Skocz do zawartości

Glowica do kosy spalinowej NAC


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

posiadam kose spalinowa NAC SPS205210BC02N

Zla nie jest, szczegolnie, ze kupiona w promocji za 299zl, ale glowica plastikowa jest do dupy. W zestawie byly dwie glowice i dwie zylki (no i jeszcze tarcza tnaca, ale tej nie uzywam, bo wciaz za duzo kamieni, gruzu i smieci na dzialce) - jedna juz polamana. Druga zylka tez mi sie juz konczy, wiec chce kupic od razu z jakas pozadna metalowa glowica. Zdaje sie, ze ktos tu juz cos polecal, ale tematu nie moge znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Lucyfer polecał głowicę, ale link już nieaktualny, może wykopię jakoś toto z archiwum allegro. W tytule było "głowica wzmacniana".

Niestety to co widzę teraz w necie to jedno wielkie badziewie. Gdy połamała mi się ta "startowa" to kupiłem kolejną "oryginalną" w serwisie NAC, która okazała się kiepską podróbką poprzedniczki. Jeszcze toto kosi, ale bardzo uważam co koszę i jak koszę. Są jakieś "metalowe", ale nie dotyczy to boków i dołu więc wielkiej trwałości to nie może mieć.

Jak coś znajdę, to tam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu Lucyfer polecał głowicę, ale link już nieaktualny, może wykopię jakoś toto z archiwum

> allegro. W tytule było "głowica wzmacniana".

Niestety już nie pamiętam, gdzie to kupowałem, ale na razie nawet jedna się nie sypnęła.

> Niestety to co widzę teraz w necie to jedno wielkie badziewie. Gdy połamała mi się ta "startowa" to

> kupiłem kolejną "oryginalną" w serwisie NAC, która okazała się kiepską podróbką poprzedniczki.

Mnie się fabryczna rozsypała w mgnieniu oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety już nie pamiętam, gdzie to kupowałem, ale na razie nawet jedna się nie sypnęła.

> Mnie się fabryczna rozsypała w mgnieniu oka.

To co archiwum allegro wypluwa, to nie to co mi linkowałeś, może komuś się uda coś mądrzejszego wykopać (link był z maja 2011r.). To co tam wyskakuje to nie wygląda na wzmacnianą smile.gif

http://allegro.pl/uniwersalna-glowica-wzmacniana-30m-zylki-i1744046942.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> To co archiwum allegro wypluwa, to nie to co mi linkowałeś, może komuś się uda coś mądrzejszego

> wykopać (link był z maja 2011r.). To co tam wyskakuje to nie wygląda na wzmacnianą

> http://allegro.pl/uniwersalna-glowica-wzmacniana-30m-zylki-i1744046942.html

A takie cos?

allegro

Bo jest jeszcze cos takiego:

gosc spod Wroclawia

ten serwis mi polecano, ale cene ma troche z kosmosu, szczegolnie z wysylka (czy wysylka, czy dojazd - wyjdzie podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takie cos?

> allegro

> Bo jest jeszcze cos takiego:

> gosc spod Wroclawia

> ten serwis mi polecano, ale cene ma troche z kosmosu, szczegolnie z wysylka (czy wysylka, czy

> dojazd - wyjdzie podobnie).

Ja mam wyglądające bardziej jak te od drugiego dostawcy, ale kupione taniej. Na razie się nawet pierwsza nie rozleciała, idę za chwilę kosić, to zobaczę, jak się ma po zimie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wyglądające bardziej jak te od drugiego dostawcy, ale kupione taniej. Na razie się nawet

> pierwsza nie rozleciała, idę za chwilę kosić, to zobaczę, jak się ma po zimie

A ktora z nich?

Dzisiaj jade do serwisu kosiarek i kos, moze mi cos dobiora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem taka, jak ta srodkowa. drugiego linku, ale ma jakies 11-11.5cm srednicy, za 49zl. Dam znac jak sie sprawuje. Ciekawostka, ze w serwisie powiedzieli, ze do tej kosy maks 2.4mm zylka, a ja kosilem 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem taka, jak ta srodkowa. drugiego linku, ale ma jakies 11-11.5cm srednicy, za 49zl. Dam znac

> jak sie sprawuje. Ciekawostka, ze w serwisie powiedzieli, ze do tej kosy maks 2.4mm zylka, a

> ja kosilem 3mm.

mozesz sobie kosic nawet i 20mm chodzi o wytrzymalosc sprzegla i przekladni, im wieksza zylka tym trudniej sie zuzywa i tym bardziej meczy ww. elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosy spalinowej.

Mam Ci ja Husqvarnę 343r i posypała się przekładnia kątowa. Może macie jaki namiar gdzie to można dostać w rozsądnej cenie? Na razie serwis krzyknął 600zł za wymianę tego. Może znacie firmy, które regenerują te przekładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

> Swego czasu Lucyfer polecał głowicę, ale link już nieaktualny, może wykopię jakoś toto z archiwum

> allegro. W tytule było "głowica wzmacniana".

Mogę tylko potwierdzić, że drugi rok nią rżnę i nic się nie sypie, a drugą czasem naprzemiennie zakładam jako zapas, gdy mi się nie chce na miejscu nawijać żyłki.

> Niestety to co widzę teraz w necie to jedno wielkie badziewie. Gdy połamała mi się ta "startowa" to

> kupiłem kolejną "oryginalną" w serwisie NAC, która okazała się kiepską podróbką poprzedniczki.

Oryginał NAC rozsypał mi się w pierwszym tygodniu użytkowania kosy i sam serwis tej firmy mi poradził kupienie z Allegro zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A propos kosy spalinowej.

> Mam Ci ja Husqvarnę 343r i posypała się przekładnia kątowa. Może macie jaki namiar gdzie to można

> dostać w rozsądnej cenie? Na razie serwis krzyknął 600zł za wymianę tego. Może znacie firmy,

> które regenerują te przekładnie?

Ładna cena. Do NAC 260 kosztuje w serwisie 100 zł a na Alle od 110 do 150. A nie podejdzie od NACa? Moja ma po stronie napędu 7 zębów na wieloklinie i rurę na którą nachodzi średnicy 26 mm.

A z ciekawości - smarowałeś tę przekładnię okresowo? Bo podobno brak tej czynności jest główną przyczyną ich padania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model kosy i kupiłem do niej taką głowicę: aletanio

O ile oryginalna rozleciała się natychmiast (zostały ścięte zapadki - "łapki" łączące pokrywkę głowicy), to ta jest (jak na razie... drugi sezon) nie do zabicia. Faktycznie ładuje się ją bardzo łatwo - przeciąga się żyłkę i wciskając przycisk nawija ją - bez rozbierania, do tego świetnie działa automatyczne odwijanie żyłki (tzn. to po uderzeniu w trawnik przy koszeniu - jeżeli żyłka się zetrze / zerwie). Używam do tego żyłki o przekroju kwadratowym i taki zestaw idzie jak burza. Muszę jeszcze kupić jakieś lepsze szelki (w sumie grosze - na alledrogo ceny rzędu 35-40 złotych) i będzie to naprawdę niezły sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z ciekawości - smarowałeś tę przekładnię okresowo? Bo podobno brak tej czynności jest główną przyczyną ich padania.

To chyba prawda, bo ja smaruję dość regularnie przekładnię, szwagier nigdy tego nie zrobił. Efekt jest taki, że u mnie kosa chodzi cichutko, nie ma na przekładni żadnego luzu, szwagier ma przekładnię na wykończeniu - ma ogromny luz osiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba prawda, bo ja smaruję dość regularnie przekładnię, szwagier nigdy tego nie zrobił. Efekt

> jest taki, że u mnie kosa chodzi cichutko, nie ma na przekładni żadnego luzu, szwagier ma

> przekładnię na wykończeniu - ma ogromny luz osiowy.

czym smarujecie i czy mozna tym samym smarowac lozysko prowadnicy pilarki łańcuchowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym smarujecie

Jakimś starym jasnym smarem Elfa do łożysk kół, wygląda jak nasz Towot. Napycham palcem do strzykawki z wyjętym tłokiem, a potem strzykawką przez dziurę po wykręceniu śruby do przekładni.

> i czy mozna tym samym smarowac lozysko prowadnicy pilarki łańcuchowej?

Pisali tutaj, że trzeba olejem. Ja przyznam bez bicia, że przez ileś lat jeszcze go ani razu nie nasmarowałem, ale względnie rzadko używam tej piły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, moja też dość szybko się rozsypała i muszę głowicę dokupić

Jak sprawdzałeś czy będzie pasować ? Śrubę mocującą trzeba sprawdzić ?

Wolę sie upewnić, bo może się okazać zę NAC miał różne mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę tylko potwierdzić, że drugi rok nią rżnę i nic się nie sypie, a drugą czasem naprzemiennie

> zakładam jako zapas, gdy mi się nie chce na miejscu nawijać żyłki.

> Oryginał NAC rozsypał mi się w pierwszym tygodniu użytkowania kosy i sam serwis tej firmy mi

> poradził kupienie z Allegro

ma to jakąś nazwę co kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastosowanie: łożyska końcówki prowadnic, silniki elektryczne, przekładnie wykaszarek,

> uszczelniacze i uszczelki.

> czyli do obu chyba sie nada

dokładnie ok.gif

Orlen też robi taki smar, ale ten oregon jest do kupienia w każdym markecie budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ten sam model kosy

A nie jest dla Ciebie troche za krotka? Ja musze na nieco ugietych nogach chodzic, zeby zylka rownolegle do ziemi byla. Szelki tez sa za krotkie, ale ich przedluzenie nie do konca rozwiazuje sprawe, bo wowczas mam "kierownice" za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest dla Ciebie troche za krotka? Ja musze na nieco ugietych nogach chodzic, zeby zylka

> rownolegle do ziemi byla. Szelki tez sa za krotkie, ale ich przedluzenie nie do konca

> rozwiazuje sprawe, bo wowczas mam "kierownice" za nisko.

Przecież kierownicę możesz poluzować i sobie przesunąć bliżej silnika. Od razu tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma to jakąś nazwę co kupiłeś ?

Głowice? Niestety żadnej.

Natomiast w odróżnieniu od fabrycznej, która może tydzień wytrzymała, są ze znacznie grubszego tworzywa - szczególnie boki górnej części i łapy zatrzaskowe. Oryginał miał tak cienkie boki, że porobiły się w nich od razu dziury, a łapy się rozpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież kierownicę możesz poluzować i sobie przesunąć bliżej silnika. Od razu tak zrobiłem.

No tez mi to wczoraj przyszlo do glowy - musze sprawdzic, czy da rade jeszcze wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdzałeś czy będzie pasować ? Śrubę mocującą trzeba sprawdzić ?

Tak. W instrukcji gdzieś wyczytałem jaki jest rozmiar a wymiany dokonałem dopiero gdy przyszła nowa głowica smile.gif

> Wolę sie upewnić, bo może się okazać zę NAC miał różne mocowania.

Nie mam pojęcia czy są różne - szukałem info tylko dla swojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest dla Ciebie troche za krotka? Ja musze na nieco ugietych nogach chodzic, zeby zylka rownolegle do ziemi byla. Szelki tez sa za krotkie, ale ich przedluzenie nie do konca rozwiazuje sprawe, bo wowczas mam "kierownice" za nisko.

Przesuwałeś wieszak uprzęży? Ja mam praktycznie do końca przesunięty - mam 185cm wzrostu. No i kierownica jest oczywiście regulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. W instrukcji gdzieś wyczytałem jaki jest rozmiar a wymiany dokonałem dopiero gdy przyszła nowa

> głowica

> Nie mam pojęcia czy są różne - szukałem info tylko dla swojego modelu.

Czy u Ciebie jest lewy gwint, a montaż głowicy polega na wkręceniu jej na wałek kosy, oczywiście zgodnie z lewym gwintem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesuwałeś wieszak uprzęży? Ja mam praktycznie do końca przesunięty - mam 185cm wzrostu. No i

> kierownica jest oczywiście regulowana.

musze to obadac, ale jesli Ty masz do konca, a ja mam 189cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy u Ciebie jest lewy gwint, a montaż głowicy polega na wkręceniu jej na wałek kosy, oczywiście zgodnie z lewym gwintem

Dokładnie tak. Nie wolno zapomnieć przy montażu o specjalnym "pierścieniu dystansowym" z otworem pod blokadę wałka. Bez tego odkręcenie głowicy to mordęga - z zastosowaniem dołączonej blokady (pręta stalowego) odkręca się jedną ręką ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musze to obadac, ale jesli Ty masz do konca, a ja mam 189cm...

Jest jeszcze trochę regulacji - bo ja wiem... z 5 cm, może więcej nawet? (musiałbym sprawdzić na działce - nie potrafię sobie przypomnieć wink.gif ). Jeżeli kosy wykonane są typowo (tj. wszystkie są prawie identyczne), to podpowiem, że mój zaczep wszedł już na naklejkę z logo producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.