Skocz do zawartości

Podłączenie FES MES problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę lub dajcie jakiś link gdzie ktoś pomoże.

Coś nie mogę znaleźć..

Croma 1.9 16V

Kabel KKl-VAG z przełącznikiem i ELM 327 bluetooth

Przez oba interfejsy mogę podłączyć się do sterownika silnika.

Przez żaden nie mogę podłączyć się do reszty.

Próbowałem najnowszą darmową i jakąś starszą wersją pełną.

Darmowa też powinna się połączyć a potem pokazać jakiś komunikat że potrzebna wersja full.Tak wyczytałem w instrukcji.

Potrzebuję uaktywnić Tempomat.

W czym jest błąd.

Według instrukcji aby podpiąć się do Instrument Panel Marelli lub Body potrzebny jest ten sam kabel co do silnika czyli ELM

Czy zwykły ELM usb rozwiąże problem bo nie chciał bym kupić kolejnego kabla i dalej mieć ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem najnowszą darmową i jakąś starszą wersją pełną.

> Darmowa też powinna się połączyć a potem pokazać jakiś komunikat że potrzebna wersja full.Tak

> wyczytałem w instrukcji.

skoro masz jakąś starą pełną wersję to uaktualnij ją do nowej pełnej i być może się podłączysz.

Kiedyś zanim kupiłem licencje FESa próbowałem połączyć się z BODY i nie dało się bo to była wersja 2.3 z witaminką.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu pełnej wersji problemu już nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawiles dobrze sobie porty i predkosc przesylu?

Skoro łączy się z jednym modułem to raczej TAK.

Jak by coś było nie tak tonie łączył by się wogóle.

Jestem gotów kupić nową pełną wersję ale chcę mieć pewność że będzie działać.

Nie za bardzo chcę wydać 200zł i nie mieć pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro łączy się z jednym modułem to raczej TAK.

> Jak by coś było nie tak tonie łączył by się wogóle.

> Jestem gotów kupić nową pełną wersję ale chcę mieć pewność że będzie działać.

> Nie za bardzo chcę wydać 200zł i nie mieć pewności.

w święta będę w Sieradzu....jak bedziesz chciał to mogę podłączyć i sprawdzimy czy bedzie działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro łączy się z jednym modułem to raczej TAK.

> Jak by coś było nie tak tonie łączył by się wogóle.

Nie do końca.

A wywaliłeś rezystor jak piszą tutaj

np. silnik to pin7, ABS (ESP) - pin1 wspomaganie kirownicy - pin12

inne po sieci CAN to pin6, pin14

do osiowania zmian konfiguracji lepiej użyć kabelka ELM-USB

ELM-bluetooth czasami działa niestabilnie, przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w święta będę w Sieradzu....jak bedziesz chciał to mogę podłączyć i sprawdzimy czy bedzie działac

Nie będzie mnie w Polsce przez dwa tygodnie Ale dzięki.

Chyba kupię kabel ELM USB po powrocie.

Teraz powiedzcie tylko czy ma mieć zamienione piny czy nie bo podobno fiat coś tam pozmieniał.

http://pmfactory.nazwa.pl/www/fiat.html

tu jest coś opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Nie będzie mnie w Polsce przez dwa tygodnie Ale dzięki.

> Chyba kupię kabel ELM USB po powrocie.

> Teraz powiedzcie tylko czy ma mieć zamienione piny czy nie bo podobno fiat coś tam pozmieniał.

> http://pmfactory.nazwa.pl/www/fiat.html

> tu jest coś opisane.

Nie znam się na tym, więc nie podpowiem. Ale kupiłem 5 tygodni temu ELM 27, a właściwie zestaw interfejsów do fiatów, gdzie był ELM 27 i trzy adaptery. I jest lipa. Podłączenie ELM 27 na USB do mojego auta, 1,9 150 KM EMO automat po lifcie, powoduje rozliczne błędy od skrzyni biegów do kontroli trakcji, nawet błędy magistrali CAN. Kolega bas wpinał się do mojego auta swoim sprzętem i gitara grała jak trzeba. Zgłosiłem problem VIAKENOWI. Przysłali nowy interfejs, ale problemy pozostały. Jak podłączam przez adaptery, a nie bezpośrednio, to jeszcze jako tako, połączenie zostaje nawiązane, jest niestety niestabilne. Uważaj więc Kolego na ELM 27 na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz zrobić jest możliwe tylko po CAN-ie , czyli potrzebujesz fejs ELM327 pełnosprawny - bez równoległego rezystora miedzy liniami sygnałowymi .

Jaki ci się trafi to do końca nie wiadomo - zależy jaki przyślą Chińczycy , ale łatwo to naprawić- temat szeroko opisany choćby na forum Stilo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanko czy ten ELM327 Jest z serii tych starszych czy też tzw.polski elm w czarnej

> obudowie?

Trzymam go właśnie w ręku. Czarny, jest napisane "ELM327 CAN Interfejs hw: v.3.1 sw: v1.4b

Obsługuje wszystkie protokoły OBD2".

Ktoś wyżej pisał, że z Chin przychodzą. Chyba nie, produkowane są w Krakowie przez Viakena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś wyżej pisał, że z Chin przychodzą. Chyba nie, produkowane są w Krakowie przez Viakena.

Otwórz go sobie do środka to się sam przekonasz skromny.gif

Kiedyś faktycznie robili we własnym zakresie , ale to już przeszłość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jako że padł mi laptop a nowy ma system operacyjny Windows 8 , mam pytanie co do zainstalowania programu. Próba instalacji kończy się info że potrzebny jest ".Net Framework 2.0" itd. oraz przekierowanie do strony instalacyjnej w/w programu. Proba sciagniecia i zainstalowania konczy sie informacja ze na komputerze jest wersja 4.0 lub wyzsza i nie ma sensu instalacja nizszej wersji i generalnie jest to niemozliwe smile.gif Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że padł mi laptop a nowy ma system operacyjny Windows 8 , mam pytanie co do zainstalowania

> programu. Próba instalacji kończy się info że potrzebny jest ".Net Framework 2.0" itd. oraz

> przekierowanie do strony instalacyjnej w/w programu. Proba sciagniecia i zainstalowania konczy

> sie informacja ze na komputerze jest wersja 4.0 lub wyzsza i nie ma sensu instalacja nizszej

> wersji i generalnie jest to niemozliwe Jakies sugestie?

Mam W 8 w wersji 64 bit i nie miałem problemu z FES/MES. Proponuje odpalić Windows Update, może ściągnie brakujące pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam W 8 w wersji 64 bit i nie miałem problemu z FES/MES. Proponuje odpalić Windows Update, może

> ściągnie brakujące pliki.

juz starałem sie to zrobic, ale win8 ma jakies dziwne podejscie do PlayOnline. Nie da sie za pomoca niego sciagac aktualizacji, aplikacji itd. roby zmian w ustawieniach sieciowych spełzały na niczym slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz starałem sie to zrobic, ale win8 ma jakies dziwne podejscie do PlayOnline. Nie da sie za pomoca

> niego sciagac aktualizacji, aplikacji itd. roby zmian w ustawieniach sieciowych spełzały na

> niczym

Ctrl+X -> Programs and Features -> Turn Windows features on or off -> .NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0)

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ctrl+X -

> Pozdrawiam

> Robert

niestety tej operacji nie moge przeproswadzic, aktualizacje windows zainstalowane wszystkie oprocz wymaganego programu. Ciagle ten sam problem ;.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taką funkcje, nawet aktualizacja sie sciaga ale jest problem z zastosowaniem zmian. Walcze

> nadal

U mnie na lapku z W8 nie ma specjalnego problemu - przynajmniej z fejsem VAG-a wink.gif

Co do twojego problemu - nie masz czasem jakiegoś wirusa ?

Inna opcja to zainstalowanie VMware z XP i uruchomieniem na niej MES-a ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety tej operacji nie moge przeproswadzic, aktualizacje windows zainstalowane wszystkie oprocz

> wymaganego programu. Ciagle ten sam problem ;.

Proponuję wywalić brandowany soft z laptopa i wgrać czyst W8, producenci często bardzo mocno zaśmiecają systemy poprzez preinstalowanie róznych programów. U mnie to standardowa procedura po zakupie lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuję wywalić brandowany soft z laptopa i wgrać czyst W8, producenci często bardzo mocno

> zaśmiecają systemy poprzez preinstalowanie róznych programów. U mnie to standardowa procedura

> po zakupie lapka.

system instalowany z oryginalnej plyty win8. Nie widze smieci. Cos ewidentnie z NETFramework nie gada. I tylko ten program ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wywalic zainstalowane wersje, zrestartować komputer i zainstalować po kolei od najstarszej.

jakims programem udalo mi sie pousuwac wszystkie wersje i za porada Bobby udalo sie. Zaraz z portami bede walczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

dzisiaj posiedziałem w autku parę godzin z lapkiem.

Mogę się już połączyć ze wszystkim(MES).Zrobić testy.

Skasowałem inspekcję olejową.

Jedyna rzecz z którą nie mogę się podłączyć to osiowanie proxy.

A potrzebuje tego aby spróbować uruchomić tempomat.

Wyskakuję komunikat że połączenie niepewne(lub coś podobnego nie pamiętam)

Kabel elm327 usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.