Skocz do zawartości

ocena świec żarowych


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tych świecach żarowych?

286825148-fotka1374a.JPG

Podejrzewane są dwie opcje: 10lat i 155.000 przebiegu bądź 2 lata i 30.000 przebiegu. Wykręcone bez żadnych problemów, wszystkie sprawne, pobór prądu prawie idealnie katalogowy. Ja mam swój typ a Wy?

post-20888-14352519920696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być pudło Dwa lata temu prawdopodobnie robiona była głowica, wiele na to wskazuje.

> Podejrzewam też, że zostały wtedy wymienione świece

Nie koniecznie jak były ok to podejrzewam ze trafiły ponownie na swoje stare miejsce ! ok.gif

To są świece chyba BERU ? hmm.gif

Mają jakiś kod i chyba po tym kodzie da się sprawdzić rocznik ok.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie koniecznie jak były ok to podejrzewam ze trafiły ponownie na swoje stare miejsce !

> To są świece chyba BERU ?

> Mają jakiś kod i chyba po tym kodzie da się sprawdzić rocznik

Oprócz standardowego kodu 0 100 226 492 jest jeszcze 322 11V.

Czy naprawdę tak mogą wyglądać świece z przebiegiem ponad 150 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co powiecie o tych świecach żarowych?

> Podejrzewane są dwie opcje: 10lat i 155.000 przebiegu bądź 2 lata i 30.000 przebiegu. Wykręcone bez

> żadnych problemów, wszystkie sprawne, pobór prądu prawie idealnie katalogowy. Ja mam swój typ

> a Wy?

przy remoncie glowicy to na 99% zalozone nowe, swiece dlugie, dosyc cienkie, a takie lubia sie ukrecic i lepiej zalozyc nowe jak sie je demontuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy remoncie glowicy to na 99% zalozone nowe, swiece dlugie, dosyc cienkie, a takie lubia sie

> ukrecic i lepiej zalozyc nowe jak sie je demontuje

Ale z drugiej strony nie ma pewności czy głowica była robiona, to tylko podejrzenie zlosnik.gif

To może w inną stronę: czy jest szansa, że Beru było w Citroenie na pierwszy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z drugiej strony nie ma pewności czy głowica była robiona, to tylko podejrzenie

> To może w inną stronę: czy jest szansa, że Beru było w Citroenie na pierwszy montaż?

jest szansa, ale jak dzialaja to zostaw, teraz przy dodatnich temp praktycznie one nie sa zalaczane, no chyba, ze robisz grubsza robote przy silniku, a dostep jest trudny to dla swietego spokoju na pozniej mozesz wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest szansa, ale jak dzialaja to zostaw, teraz przy dodatnich temp praktycznie one nie sa

> zalaczane, no chyba, ze robisz grubsza robote przy silniku, a dostep jest trudny to dla

> swietego spokoju na pozniej mozesz wymienic

No właśnie tu mam dylemat. Z jednej strony właśnie robię grubszą robotę a jak wsadzę silnik na swoje miejsce to dostępu znów nie będzie żadnego. Z drugiej strony podejrzewam, że świece są w miarę nowe. A czy mi potrzebne? One i tak nie działały, już drugą zimę zlosnik.gif Obstawiałem, że są spalone a przy okazji wywalania silnika odkryłem stopiony sterownik świec i sprawne świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesieni wymieniałem świece, które prawdopodobnie były od nowości (8lat i 160kkm). Z 4 świec działała tylko połówka jednej, ale z wyglądu zewnętrznego nie da się tego ocenić. Te całkiem spalone były odrobinę bardziej okopcone na czubku od tej połowicznie sprawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kupuj i wymieniaj przynajmniej za jakiś czas ,nie będziesz znowu się pytał ile mogą mieć

Alfę już miałem, z wymieniania części na zapas wyrosłem zlosnik.gif

Nie chodzi o konkretnie tą kwotę, jest więcej innych rzeczy, które mogę wymienić teraz. I wtedy się zrobi naprawdę drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfę już miałem, z wymieniania części na zapas wyrosłem

> Nie chodzi o konkretnie tą kwotę, jest więcej innych rzeczy, które mogę wymienić teraz. I wtedy się

> zrobi naprawdę drogo

Moim zdaniem na pewnych sprawach w dieslu się nie oszczędza ,a świece to podstawa ok.gif

Ale zrobisz jak uważasz Twoje auto ,Twoja kasa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli są sprawne to załóż z powrotem, tylko pamiętaj o odpowiednich czynnościach przy montażu

> (oczyszczenie gwintów, lekkie nasmarowanie, wkręcanie odpowiednim momentem).

Tak, tak ok.gif Właśnie myślę nad zakupem dobrego klucza dynamometrycznego, akurat będę sobie mógł zafundować zamiast świec smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak z zarowka, swieci swieci na nagle sie nie wlacza, jak dostep kiepski to bym wymienil

Te są 4 a ja już mam przetestowane, że nawet zupełnie bez nich daję radę hehe.gif. Podejrzewam, że za jakieś 50tys znów będzie silnik do wyjęcia i wtedy się zrobi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.