Skocz do zawartości

Środek do czyszczenia/odtłuszczania


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby "podrzucić" nazwę środka na bazie eteru(?) czy innego szuwaksu, którego używają mechanicy np. przy wymianie klocków hamulcowych, odtłuszczaniu powierzchni??

Kiedy miałem Reno środek nazywał się "Freins netoyant" czy jakoś tak i był marki ELF. Niestety do ASO Renault (a tylko tam to widziałem) nie mam po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś mógłby "podrzucić" nazwę środka na bazie eteru(?) czy innego szuwaksu, którego używają

> mechanicy np. przy wymianie klocków hamulcowych, odtłuszczaniu powierzchni??

> Kiedy miałem Reno środek nazywał się "Freins netoyant" czy jakoś tak i był marki ELF. Niestety do

> ASO Renault (a tylko tam to widziałem) nie mam po drodze.

ale to ma być coś konkrertnego czy do czyszczenia hamulców ? na alledrogo są już za kilkanaście zł duże puszki sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to ma być coś konkrertnego czy do czyszczenia hamulców ? na alledrogo są już za kilkanaście zł

> duże puszki sprayu.

Używałem tego środka m.in. do odtłuszczania szyby kiedy wycieraczki zaczynały mazać. Oczywiście do oczyszczania zacisków kiedy jeszcze bawiłem się w samodzielną wymianę klocków. Zależy mi też na tym, żeby oczyścić po zimie rower - umyć łańcuch i zębatki.

Nie zadbałem po sezonie i teraz czeka mnie ostre mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W asortymencie firmy Wurth jest takie cuś w sprayu ale za cholerę nie pamietam jak się nazywało.

Zerknij na allegro.

Jeśli chodzi tylko o odtłuszczenie spróbuj zestawu rozpuszczalnik nitro plus szmata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W asortymencie firmy Wurth jest takie cuś w sprayu ale za cholerę nie pamietam jak się nazywało.

> Zerknij na allegro.

> Jeśli chodzi tylko o odtłuszczenie spróbuj zestawu rozpuszczalnik nitro plus szmata.

Próbowałem dzisiaj ale smar+olej+kurz+błoto+trawa+różne inne ciekawe substancje stworzyły zaschniętą skorupę, na którą zużyłem dzisiaj trzy szmatki, butelkę rozpuszczalnika i ręce których nie mogę domyć do teraz. Efekt nie jest ujmującyzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem dzisiaj ale smar+olej+kurz+błoto+trawa+różne inne ciekawe substancje stworzyły

> zaschniętą skorupę, na którą zużyłem dzisiaj trzy szmatki, butelkę rozpuszczalnika i ręce

> których nie mogę domyć do teraz. Efekt nie jest ujmujący.

ja rower myłem - płynem do usuwania tłuszczu FIST z Biedronki - rewelacja !!!

rozpuszcza wszystko, brud, tłuszcz itd. myję też nim felgi. z zapachu zbliżony jak właśnie płyny do felg.

coś takiego - http://static.promoceny.pl/foto/vyrobky/088000/87981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to u siebie w sklepie i immo jest to lipa,naprawdę dobrym zmywaczem jest zmywacz TRW czyli

> PFC105.

Wziąłem dla porównania z K2 tego TRW i dla mnie K2 jest lepsze, w sensie tańsze, a wystarcza na tyle samo. Zużywam tego kilkanaście puszek miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.