Skocz do zawartości

paciaka dzisiaj zaliczyłem


_sky_

Rekomendowane odpowiedzi

I sam do siebie napiszę: "Przybylski, pałko jedna, pamiętaj że na krawężnik wjeżdża się najbezpieczniej pod kątem prostym albo zbliżonym do niego"

No tak koncertowo się wyłożyłem, że ludzie w autobusie i na przystanku musieli mieć niezłą radochę hahaha.gif

Jak już trampuś leżał (w sumie to go położyłem) to stanąłem obok i się zacząłem śmiać sam z siebie hehe.gif

Ja cały, motocykl - delikatne pęknięcie prawego plastiku, trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć (i tak miałem wszystko kleić, szpachlować i malować) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się każdemu. Ja wczoraj myślałem ze nawroce na ulicy. Niestety przeliczyłem się, przednie koło sparlo się o krawężnik i moto oparłem całym ciężarem na prawej nodze. Jakby nie kumple nie dałbym rady go samemu podnieść shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś musi być ten pierwszy raz

E tam. Ja to już weteran paciaków jestem, to już chyba 3 albo 4 raz hehe.gif

> ja kiedyś siarę odwaliłem jak na podwórku zawracałem, piasek był i pięknie mnie maszyna przycisnęła

> przy znajomych

Piasek pod przednim kołem + hamulec przód + skręcona kiera = paciak (często) - ja tak zaliczyłem jednego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdarza się każdemu. Ja wczoraj myślałem ze nawroce na ulicy. Niestety przeliczyłem się, przednie

> koło sparlo się o krawężnik i moto oparłem całym ciężarem na prawej nodze. Jakby nie kumple

> nie dałbym rady go samemu podnieść

No ja najpierw obśmiałem się z samego siebie, potem przyszedł moment konsternacji (no jak ja ładnie te 200kg podniosę?).

Potem to już było na zasadzie złapania za kierę (nie było jak kucnąć i łapać z pleców) i do góry. Na szczęście kołami opierał się na jezdni a reszta była oparta na krawężniku, co się przełożyło na duuuużo łatwiejsze targnięcie klocka ok.gif

ps. Jakieś 2 lata temu wyglebiłem na medium-offie i wtedy już tak kolorowo nie było, trza było z krzyża targać i się mocno nakląć i spocić hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdarza się każdemu. Ja wczoraj myślałem ze nawroce na ulicy. Niestety przeliczyłem się, przednie

> koło sparlo się o krawężnik i moto oparłem całym ciężarem na prawej nodze. Jakby nie kumple

> nie dałbym rady go samemu podnieść

co ty masz za motocykl? smile.gif

motocykl sie podnosi najlepiej kucajac tylem do niego, jedna reka za kierownice ('dolna' manetka), druga za uchwyt pasazera i wstajemy siadajac na kanapie 'w poprzek' wink.gif

trzeba tylko uwazac zeby nie glebnac na plecy razem z motocyklem jak go przewazy grinser006.gif

moja mulher.gif musiala sie nauczyc go podnosic mojego zephyra (220kg) zanim dostala go na samodzielna przejazdzke... oczywiscie zaraz go polozyla na parkingu, zawracala i sie jej nie udalo go utrzymac... wiec odrazu miala okazje skorzystac z nowo nabytej wiedzy wink.gif

i filmik sie tez znalazl wink.gif

i mi sie przypomnialo ze jak lezy na prawo to mozna rozlozyc stopke, nawet jak przeleci to jest szansa ze sie na nozce oprze i nie glebnie na lewa strone wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem zlosnik.gif

Motocykl nie leżał na ziemii tylko na mojej prawej nodze. Jakbym był sam to niechybnie musiałbym go położyć całkowicie na glebie żeby móc go sprawnie podnieść, co wiązało by się z otarciem lakieru. A tak obyło się bez tego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytaj ze zrozumieniem

> Motocykl nie leżał na ziemii tylko na mojej prawej nodze. Jakbym był sam to niechybnie musiałbym go

> położyć całkowicie na glebie żeby móc go sprawnie podnieść, co wiązało by się z otarciem

> lakieru. A tak obyło się bez tego

facepalm%5B1%5D.gif przeczytalem raz jeszcze grinser006.gif jakos mi sie ten paciak tak zaszczepil w glowie ze domyslilem sobie ze go jednak polozyles i nie mogles podniesc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja raczej z tych "wątłych" a zarówno Bandita jak i kumpla Valkirie udało mi się bez większych problemów dźwignąć.

Z tym, że Valkirie dzięki gmolom, użytym jako "kołyska" było bajecznie prosto postawić. Z Banditem jest nieco ciężej, jak się wyłoży jak "placek" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo cruiserami jeżdża sami strongmani...

kurcze, to moja mulher.gif jest strongmanem? ... czad grinser006.gif no bo jak inaczej dalaby rade podniesc z gleby kolegi intruza 800... (taki maly zaklad byl, wlasnie w temacie ze nie da rady wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze, to moja jest strongmanem? ... czad no bo jak inaczej dalaby rade podniesc z gleby

> kolegi intruza 800... (taki maly zaklad byl, wlasnie w temacie ze nie da rady )

Mały intruz faktycznie raczej lekki jest , ale dużego sadzę ze podnieśc nie byłoby latwo.... Kolegi dragstara podnosilismy w 2 osoby - ale on waży blisko 400 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to raczej źle podnosiła, imho strasznie kręgosłup obciążała

tak, powinna troche inaczej stanac, ale akurat ten filmik mial obrazowac ze sie da, nawet goldwinga, kwestia tylko techniki wink.gif

bo jakby podeszla do tematu klasycznie, od przodu, to ... wiele by nie zdzialala wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w poniedzialek mialem przycierke z Passatem, babka nie popatrzyla w lusterko podczas zmiany pasa ruchu i sie z nia spotkalem sick.gif. Na szczescie sie nie wylozylem, bo byloby sporo gorzej z powodu pobliskiego kraweznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sky - poprawisz plastyky na "kalu'

Byłem tam w weekend ok.gifzlosnik.gif

Nie napiszę co się działo i co się będzie działo na zlocie, bo szkoda niespodzianki wink.gif

> potem się wymieni... lub obklei "srebrem"

cuś się wymyśli zlosnik.gif

> dobrze że dało się z tego śmiać - topic z trwogą

ojtamojtam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.