Skocz do zawartości

Pierwsze moto...


Rekomendowane odpowiedzi

> w zeszłym roku jezdzilem duzo z kumplem który ma bandziora S. Nieraz sie zamienialismy maszynami i

> byliśmy obydwaj zaskoczeni ze nie było różnicy jeśli chodzi o wiatr w obydwu modelach

no dobra, a idzie znieść to "dmuchanie" na dłuższych trasach?

pytam bo póki co nie mam żadnego odniesienia oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem trampek duuużo fajniejszy sprzęt niż fredek

> sam się nad transalpem zastanawiałem, ale pomysł poległ, bo podobają mi się modele dopiero po 2000

> roku a na te niestety nie łapię się póki co mój budżet...

No masz rację ze fajniejszy ale budżet...niby mam kasę ale pierwsze moto i wydać 20 tysi (moto+ ubrania) to chyba za dużo. Szczególnie że nie wiem co lubię w moto oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, a idzie znieść to "dmuchanie" na dłuższych trasach?

> pytam bo póki co nie mam żadnego odniesienia

wszystko jest kwestią prędkości. Bo w granicach 100km/h nawet na nakedzie jest frajda i radocha z jazdy. Powyżej 150 jest walka z wiatrem. Będziesz tyle zapierdzielal? Bo mnie przez cały zeszły sezon zdarzylo się aż parokrotnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No masz rację ze fajniejszy ale budżet...niby mam kasę ale pierwsze moto i wydać 20 tysi (moto+

> ubrania) to chyba za dużo. Szczególnie że nie wiem co lubię w moto

to może popatrz na trampki za połowę budżetu wink.gif

na początek też bym nie wydał takiej kasy na sprzęta, tym bardziej, że na początku niestety prawdopodobieństwo gleby jest niemałe

ale za dyszkę można już wyrwać całkiem ładne trampki, więc może iść tym tropem? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No masz rację ze fajniejszy ale budżet...niby mam kasę ale pierwsze moto i wydać 20 tysi (moto+

> ubrania) to chyba za dużo. Szczególnie że nie wiem co lubię w moto

jak to nie wiesz co lubisz, dźwięk wydechów, czucie drogi, bycie wolnym i nieskrempowanym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym nie wiem czy enduro to

> jest to. Moze okazać się że fajnie sporadycznie czy na rybki. A "na codzień" ten wymarzony

> cruiser.

kurde, Ty na prawdę za dużo się naczytałeś hehe.gif

skoro marzysz o cruiserze to go kup, a nie brnij w jakieś półśrodki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkim innym lepiej się śmiga niż na cruiser/chopper, ale tylko one dla mnie mają jakiś taki specyficzny klimat, że pomimo tych wszystkich wad jakie tu wymieniłem wcześniej chętnie nabyłbym coś takiego raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz enduro to tak przy okazji wyszło bo przeraziłem się jazdą jakimkolwiek cruiserem

> Nie szukam dziwnych moto. Mam pewnego Transalpa i tego Kawasaki. Wiesz przykro by mi było położyć

> motorek za 16 tysi wiedząc że to przez mój brak doświadczenia. Dlatego kupię na poczatek coś

> taniego co by nie było żal wycierać z asfaltu czy innych kamieni

Myślę że i tak każdego będzie Ci szkoda w takiej sytuacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z tą firmą nie tak??

Niska półka, jakość wykonania przyzwoita choć bez szału, chyba w większości swoich ubrań używają membrany reissa no.gif

Kupiłem sporo różnych ciuchów motocyklowych i mogę Ci dać dobrą radę, aby od razu kupić coś z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niska półka, jakość wykonania przyzwoita choć bez szału, chyba w większości swoich ubrań używają

> membrany reissa

> Kupiłem sporo różnych ciuchów motocyklowych i mogę Ci dać dobrą radę, aby od razu kupić coś z

> wyższej półki

Czyli?? Jaka marka/i wchodzą w grę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Suzuki 650 xf freewind 1998r zna to ktoś?? Miałem kupić tego Transalpa ale stwierdziłem ze na

> pierwsze moto nie wydam 16 tyś. Już w innym wątku pisałem że kolega ma pewne moto. W zeszłym

> roku wymienił parę gadżetów w nim bo nie myślał o sprzedaży ale teraz chce go sprzedać.

> Jestem pewny że po świętach go kupię ale interesują mnie opinie o nim

> A i co myślicie o firmie RetBike ?

bardzo na nie ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo Held ale jesli chodzi o gore to wysoko zawiesiles poprzeczke cenowa

Zawsze można szukać okazji, kilka dni temu na allegro była kurtka Hein Gericke z Gore-texem za wręcz rewelacyjną cenę 260zł, kurtka jak nowa (dwa razy ubrana), sam bym dla siebie brał ale było to XL więc za dużo dla mnie.

Jak ktoś ma czas i chęci poszukać to się trafi, czasami są wyprzedaże starszych modeli, a co do samego sklepu Hein Gericke to od czasu do czasu mają promocję że na cały asortyment w sklepie jest minus 20-25% smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz przykro by mi było położyć

> motorek za 16 tysi wiedząc że to przez mój brak doświadczenia. Dlatego kupię na poczatek coś

> taniego co by nie było żal wycierać z asfaltu czy innych kamieni

I wbrew temu, co tu mówią to jest bardzo dobre podejście. Co prawda moja historia tego nie potwierdza, bo pierwsze 2 sprzęty przejeździły bezwypadkowo, a pierwsza gleba nastąpiła po 20kkm na trzecim z kolei moto, ale potem nadrobiłem za wszystkie czasy, natomiast znam 2 kolegów, którzy położyli sprzęta szybko po zrobieniu prawka

Po drugie śmiać mi się chce, jak czytam, że ktoś objeździł kilkadziesiąt sprzętów i wszystkie to złomy...co za podejście swoją drogą, sam czas zmarnowany i wacha jest więcej warta niż to szukanie perełki wyśnionej

Po trzecie z własnego doświadczenia wiem, że między bajki można włożyć gadki, że za parę tysi nie kupi się sensownego sprzęta. Chinola kupiłem za 2,2k i przejeździł 64kkm do chwili obecnej, a przecież to zwykłe chińskie ścierwo rozpadające się już w salonie, inne motocykle za okolice 3-4k również były w bardzo dobrym stanie, nie wymagającym napraw i na dobrą sprawę pełno jest takich sprzętów, tylko trzeba trochę poszukać i już przez telefon zadając konkretne pytania zrobić odsiew.

Po czwarte na samej utracie wartości nowsze moto straci tyle, co serwis jakiegoś staruszka

Nigdy nie miałem uprzedzenia do roczników, więc wolę kupić sprzęta starszego i zostawić sobie rezerwę na ewentualne naprawy/wymiany niż kupować nówkę i bać się tym jeździć, żeby się nie wywalić, albo ze strachem, że jak się coś zepsuje to na naprawy nie styknie, a do starowinek części tanie, a wcale się tak nie psują jak się może wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polu bitwy pozostały trzy modele:

fazer

bandit

jajo

wizualnie, zaznaczam, że na żywo widziałem jedynie fazera, ale najbardziej widzi mi się jajko (ale obawiam się o pochyloną sylwetkę na moto)

w fazerze - tylna opona niebawem do wymiany, na pewno leżał przynajmniej raz (czacha była malowana, posiada trochę pęknięć) wydaje się być prosty, nowy aku, koleś dorzuca filtr i olej, wydaje się być ok, ale ta czacha psuje trochę całość

poza tym podejrzana wydaje mi się chłodnica...siedząc na moto widać na chłodnicy jakieś oznaczenia markerem, jak by dopiero co została wzięta ze szrotu niewiem.gif

brzmi fajnie, napęd ok ok.gif

bandit - do wymiany opony i to praktycznie obie (pare grubych stów trzeba będzie doinwestować)

poza tym, bandit jak bandit

no i jajko - wygląda ciekawie, jedyne co to dobiega końca naped...no i ta pozycja jeźdźca hmm.gif

co sądzicie o powyższych?

coś jeszcze rzuca się Wam może w oczy??

będę wdzięczny za sugestie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie...oto Malyna zlosnik.gif

zakupiona w sobotę zlosnik.gif

na razie się poznajemy ale już się polubiliśmy zlosnik.gif

pierwsze 180km już przejechane...mój pierwszy sezon uważam za rozpoczęty ok.gif

wrażenia z jazdy - niesamowite boje_sie.gif

motocykl niesamowicie wygodny, jak by skrojony pode mnie, silnik - bajka, skrzynia - działa bez zarzutów

do zobaczenia w trasie ok.gif20.GIF

20130413164626mmn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwójka jeszcze nie wyskakuje?

> Gratki

> W sobotę zapraszam do Częstochowy

skrzynka gra jak ta lala zlosnik.gif

póki co nic nie wyskakuje ok.gif

a co do Częstochowy...cholernie bym chciał tam być, ale mam bierzmowanie w rodzinie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to Malyna

> Zdradzisz nieco informacji handlowych - sam jestem "poszukiwaczem" i miałbym jakiś punkt

> odniesienia, co do rocznika, przebiegu i pieniędzy...

rocznik 1999, przebieg ok 53 000km, pieniądze - dobre, wiadomo jest kilka drobiazgów, typu uszczelnienie lewej lagi i ślimak od prędkościomierza, ale stan ogólny powiedziałbym bardzo zadowalający ok.gif a frajda jaką daje podczas jazdy - bezcenna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluję, ja nie dawno zakupiłem jajko

noo to graty ok.gif ja się w jajku obawiałem, że nie będzie mi odpowiadać pochylona sylwetka...chyba bezpodstawnie, bo widziałem w tym sezonie pare jajek oink.gif ii jakoś drajwerzy nie wyglądali na wybitnie pochylonych icon_rolleyes.gif

> Twój pierwszy motocykl?

jak tytuł posta sugeruje...tak zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.