

Przyłóż się do tego czytania grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I przyczepa nie jest przyczepą lekką!

> Przyłóż się do tego czytania

przecież o tym jest cały czas mowa hmm.gif

pkt C wyraźnie mówi "c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ty udzielasz rad odnośnie przepisów dotyczących ciągnięcia przyczep..... Jeszcze podaj przepis na

> swoje 1,33...

Moze zacznijmy od tego, ze te 1,333 nie podawalem ja tylko Konrad - i wszystko jasne - Siara. Moze mastepnym razem przeczytaj ze zrozumieniem a co wazniejsze zakumaj kto co pisze.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "od 3,5..." chciałeś napisać?

> czyli jak mam auto MW 1320kg i dopnę do niego przyczepkę DMC 1100 kg to wystarczy mi B ? ?

Jeśli wymogi techniczne pojazdu na to pozwalają to tak.

> oczywiscie pominąłem celowo stosunek 1,33 masy DMC przyczepy do masy własnej auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli wymogi techniczne pojazdu na to pozwalają to tak.

a wcale że nie grinser006.gif bo jeszcze jest istotna DMC auta o której nic nie napisał

gdy np DMC auta będzie 2450kg to dodając DMC przyczepy 1100kg, mamy DMC zestawu 3550kg i pupa z jazdy na B spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to proszę...

> F1. (Maksymalna Masa Całkowita) - 1830 kg

> F2. (Dopuszczalna Masa Całkowita pojazdu) - 1830 kg

> F3. (Dopuszczalna Masa Całkowita zespołu pojazdów) - 3130 kg

> G. (Masa Własna) - 1320 kg

> O1. (Maksymalna Masa Całkowita przyczepy z hamulcem) - 1300 kg

> O2. (Maksymalna Masa Calkowita przyczepy bez hamulca) - 500 kg

> i teraz tak...

> na kategori B (bez wpisu kod96) jaką najcięższą mogę ciągnąć przyczepę (chodzi o jej DMC)

> a) z hamulcem

> b) bez hamulca

3130 kg - 1830 kg = 1300 kg z hamulcem i przyczepe lekką bez hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, a jak mam ciągnąć lekką (750 kg) skoro w rubryce O2. DR mam wpisaną wartość 500 kg

> kiedy własnie rubryka O2. to Maksymalna Masa Całkowita przyczepy bez hamulca!

> tego nie jażę...

a jak jest ograniczenie prędkości (podwyższenie) do 70 - to znaczy ze motorowerem możesz śmigać do 70? zlosnik.gif.

Tabele podają max wartości dopuszczalne. A homologacja konkretnego pojazdu i przyczepy, uszczególnia dopuszczone wartości w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to proszę...

> F1. (Maksymalna Masa Całkowita) - 1830 kg

> F2. (Dopuszczalna Masa Całkowita pojazdu) - 1830 kg

> F3. (Dopuszczalna Masa Całkowita zespołu pojazdów) - 3130 kg

> G. (Masa Własna) - 1320 kg

> O1. (Maksymalna Masa Całkowita przyczepy z hamulcem) - 1300 kg

> O2. (Maksymalna Masa Calkowita przyczepy bez hamulca) - 500 kg

> i teraz tak...

> na kategori B (bez wpisu kod96) jaką najcięższą mogę ciągnąć przyczepę (chodzi o jej DMC)

> a) z hamulcem

> b) bez hamulca

O DMC<1320kg (MW pojazdu)

Natomiast z war technicznych masz MMC 1300kg i właśnie tyle możesz tym samochodem pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, a jak mam ciągnąć lekką (750 kg) skoro w rubryce O2. DR mam wpisaną wartość 500 kg

> kiedy własnie rubryka O2. to Maksymalna Masa Całkowita przyczepy bez hamulca!

> tego nie jażę...

wystarczy, ze przczepa lekka o dmc 750kg bedzie miala hamulec najazdowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okey, czyli zapinam przyczepę np. Hobby prestige 490, której DMC wynosi 1300 kg! (ona naturalnie

> posiada hamulac najazdowy a masa calego zestawu nie przekracza 3,5T DMC) i mogę ją bez

> problemu ciągnąć moim fiatem bravo, który waży jak wyżej opisałem 1320 (MW) i nikt nie

> powinien mi robić kłopotu mimo iż mam kategorię B (bez wpisanego kodu 96) tak ??

tak, z tym że jazda będzie mało komfortowa icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej mój dyliżans może ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1900kg , jak kupie sobie lawetę co ma DMC 2000kg to będę mógł ją ciągnąc nie przekraczając masa lawety+auto na niej = 1700kg , gdzie moje auto masa własna = 1680kg ??całość nie przekracza 3.5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okej mój dyliżans może ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1900kg , jak kupie sobie lawetę co ma DMC

> 2000kg to będę mógł ją ciągnąc nie przekraczając masa lawety+auto na niej = 1700kg , gdzie

> moje auto masa własna = 1680kg ??całość nie przekracza 3.5t

pad.gif

no jak DMC przyczepy może być 1900kg to jak możesz ciągnąć przyczepę o DMC 2000kg icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okej mój dyliżans może ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1900kg , jak kupie sobie lawetę co ma DMC

> 2000kg to będę mógł ją ciągnąc nie przekraczając masa lawety+auto na niej = 1700kg , gdzie

> moje auto masa własna = 1680kg ??całość nie przekracza 3.5t

2x nie (oczywiście mowa o samym B)

po pierwsze liczy się DMC przyczepy, więc nawet pustą lawetą nie możesz jechać bo jej DMC wynosi 2000kg, a auto ma na haku 1900kg

po drugie 1700kg przekracza MW auta, choć tutaj znowu liczy się DMC a nie RMC

ale zakładając że znajdziesz lawetę z DMC 1700kg to dalej jest to większe od MW auta

aaa i jeszcze jedno, jak sie chcesz zmieścić w 3.500kg ?

MW auta 1680kg, plus laweta 1700kg = 3380kg, chcesz powiedzieć że ładowność auta to 120kg ? - na jednego grubego kierowcę grinser006.gif

sądzę że to auto ma DMC ponad 2500kg, czyli w praktyce na samo B możesz podpiąć coś koło 1000kg DMC hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okej mój dyliżans może ciągnąć przyczepę z hamulcem o DMC 1900kg , jak kupie sobie lawetę co ma DMC

> 2000kg to będę mógł ją ciągnąc nie przekraczając masa lawety+auto na niej = 1700kg , gdzie

> moje auto masa własna = 1680kg ??całość nie przekracza 3.5t

Moze wez kalkulator i dodaj masy 1900 + 2000 i sprawdz czy przekracza 3500 kg biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> z maks DMC 500kg i nic więcej bez hamulca

Z maks MMC a nie DMC... pad.gif Ile razy będziemy to wałkować? Jeśli zapnie lekką i nie załaduje jej do pełna to policja może wystawić mandat jeśli wykaże, że RMC przyczepy > MMC z O2. Oczywiście muszą mieć wagę. Inaczej nie mają podstaw do ukarania mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.