Skocz do zawartości

Bandaz na kolektor wydechowy


Tschoob

Rekomendowane odpowiedzi

Ten z foto już owinięty ;P

10m długości, 50mm szerokości i 2mm grubości. Takim ja owijałem i wyszło na styk jeden raz z zakładką na połowę mniej więcej.

Jakieś foto z kalkulatora. 20130413093654.jpg

I pamiętaj zanim cokolwiek dotkniesz to rękawiczki obowiązkowo bo dwa dni będziesz się szudrał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuj typowego bandazu tylko cos ala plotno/ koc gasniczy

> Owija sie bezproblemowo, nie trzeba rekawiczek i jest mega wytrzymaly

> Do znalezienia na allegro

ale ja nie do turbo....do n/a potrzebuje smile.gif no chyba ze warto...podrzucisz jakiegos linka z alledrogo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja nie do turbo....do n/a potrzebuje no chyba ze warto...podrzucisz jakiegos linka z alledrogo

> ?

Sory za oftopa małego, sam miałem zakładać bandaż na kolektor, ale jako że miałem w robocie pon i wt wolniejszy bieg zlosnik.gif to przeczytałem sporo o tym i minusów okazało się więcej w mojej sytuacji nie upalania non stop pod odcinke. Jakbym upalał ostro bądź jakieś zawody wtedy bym owinął ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sory za oftopa małego, sam miałem zakładać bandaż na kolektor, ale jako że miałem w robocie pon i

> wt wolniejszy bieg to przeczytałem sporo o tym i minusów okazało się więcej w mojej sytuacji

> nie upalania non stop pod odcinke. Jakbym upalał ostro bądź jakieś zawody wtedy bym owinął

Z ciekawości... o jakich minusach doczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok....czyli np 12 metrow....a ktory ? bo jest czarny i bialy....roznia sie czyms ? i ile opasek ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=bazaltowa+ta%C5%9Bma

Kup taką, wytrzymalsza, opaski kup skręcane są mocniejsze, te kulkowe ładnie wyglądają ale nie trzymają zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Urban legens głoszą, że kolektor pęka przy i na hamownii gość mi kiedyś z 10min badał czy się nie

> zapali przy pomiarze

> Akurat obie informacje z forum type r UK

Widocznie trafił im się jakiś klient co owinął to kiepską taśmą.

Stroiłem i mierzyłem wiele aut z owiniętymi kolektorami i nigdy nic się nie zapaliło.

Miałem nawet ostatnio auto, w którym zapłon był przestawiony o 10 st i kolektor zaczynał świecić już przy przegazówkach. Bandaż po 2 godz. testów i ustawiania wykruszył się z kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/listing/listing.php?string=bazaltowa+ta%C5%9Bma

> Kup taką, wytrzymalsza, opaski kup skręcane są mocniejsze, te kulkowe ładnie wyglądają ale nie

> trzymają zbyt mocno.

Niezgadzam się opaski kulkowe dobrze trzymają tylko trzeba je umiejętnie naciągnąć,a naciąga się na mokry bandaż po wyschnięciu puchnie i opaska trzyma jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezgadzam się opaski kulkowe dobrze trzymają tylko trzeba je umiejętnie naciągnąć,a naciąga się na

> mokry bandaż po wyschnięciu puchnie i opaska trzyma jak powinna.

Robiłem nie raz i uwierz, że nie zawsze dobrze trzymają. Wszystko zależy od kształtu kolektora i miejsca gdzie się zapina. Zawsze owijam kolektory tylko na mokro bo inaczej to można się wściec. Skręcana może nie wygląda i nie daje +5KM ale trzyma o wiele mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem nie raz i uwierz, że nie zawsze dobrze trzymają. Wszystko zależy od kształtu kolektora i

> miejsca gdzie się zapina. Zawsze owijam kolektory tylko na mokro bo inaczej to można się

> wściec. Skręcana może nie wygląda i nie daje +5KM ale trzyma o wiele mocniej.

Ja tak zrobiłem i trzyma ale robiłem to tylko u siebie.Jak kręciłeś więcej to czemu nie może skręcana lepsza u mnie skręcane 2 lata wytrzymały, zobaczymy te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te owijanie na mokro na czym polega bo będę owijał u siebie 4 2 1 i czytam te Wasze posty licząc z coś zrozumiem sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.