Skocz do zawartości

[L] Czasem łapie laga


Novy81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 20.GIF

To mój pierwszy post na kąciku Chevroleta

Problem jest następujący. Czasem jak jadę na niskim biegu i niskich obrotach i chcę przyśpieszyć to auto nie reaguje, mogę wdepnąć pedał w podłogę a i tak jest bez reakcji. Pomaga parokrotne naciśnięcie i puszczenie gazu. Auto mam od miesiąca a 1,5 tyg temu wymieniałem: rozrząd, świece, filtry pow i paliwa... oraz sam regulowałem linkę gazu ( był luz na pedale ) Wcześniej tego zjawiska nie zaobserwowałem. Może ktoś miał podobny problem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> To mój pierwszy post na kąciku Chevroleta

> Problem jest następujący. Czasem jak jadę na niskim biegu i niskich obrotach i chcę przyśpieszyć to

> auto nie reaguje, mogę wdepnąć pedał w podłogę a i tak jest bez reakcji. Pomaga parokrotne

> naciśnięcie i puszczenie gazu. Auto mam od miesiąca a 1,5 tyg temu wymieniałem: rozrząd,

> świece, filtry pow i paliwa... oraz sam regulowałem linkę gazu ( był luz na pedale ) Wcześniej

> tego zjawiska nie zaobserwowałem. Może ktoś miał podobny problem.?

przekombinowales chyba z regulacja linki wlasnie, moze o cos zaczepia pod maska albo zacina sie w pancerzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to EGR to jak to wygląda w Lacetti, czyszczenie, wymiana i jakie koszty?

U mnie mechanik czyścił - 2 śruby i wymontował, a dokładnie jak czyścił, to nie widziałem.

Z tym, że u mnie zaświeciła się kontrolka silnika i pojawił się błąd EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> To mój pierwszy post na kąciku Chevroleta

> Problem jest następujący. Czasem jak jadę na niskim biegu i niskich obrotach i chcę przyśpieszyć to

> auto nie reaguje, mogę wdepnąć pedał w podłogę a i tak jest bez reakcji. Pomaga parokrotne

> naciśnięcie i puszczenie gazu. Auto mam od miesiąca a 1,5 tyg temu wymieniałem: rozrząd,

> świece, filtry pow i paliwa... oraz sam regulowałem linkę gazu ( był luz na pedale ) Wcześniej

> tego zjawiska nie zaobserwowałem. Może ktoś miał podobny problem.?

Też mi się wydaje że coś z tą linką zakombinowałeś. Pojeździj trochę - może się silnik zaadoptuje. Teoretycznie wszystko co wymieniłeś może być przyczyną od nieudanych świec, aż po pasek rozrządu przesunięty o jeden ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką linkę ? tam nie ma żadnej linki - to nie samochód z poprzedniego wieku! (gaźnika też nie ma)

> - tam jest potencjometr elektryczny który pod wpływwm nacisku (nogą) zmienia napięcie w obwodzie

> dołączonym do komputera silnika - i tylko w zależności od tego komputer steruje jaką podać

> dawkę paliwa, i to nie zawsze płynnie jak ruszasz nogą (komputer sam ocenia warunki) - więc

> sobie możesz ciągnąć linkę najwyzej do hamulca ręcznego.

W Lacetti jest linka od pedału gazu.

Do tego jest silnik krokowy - czuć na wolnych obrotach jak pedał gazu sam delikatnie chodzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.