Skocz do zawartości

Przymiarka do kupna Audi A3 (ok. 25-30 tyś)


pittek

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do kupna używanego Audi A3 5-drzwiowego (prawie na pewno czarny lub ciemny). Chciałbym do 25 tyś, max 30 tyś (ale wiadomo jak to jest:) ). Pewnie będzie to rocznik gdzieś 2003-2005 może 2006?

W zasadzie nie wiem za dużo o tym aucie w tych rocznikach, i może jest coś, o czym powinienem wiedzieć, czy zwrócić uwagę?

Czy jednak tak jak wszędzie i u wszystkich - loteria na co się trafi?

Wiem jedno - podoba mi się sylwetka A3, ma generalnie niezłą opinię, i takie chcę mieć. Nie wiem dokładnie w jakiej wersji silnika - zgodziłbym się na 105 KM, chociaż wolałbym nieco więcej (ale też nie dużo, bo nie chcę przepłacać).

Natomiast nie wiem czy benzyna czy diesel.

Nie wiem o ile różni się wersja Sportback, czy jest warta itd.. ale na pewno jest droższa, więc to raczej odpada dla mnie (zresztą już mnie jakieś usportowione wersje nie kręcą jak kiedyś), ale jakbyście coś o niej napisali to byłbym rad.

Chyba że wersja Sportback to te nowe tylne światła smile.gif - bo takie na pewno bym chciał.

Może macie jakieś ogólne uwagi czy porady?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wiki:

Quote:

Wersja pięciodrzwiowa została wprowadzona do sprzedaży w 2004 roku i otrzymała nową nazwę Sportback


to nie wiem-chcesz 5-drzwiowa czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli przymierzam się do kupna używanego Audi A3 5-drzwiowego (prawie na pewno czarny lub ciemny).

> Chciałbym do 25 tyś, max 30 tyś (ale wiadomo jak to jest:) ).

> Nie wiem o ile różni się wersja Sportback, czy jest warta itd.. ale na pewno jest droższa, więc to

> raczej odpada dla mnie (zresztą już mnie jakieś usportowione wersje nie kręcą jak kiedyś), ale

> jakbyście coś o niej napisali to byłbym rad.

> Chyba że wersja Sportback to te nowe tylne światła - bo takie na pewno bym chciał.

Sportback oznacza 5 drzwi i te "inne" tylne swiatla. Nie oznacza nic sportowego. Ale nie masz szans kupic dobrego 5d w cenie 30 tys zł. Mowa oczywiście o modelu 8P:

Audi_A3_Sportback_rear.JPG

Wszystko co stoi na allegro poniżej 30 tys zł to złom, miałem takiego kupionego za grosze (25 tys) - to owszem ja wyrwałem - ale to nie był samochod na dłużej, miałem go na handel. Jak chcesz do jazdy na dluzej to 30 tys nie starczy.

Poczytaj forum http://www.a3-club.net/forum/forum.php - tam oceniają auta z allegro, jak cokolwiek jest za 30 tys zł i ktoś z nich to obejrzy to okazuje się złomem.

W cenie 25 tys to szukaj modelu 8L:

C28740644_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd Wy te info bierzecie? 2004, 1999 gdzie tak jest napisane bo ja widzę że 5d jest od roku 1996.

> Źródło

Nie nie, w 1996 weszło w ogóle A3 które było jedynie trzydzwiowe, a dopiero w 1999 weszła wersja 5d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za wiki:

> Quote:

> Wersja pięciodrzwiowa została wprowadzona do sprzedaży w 2004 roku i otrzymała nową nazwę

> Sportback

> to nie wiem-chcesz 5-drzwiowa czy nie...

Wyraznie napisał ze chce wersje Sportback, ale nie wie czy chce Sportback rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audi A3 SB Attraction 1,9 TDI Limousine 2005, 265682 km

> A ile to może być warte? Kraj pochodzenia Austria i tu też jest czyli dochodzą wszystkie opłaty.

Handlarze takie mają po 25 tys, swiezo malowane z Francji lub z Niemiec po nauce jazdy.

A osoby prywatne sprzedają za minimum 30 tys za '05 rok, jeśli auto jest pewne. Ogolnie te Audi 8P sa bardzo bardzo drogie, jeśli sa dobre.

(265 tys które pokazujesz ja traktuje ze jest to maly przebieg, wiec bym wołał cene z najwyższego przedziału, chociaż z drugiej strony to auto co pokazujesz to najbiedniejsza wersja jaka wychodziła...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Handlarze takie mają po 25 tys, swiezo malowane z Francji lub z Niemiec po nauce jazdy.

> A osoby prywatne sprzedają za minimum 30 tys za '05 rok, jeśli auto jest pewne. Ogolnie te Audi 8P

> sa bardzo bardzo drogie, jeśli sa dobre.

Jezus Maria zlosnik.gifspineyes.gif wytłumaczy mi ktoś co takiego jest w 8 letnim Golfie, że trzeba dać za niego 30k zł?

Nie neguję pomysłu z zakupem - jak ktoś chce i go stać, jego sprawa. Mnie po prostu ciekawi skąd ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezus Maria wytłumaczy mi ktoś co takiego jest w 8 letnim Golfie, że trzeba dać za niego 30k zł?

> Nie neguję pomysłu z zakupem - jak ktoś chce i go stać, jego sprawa. Mnie po prostu ciekawi skąd ta

> cena.

W 8letnim golfie nie ma nic. Natomiast wątek jest o Audi i o nim jest tu mowa. I właśnie w Audi jest coś. I to nie ważne w jakim kraju - ceny są odpowiednio wysokie lub niskie dla danych marek i roczników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale mowa jest o sportback

Zgadza się wink.gif

Quote:

Nie wiem o ile różni się wersja Sportback, czy jest warta itd.. ale na pewno jest droższa, więc to raczej odpada dla mnie (zresztą już mnie jakieś usportowione wersje nie kręcą jak kiedyś), ale jakbyście coś o niej napisali to byłbym rad.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezus Maria wytłumaczy mi ktoś co takiego jest w 8 letnim Golfie, że trzeba dać za niego 30k zł?

> Nie neguję pomysłu z zakupem - jak ktoś chce i go stać, jego sprawa. Mnie po prostu ciekawi skąd ta

> cena.

A kto mowi o Golfie? Mowimy o Audi A3. I ja za 8-letni jestem gotowy dac nawet i 33 tys zł. Tylko musze znaleźć ladnego. Miałem tak jak mowie jednego, ale sprzedałem bo to był typowo egzemplarz taki "na chwile" - teraz chętnie poszukam identycznego ale w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro Sportback taki drogi, to może jednak nie Sportback.

> Tylko nie rozumiem - są w takim razie dwie wersje? zwykła i Sportback? po co?

Jak po co??? Jest wersja 3-drzwiowa która nie ma nazwy i jest wersja 5-drzwiowa która ma nazwe Sportback.

A Golf tez ma wersje 3-drzwiowa i 5-drzwiowa, to tez zapytasz po co?

A Astra tez tez ma wersje 3-drzwiowa i 5-drzwiowa, to tez zapytasz po co?

A Megane tez ma wersje 3-drzwiowa i 5-drzwiowa, to tez zapytasz po co?

itd. itd

EDIT: kurcze nawet nie wiesz co chcesz kupić, a pytasz... uściślij o jaki samochod przede wszystkim chodzi - czy o Audi 8P czy Audi 8L , to będziemy mogli mowic o pieniądzach jakie trzeba dac za 3d i 5d - ale tu wyzej napisales ze nie chcesz 5d, wiec zostaje 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak po co??? Jest wersja 3-drzwiowa która nie ma nazwy i jest wersja 5-drzwiowa która ma nazwe

> Sportback.

Ech.. bez sensu.. bo :

- są Audi A3 5-drzwiowe z tylnymi zwykłymi światłami (bez charakterystycznego wcięcia)- one rozumiem nie są Sportback, ale też są chyba rocznikowo nieco starsze

- w opisach aut raz jest dopisek 'sportback', a raz nie - mimo, że tyły mają identyczne - to też może wprowadzać w błąd.

- jak sam zauważyłeś przy wymienianiu aut - nikt nie dodaje kolejnej nazwy z powodu tego, że auto ma 5 drzwi. A tutaj nie dość że jest, to jeszcze jakas 'Sportback' jakby to mialo być coś wyjątkowego prosto z F1 smile.gif

Więc ktoś, kto jeszcze nie siedzi dobrze w temacie, chyba może mieć wątpliwości?

Na pewno chce 5d - to pewne, ale nie wiem na jaki rocznik A3 5d bedzie mnie stać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się

> Quote:

> Nie wiem o ile różni się wersja Sportback, czy jest warta itd.. ale na pewno jest droższa, więc to

> raczej odpada dla mnie (zresztą już mnie jakieś usportowione wersje nie kręcą jak kiedyś), ale

> jakbyście coś o niej napisali to byłbym rad.

ale czego nadal nie rozumiesz?

dam ci przyklad.

chce kupic passata tak z lat 2004-2008.widze ze sa b5 i b6 .czym one sie roznia-bo widze ze wersja b6 jest drozsza.to jakas sportowa wersja? bo mnie nie kreca sportowe wersje.chyba sobie go odpuszcze i poszukam zwyklej wersji b6.

widzisz tu pewna zaleznosc z omawianym a3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem sobie jeszcze raz research tych Audi A3 5d i teraz już przyjąłem do wiadomości, że Sportback to dłuższa wersja z 5 drzwiami. Zrozumiałem. Kropka.

Drobne kryteria, w które jeszcze bym celował:

- kolor czarny

- ciemna, welurowa tapicerka (żadne jasne skóry itp)

- trochę wiecej niż 105 KM.

(oczywiscie pomijam klime, el. szyby itp - bo to podstawa).

I znalazłem sobie np takiego za 29.600 ( r.2005, 140 KM, 2.0cm) http://otomoto.pl/audi-a3-sportback-C28921213.html

Wygląda całkiem fajnie, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/audi-a3-sportback-C28921213.html

> Wygląda całkiem fajnie, co sądzicie?

Z ogłoszenia nic nie wynika, ale najważniejsze jest że: "zapewnia dobrą dynamike i małe spalanie."

Przebieg oczywiście poniżej magicznych 200kkm.

Pisano już na AK że silniki 2.0 TDI to nie najlepszy wybór.

Poza tym bez miernika lakieru, komputera i ASO to se możemy pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezus Maria wytłumaczy mi ktoś co takiego jest w 8 letnim Golfie, że trzeba dać za niego 30k zł?

> Nie neguję pomysłu z zakupem - jak ktoś chce i go stać, jego sprawa. Mnie po prostu ciekawi skąd ta

> cena.

Tez mnie to zastanawia. Mowicie o starym nieduzym samochodzie za ponad 30k+oplaty. Chyba wolalbym troche dolozyc i w okolicach 40 kupic cos nowego troche mniejszego (fiesta polo clio ?). Co prawda nie bedzie to "klasa premium" ale bedzie niebite. na gwarancji a roznica dodatkowych 10k szybko sie zwroci w serwisie. Potem do sprzedazy swieze auto a nie stara nastoletnia padlina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 8letnim golfie nie ma nic. Natomiast wątek jest o Audi i o nim jest tu mowa. I właśnie w Audi

> jest coś. I to nie ważne w jakim kraju - ceny są odpowiednio wysokie lub niskie dla danych

> marek i roczników...

No właśnie jakie coś ?. Bo Audi to genialna marketingowa wydmuszka, wyłącznie za lepsze tworzywa w środku cena 20-30% wyższa niż równolatka VW. A przecież mechanika taka sama.

Wysokie ceny Audi maja uzasadnienie gdy nie ma odpowiednika od VW, czyli np. wersje RS.

A te zwykłe wersje A3, A4 to normalnie żyła złota dla producenta, 30% więcej kasy prawie za nic - w porównaniu do VW.

Gdzie jest to premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I znalazłem sobie np takiego za 29.600 ( r.2005, 140 KM, 2.0cm)

> http://otomoto.pl/audi-a3-sportback-C28921213.html

> Wygląda całkiem fajnie, co sądzicie?

Sądzę że jak na to co jest w ogłoszeniach (czyli bite z Francji albo po nauce jazdy z Niemiec), to to wydaje się calkiem rozsądne ogłoszenie - zwłaszcza stosunek ceny do tego co oferuje (czyli podstawowa wersja). A nie np. najbogatsza wersja za 26 tys zlosnik2.gif

Ten konkretny wygląda niezle, zaraz Ci ktoś napisze ze krzywo spasowany przedni zderzak - owszem, ale to taka drobnostka ze imho nie ma co się zrażać i spokojnie można go jechać obejrzec ok.gif Ja bym pojechal ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jakie coś ?. Bo Audi to genialna marketingowa wydmuszka, wyłącznie za lepsze tworzywa w

> środku cena 20-30% wyższa niż równolatka VW. A przecież mechanika taka sama.

> Wysokie ceny Audi maja uzasadnienie gdy nie ma odpowiednika od VW, czyli np. wersje RS.

> A te zwykłe wersje A3, A4 to normalnie żyła złota dla producenta, 30% więcej kasy prawie za nic - w

> porównaniu do VW.

> Gdzie jest to premium ?

Ale w czym widzisz problem? Rynek ksztaltuje takie ceny, uzywane 3d jeszcze ma normalne ceny, ale 5d sa niesamowicie drogie - ale skoro ludzie chcą tyle za to placic , to płacą. Jak pisałem już miałem jednego Sportbacka, teraz się przymierzam do drugiego i owszem jestem gotowy zapłacić pare tys zł więcej niż za Golfa czy inną markę z tego samego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ech.. bez sensu.. bo :

> - są Audi A3 5-drzwiowe z tylnymi zwykłymi światłami (bez charakterystycznego wcięcia)- one

> rozumiem nie są Sportback, ale też są chyba rocznikowo nieco starsze

To co piszesz to inny model. Te inne swiatla to Audi 8L, a my tu mówimy o Audi 8P - i w sumie tymi oznaczeniami modeli powinnismy rozmawiać, bo samo "A3" to nic nie mowi.

To jest Audi 8L:

540x405_audi-a-ambiente-t-xenon-skora-7174726.jpg

A to jest Audi 8P:

2505325038_1214692b13.jpg

Dopisek "Sportback" lub dopisek "5-drzwi" oznacza to samo, na to nie zwracaj absolutnie uwagi.

> - w opisach aut raz jest dopisek 'sportback', a raz nie - mimo, że tyły mają identyczne - to też

> może wprowadzać w błąd.

To nie ma znaczenia, nie każdy wie jak Audi nazywa swoje 5d.

Tak samo jak jeden napisze Passat Kombi, a drugi napisze Passat Variant, albo Vectra Kombi a drugi Vectra Caravan - to przecież te same auta tylko nazywane potocznie lub zgodnie z nazwa producenta.

> - jak sam zauważyłeś przy wymienianiu aut - nikt nie dodaje kolejnej nazwy z powodu tego, że auto

> ma 5 drzwi. A tutaj nie dość że jest, to jeszcze jakas 'Sportback' jakby to mialo być coś

> wyjątkowego prosto z F1

Alez wlasnie wszyscy producenci nazywają swoje modele inaczej w zaleznosci od ilości drzwi.

Np. Opel - model Astra zawsze oznacza tylko 5d, jeśli chcesz 3d to model się już inaczej nazywa: Astra GTC

Np. Renault - model Megane zawsze oznacza tylko 5d, z kolei gdy chcesz 3d to model się już nazywa Megane Coupe (choć przecież nie ma nic wspólnego z nadwoziem coupe bo to zwykly hatchback, na niektórych rynkach nazwany Megane Coach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czego nadal nie rozumiesz?

> dam ci przyklad.

> chce kupic passata tak z lat 2004-2008.widze ze sa b5 i b6 .czym one sie roznia-bo widze ze wersja

> b6 jest drozsza.to jakas sportowa wersja? bo mnie nie kreca sportowe wersje.chyba sobie go

> odpuszcze i poszukam zwyklej wersji b6.

> widzisz tu pewna zaleznosc z omawianym a3?

Dobry przykład hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezus Maria wytłumaczy mi ktoś co takiego jest w 8 letnim Golfie, że trzeba dać za niego 30k zł?

> Nie neguję pomysłu z zakupem - jak ktoś chce i go stać, jego sprawa. Mnie po prostu ciekawi skąd ta

> cena.

To ty nie wiesz!!!???....szacun na dzielni kosztuje zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, zrobiłem sobie jeszcze raz research tych Audi A3 5d i teraz już przyjąłem do wiadomości, że

> Sportback to dłuższa wersja z 5 drzwiami. Zrozumiałem. Kropka.

> Drobne kryteria, w które jeszcze bym celował:

> - kolor czarny

> - ciemna, welurowa tapicerka (żadne jasne skóry itp)

> - trochę wiecej niż 105 KM.

> (oczywiscie pomijam klime, el. szyby itp - bo to podstawa).

> I znalazłem sobie np takiego za 29.600 ( r.2005, 140 KM, 2.0cm)

> http://otomoto.pl/audi-a3-sportback-C28921213.html

> Wygląda całkiem fajnie, co sądzicie?

Nie bierz auta, w którym w ogłoszeniu nie jest napisane, ze jest bezwypadkowy ... handlarzyny wpisują bezwypadkowy nawet jak jest po małych stłuczkach, jak jest po poważnej kraksie, to nie ma tej informacji.

Oczywiście jesteś świadomy tego, że to auto z linku 190000 przebiegu to miało w 2008 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.