Skocz do zawartości

Rozmiar opony


janist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiedzcie co sądzicie o oponie 205/55/R16 do Corsy D. Kupiłem ja z 195/55/R16 ale 205 jest bradziej typowa i dość znacznie tańsza. róznica jest niewielka 1.74% jednak nie za bardzo wiem co powinno być podstawą do porównania bo 195 jest już nieoryginalna. opony.com.pl podają, że opona seryjną jest 185/70/R14 a do tej 205/55/R16 to juz 2,74%. czy to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> powiedzcie co sądzicie o oponie 205/55/R16 do Corsy D. Kupiłem ja z 195/55/R16 ale 205 jest

> bradziej typowa i dość znacznie tańsza. róznica jest niewielka 1.74% jednak nie za bardzo wiem

> co powinno być podstawą do porównania bo 195 jest już nieoryginalna. opony.com.pl podają, że

> opona seryjną jest 185/70/R14 a do tej 205/55/R16 to juz 2,74%. czy to nie za dużo?

porównuj do seryjnej i dobieraj tak, by różnica w średnicy była jak najmniejsza

wybierając oponę szerszą, na większej feldze musisz wziąć niższy profil

a niższy profil kosztuje więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównuj do seryjnej i dobieraj tak, by różnica w średnicy była jak najmniejsza

> wybierając oponę szerszą, na większej feldze musisz wziąć niższy profil

> a niższy profil kosztuje więcej

hmm.gif naprawdę? dzięki stary. crazy.gif

Skrótowo:

Ta co mam jest oryginalna ale 1% większa niż inna oryginalna. Ta co chcę kupić jest 1.7% większą niż ta co mam i 2.7% większa niż inna oryginalna.

Chcę kupić 205/55/r16 bo jest znacznie tańsza.

Pytanie czy są jakieś przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być ciężko, bo z tego co widzę tam już niewiele jest miejsca w nadkolach. Ja bym najpierw

> przymierzył.

Popatrzę. Myślisz o średnicy czy szerokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrzę. Myślisz o średnicy czy szerokości?

jedno z drugim. Bo tak na prawdę oba wymiary zwiększasz. Gdyby tylko jeden szedł w górę to jeszcze jako tako, ale razem ze zwiększeniem szerokości opony rośnie też profil i może się okazać, że na dobiciach, przy skręcie będzie ocierać o nadkole albo rant błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawdę? dzięki stary.

> Skrótowo:

> Ta co mam jest oryginalna ale 1% większa niż inna oryginalna. Ta co chcę kupić jest 1.7% większą

> niż ta co mam i 2.7% większa niż inna oryginalna.

> Chcę kupić 205/55/r16 bo jest znacznie tańsza.

> Pytanie czy są jakieś przeciwwskazania?

Daj VIN chłopakom na Oplu to Ci napiszą z jaką oponą seryjną zjechała z taśmy montażowej i od tego zacznijmy dywagacje. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedno z drugim. Bo tak na prawdę oba wymiary zwiększasz.

Jasne: szerokość 10mm średnica 11mm

> na dobiciach, przy skręcie będzie ocierać o nadkole albo rant błotnika.

Racja. Popatrzyłem i jeśli chodzi szerokość nie powinno być problemu. Do rantu błotnika jest teraz jakieś 60mm. Trudno mi powiedzieć ile się ugina zawieszenie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> powiedzcie co sądzicie o oponie 205/55/R16 do Corsy D. Kupiłem ja z 195/55/R16 ale 205 jest

> bradziej typowa i dość znacznie tańsza. róznica jest niewielka 1.74% jednak nie za bardzo wiem

> co powinno być podstawą do porównania bo 195 jest już nieoryginalna. opony.com.pl podają, że

> opona seryjną jest 185/70/R14 a do tej 205/55/R16 to juz 2,74%. czy to nie za dużo?

Powinna wejść bez problemu. Te auta najczęściej wychodziły na rozmiarze 185/65R15, a 205/55R16 to tylko 1,65% różnicy. U mnie na osiedlu stoi taka Corsa na 215/45R17, także szerokość również nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pewnie na felgach z dokładnie dobraną szerokością i ET

ET nie powinno być tak bardzo ważne dla opony o 2 cm szerszej niż rozmiar podstawowy.

A co do szerokości, to 205/55 wejdzie od biedy nawet gdyby felga miała 6 cali (mniej przy 16 calach to raczej nierealne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest ważne?

> ET20 VS. ET40 to nie jest różnica przy feldze? To jest gigantyczna różnica.

Ale tutaj jest mowa o kołach, które już są (zapewne z opla) i nie było też informacji, że obcierały opony 195.

Więc przyjąłem, że na 195 jest ok i dlatego dalej uważam, że nie ma problemu z ET

O tym piszę.... A nie o doborze felg i opon do opla corsy D.

Poza tym jeśli masz określony rozstaw śrub, to zazwyczaj nie masz dużej możliwości wyboru felg z różnymi ET. Zazwyczaj są zbieżne z fabrycznymi i ciężko będzie kupić ( a przynajmniej trzeba by się postarać) felgi do opla z ET 20 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tutaj jest mowa o kołach, które już są (zapewne z opla) i nie było też informacji, że obcierały

> opony 195.

> Więc przyjąłem, że na 195 jest ok i dlatego dalej uważam, że nie ma problemu z ET

Dokładnie. Na 195 nie ma jakichkolwiek problemów.

Chyba zaryzykuję. Najwyżej pojawi sie jakieś ogłoszenie na giełdzie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie w mondziaku - nie za duże do corsy?

Ja w galaxy wink.gif ale nowsze auta mają coraz większe opony...ostatnio nowym focusem jeździłem na 215/55/16, a focus w niższej wersji też ma 205/55/16. Tak czy siak corsa to jednak mniejsze auto od focusa i nie mam pojęcia po co producent pakuje tam takie opony niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [2-9% ?

No tak strzelam.

W każdym aucie w którym założyłem szersze opony o jeden rozmiar a miałem ze 3 takie przypadki praktycznie różnice były niemierzalne.

Nawet teraz w subaru przesiadając się z zimówek na letnie nie ma aż takiej różnicy [a jest to właśnie 1 rozmiar]

Sądzę, że odczujesz różnicę między czymś na profili 65 a czymś na 45 ale taki jak zaproponowałeś to chyba nie.

Ile masz KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.