Skocz do zawartości

Zakup auta z zachodu i sprzedaż przed upływem 6m-cy.


PiotrekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie auto które zostało zakupione w listopadzie w polskim komisie z opłaconą akcyzą, ale dopiero w lutym zostało zarejestrowane w PL na właściciela który kupił je w listopadzie. Wiem że auto muszę posiadać 6m-cy aby nie płacić wzbogacenia, ale pytanie czy te 6m-cy jest liczone od daty na f-vat czy od daty pierwszej rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie auto które zostało zakupione w listopadzie w polskim komisie z opłaconą akcyzą, ale

> dopiero w lutym zostało zarejestrowane w PL na właściciela który kupił je w listopadzie. Wiem

> że auto muszę posiadać 6m-cy aby nie płacić wzbogacenia, ale pytanie czy te 6m-cy jest liczone

> od daty na f-vat czy od daty pierwszej rejestracji?

Piszesz "auto muszę posiadać", a za chwile pytasz sie od kiedy go posiadasz?

Swoja droga duzo spodziewasz sie na nim "przyciac", ze tak o owe wzbogacenie sie martwisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie auto które zostało zakupione w listopadzie w polskim komisie z opłaconą akcyzą, ale

> dopiero w lutym zostało zarejestrowane w PL na właściciela który kupił je w listopadzie. Wiem

> że auto muszę posiadać 6m-cy aby nie płacić wzbogacenia, ale pytanie czy te 6m-cy jest liczone

> od daty na f-vat czy od daty pierwszej rejestracji?

Posiadasz go od dnia kiedy go kupiles zlosnik.gif a rejestrować wcale nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podatek od wzbogacenia tylko dochodowy, występuje gdy sprzedaż auto z zyskiem, to powinieneś uiścić to w zeznaniu podatkowym. Zawsze możesz sprzedać bez zysku, ze stratą itd. Np auto mogło zostać uszkodzone, coś się zepsuło itd. Ogólnie rzecz biorąc US nie doczepi się jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce jednorazowo, natomiast jak będzie się powtarzała to zapewne jakieś wezwanie do US celem wyjaśnienia będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można próbować, ale nie radzę za bardzo zaniżać bo US sprawdzi wg Eurotaxu ile takie auto jest

> warte. I przyjdzie się upomnieć o różnicę

Oczywiście miałem na myśli ze umowa z dopiskiem o uszkodzeniu wink.gif

A pytając czy "da rade" to chodzilo mi o to czy kupujący się zgodzi - bo jak wiemy nie każdy się zgodzi na zakup z zaniżoną umową, tak samo jak na umowę in-blanco, czy umowę na "Niemca"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można próbować, ale nie radzę za bardzo zaniżać bo US sprawdzi wg Eurotaxu ile takie auto jest

> warte. I przyjdzie się upomnieć o różnicę

Że co??? confused.gifblush.gif

Chyba coś pomyliłeś zlosnik.gif Jedynie co US może zrobić to wyjąć książeczkę eurotaxu i nowemu właścicielowi naliczyć PCC3 od kwoty z cennika a nie z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że co???

> Chyba coś pomyliłeś Jedynie co US może zrobić to wyjąć książeczkę eurotaxu i nowemu właścicielowi

> naliczyć PCC3 od kwoty z cennika a nie z umowy.

Może tak, mój teściu kupił w zeszłym roku Passata icon_rolleyes.gif 15-to letniego. Jakieś 4 miesiące po tym fakcie, został wezwany do US w celu wyjaśnień czemu tak mało zapłacił za to auto. Wyjaśnienia, że ma już swoje lata, otarcia i kilka rzeczy nie sprawnych nic nie dały, wlepili mu 300 zł kary. icon_eek.gificon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie podatek od wzbogacenia tylko dochodowy, występuje gdy sprzedaż auto z zyskiem, to powinieneś

> uiścić to w zeznaniu podatkowym. Zawsze możesz sprzedać bez zysku, ze stratą itd. Np auto

> mogło zostać uszkodzone, coś się zepsuło itd. Ogólnie rzecz biorąc US nie doczepi się jeśli

> taka sytuacja będzie miała miejsce jednorazowo, natomiast jak będzie się powtarzała to zapewne

> jakieś wezwanie do US celem wyjaśnienia będzie.

2lata temu sprzedałem auto po 3miesiącach z zyskiem ok 5tyś wiec trochę się obawiam że US upomni się o swoje jeśli sprzedam ponownie auto przed upływem 6m-cy.

Jeśli auto zostało zakupione np. 20 listopada 2012r to spokojnie mogę je sprzedać dopiero 1czerwca, dobrze liczę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tak, mój teściu kupił w zeszłym roku Passata 15-to letniego. Jakieś 4 miesiące po tym fakcie,

> został wezwany do US w celu wyjaśnień czemu tak mało zapłacił za to auto. Wyjaśnienia, że ma

> już swoje lata, otarcia i kilka rzeczy nie sprawnych nic nie dały, wlepili mu 300 zł kary.

Ale za co ta kara?Bo chyba czegoś nie kumam...USowi nic do tego za ile kupujesz, skoro teściu zapłacił PCC3 i nie kwestionowali tego, to zadzwoń i dopytaj teścia za co konkretnie dostał mandat, bo coś mi tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale za co ta kara?Bo chyba czegoś nie kumam...USowi nic do tego za ile kupujesz, skoro teściu

> zapłacił PCC3 i nie kwestionowali tego, to zadzwoń i dopytaj teścia za co konkretnie dostał

> mandat, bo coś mi tu nie gra.

Wiesz, nie wnikałem w to jak to się rozegrało, zdrowszy jestem przez to grinser006.gif, wiem że przyczepili się do zbyt małej wartości na umowie a cenę za to auto z Eurotaxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, nie wnikałem w to jak to się rozegrało, zdrowszy jestem przez to , wiem że przyczepili się

> do zbyt małej wartości na umowie a cenę za to auto z Eurotaxu.

Coś nas tu czarujesz... devil.gif albo się doinformuj i pisz konkrety,albo nie pisz wcale bo możesz kogoś w błąd wprowadzić. US może zakwestionować umowę, ale nie zbywcy a nabywcy, więc to pierwsza sprawa i nie dotyczy ona kolegi założyciela, a kolejna to fakt, że zakwestionowanie odbywa się w momencie składania w US i nie ma żadnego mandatu, tylko korekta formularza PCC3 i dane z cennika, który ma US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewno spóxnił się z drukiem pcc

Bardzo możliwe, też mi przeszło przez myśl, wtedy polecieli po całości czyli kara (mandat) i pojechali z cennika.

Dlatego chciałem by kolega uściślił a nie ssał z palca opowieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.