Skocz do zawartości

MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)


Rekomendowane odpowiedzi

> Gdyby moja Krowa spaliła na takiej trasie powyżej 6,5 to bym ją bez namysłu sprzedał. W najbliższym

> czasie zalewam silnik i skrzynię olejami Millers Nanodrive, do paliwa wleję dodatek Eclipse i

> zobaczymy co wyjdzie. Zamierzam także kupić obuwie z klasą oszczędności paliwa B i zobaczę jak

> to wpłynie na zużycie wobec obecnej klasy E. W Stilo JTD 115 spalanie 4,9 z trasy z klimą i

> pełnym pokładem zdarzało się dość często, więc nowszy silnik powinien być oszczędniejszy.

A ten Eclipse to nie jest jako dodatek do ciężarowych czy też można go stosować w osobowych? Na stronie jak patrzyłem to on był w ciężarowych, a w osobowych go nie było. A na co on wpływa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten Eclipse to nie jest jako dodatek do ciężarowych czy też można go stosować w osobowych? Na

> stronie jak patrzyłem to on był w ciężarowych, a w osobowych go nie było. A na co on wpływa?

Jest jak najbardziej dla ciężarowych, co daje pewność, że nie zrobi nic złego układom wtryskowym kosztującym kilkadziesiąt tysięcy zł., dodatkowo rozprawia się z glonami i bakteriami, które są generowane przez dodatki bio, kolejna sprawa to niższa cena w stosunku do dodatku do osobówek i dodatek technologii nanodrive w najnowszych wersjach, co znakomicie przełoży się na smarowanie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy. Wychodzę z założenie, że coś co jest projektowane i dopuszczone w najnowszych ciężarówkach z zasilaniem CR, będzie się rewelacyjnie sprawdzać w naszych "przydomowych kiblo-turbawkach". Jestem też w posiadaniu dokumentów, które potwierdzają zmniejszenie zużycia paliwa we flotach o około 3-5% i radykalne zmniejszenie toksyczności spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jak najbardziej dla ciężarowych, co daje pewność, że nie zrobi nic złego układom wtryskowym

> kosztującym kilkadziesiąt tysięcy zł., dodatkowo rozprawia się z glonami i bakteriami, które

> są generowane przez dodatki bio, kolejna sprawa to niższa cena w stosunku do dodatku do

> osobówek i dodatek technologii nanodrive w najnowszych wersjach, co znakomicie przełoży się na

> smarowanie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy. Wychodzę z założenie, że coś co jest

> projektowane i dopuszczone w najnowszych ciężarówkach z zasilaniem CR, będzie się rewelacyjnie

> sprawdzać w naszych "przydomowych kiblo-turbawkach". Jestem też w posiadaniu dokumentów, które

> potwierdzają zmniejszenie zużycia paliwa we flotach o około 3-5% i radykalne zmniejszenie

> toksyczności spalin.

To testuj na Cromie jak ja wytracę to co zakupię to może przetestuje tego Eclipse. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wpływ na spalanie miał też pełniutki bagażnik i 4 osoby na pokładzie + klima nonstopa . Auto jest też przed wymianą filterków i olei , czeka mnie w następnym miesiacu kolejna wyprawa , wiec bedzie okazja sprawdzenia ile bedzie pobierała po wymianach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc tą piękną majową niedzielę jadę sobie i słyszę mocne syczenie podczas dodawania gazu i czarny dym za mną. Syczenie delikatne już słyszałem wcześnie ale jakoś nie niepokoiło mnie to i jeździłem.

Na dymienie zwróciłem jak na światłach ruszał gólw cztery i pięknie zakopcił na starcie. Spojrzałem w lusterko a za mną podobnie oslabiony.gif

Idę szukać nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak więc tą piękną majową niedzielę jadę sobie i słyszę mocne syczenie podczas dodawania gazu i

> czarny dym za mną. Syczenie delikatne już słyszałem wcześnie ale jakoś nie niepokoiło mnie to

> i jeździłem.

> Na dymienie zwróciłem jak na światłach ruszał gólw cztery i pięknie zakopcił na starcie. Spojrzałem

> w lusterko a za mną podobnie

> Idę szukać nieszczelności.

Moze opaska puscila lub przewod przetarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze opaska puscila lub przewod przetarł.

no i nic nie widać, a w ogóle to na postoju przy przegazowaniu cisza angryfire.gif

jutro na podnośnik i szukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i nic nie widać, a w ogóle to na postoju przy przegazowaniu cisza

> jutro na podnośnik i szukanie

Popatrz na te gruba rure od intera chyba, takie kolanko jakby po prawej stronie bloku.

Nieszczelnosc nie musi byc widoczna, wystarczy szczelinka na oko....niewidoczna.

Owin to taka mocna zbrojona srebrna tasma, zalow i przejazdzka.

Jesli nie syczy to masz sprawce

W ASO 300 zl, na alle 150 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby moja Krowa spaliła na takiej trasie powyżej 6,5 to bym ją bez namysłu sprzedał. W najbliższym

> czasie zalewam silnik i skrzynię olejami Millers Nanodrive, do paliwa wleję dodatek Eclipse i

> zobaczymy co wyjdzie. Zamierzam także kupić obuwie z klasą oszczędności paliwa B i zobaczę jak

> to wpłynie na zużycie wobec obecnej klasy E. W Stilo JTD 115 spalanie 4,9 z trasy z klimą i

> pełnym pokładem zdarzało się dość często, więc nowszy silnik powinien być oszczędniejszy.

Na co to działa ten "Eclipse"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś powrót do domu z Krakowa nad morze razem 720 km , trasa do Wrocka ok spalanko na 6 włączony

> tempomat - chwilowe 5,6 literka , reszta trasy do Poznania spoko . Poznan wielka skucha ,

> hołowczyc do mnie jedz prosto a ja mu , że glupi bo znaki na S11 każą na Piłę na prawo i tak

> pojechałem(parokrotni potwierdzony kierunek naPiłę S11) aż tu nagle betonowa barierka i

> zawracanie oraz przekreślony napis Piła , powrót 6, 5 km zatrzymanko i mówię ok Hołek miałeś

> rację prowadź i pięknie gps wyprowadził na ul. Obornicką . Szacun dla tych co wymyślili

> automapę . W sumie nie tak tragicznie Poznań przejechany przez 45 min . Podsumowując średnie

> spalanie wyszło 7,4 literki co uważam za wynik do przyjęcia

spalanie super, wydaje mi się że przy tej masie auta jest ok, mój automacik w cyklu "wiejskim" średnio pokazuje niecałe 7l (poprzedni właściciel jeździł tylko po mieście i komp pokazywał 9,8 l) ci co piszą że spala mniej niż 6l to chyba cały czas z górki i na luzie jeżdżą waytogo.gifbusted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie super, wydaje mi się że przy tej masie auta jest ok, mój automacik w cyklu "wiejskim"

> średnio pokazuje niecałe 7l (poprzedni właściciel jeździł tylko po mieście i komp pokazywał

> 9,8 l) ci co piszą że spala mniej niż 6l to chyba cały czas z górki i na luzie jeżdżą

Dzisiaj jechałem z rodzinką do do Biskupina i z powrotem do Poznania. Połowa trasy to autostrada i ekspresówką, na której tempomat był ustawiony na 130, pozostała trasa to zwykła szosa z prędkością do 110, było też trochę kręcenia się po Żninie. Średnie spalanie z całej trasy to 4,9 litra. Sam nie wiem jak to interpretować, ponieważ rok temu z takiego samego wyjazdu i to bez trasy ekspresowej i autostrady miałem około 5,7. Na koniec napiszę, że w trakcie jazy wyplił się całkowicie DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z majówki. Trasa Katowice - Wisła - Istebna (130 km). W tamtą stronę jadąc zgodnie z przepisami, no dobra dwa albo trzy razy w celu przeczyszczenia układów przeciągałem pod 4000 obrotów i spalanie do Wisły było 6,4 l, natomiast jazda po serpentynach do Istebnej to już zrobiło się 6,8 l. Trochę kręciłem się na miejscu plus zahaczenie o Koniaków i Ochodzitą skoczyło do 7,4 l. Z powrotem do domu miałem zamiar jechać spokojnie ale dziecię moje skarżyło się na bule brzuszka i był "baaardzo" szybki powrót wink.gif do domu, po drodze korek w Żorach i średnie spalanie wyszło 7,1 l z całego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wróciłem z majówki. Trasa Katowice - Wisła - Istebna (130 km). W tamtą stronę jadąc zgodnie

> z przepisami, no dobra dwa albo trzy razy w celu przeczyszczenia układów przeciągałem pod 4000

> obrotów i spalanie do Wisły było 6,4 l, natomiast jazda po serpentynach do Istebnej to już

> zrobiło się 6,8 l. Trochę kręciłem się na miejscu plus zahaczenie o Koniaków i Ochodzitą

> skoczyło do 7,4 l. Z powrotem do domu miałem zamiar jechać spokojnie ale dziecię moje skarżyło

> się na bule brzuszka i był "baaardzo" szybki powrót do domu, po drodze korek w Żorach i

> średnie spalanie wyszło 7,1 l z całego wyjazdu.

Bo fizyki nie oszukasz, owszem, autostardowo-ekpresowe drogi to 5,3-5,7 ale wystarczy troche miasta, jakies gorki, jakis korek i czar prysl, srednio robi sie 6,5

Ostatnie ok 200km mam takie podwroclawskie jazdy a wroclaw to pustawy i 6,7l srednie pokazuje

Ale ciekawe ila palilaby benzyna + LPG?

ma ktos znajomka z takim silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wróciłem z majówki. Trasa Katowice - Wisła - Istebna (130 km). W tamtą stronę jadąc zgodnie

> z przepisami, no dobra dwa albo trzy razy w celu przeczyszczenia układów przeciągałem pod 4000

> obrotów i spalanie do Wisły było 6,4 l, natomiast jazda po serpentynach do Istebnej to już

> zrobiło się 6,8 l. Trochę kręciłem się na miejscu plus zahaczenie o Koniaków i Ochodzitą

> skoczyło do 7,4 l. Z powrotem do domu miałem zamiar jechać spokojnie ale dziecię moje skarżyło

> się na bule brzuszka i był "baaardzo" szybki powrót do domu, po drodze korek w Żorach i

> średnie spalanie wyszło 7,1 l z całego wyjazdu.

Stało kiedyś Twoje autko na stacji w częstochowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zafundowałem swojej Cromie traskę 300km z czego 250km A2 z Łodzi do Międzyrzecza...z kompletem dorosłych osób i pełnym bagażnikiem z dużą prędkością bo cały czas pomiędzy 170 a 190....Spalanie wyszło na poziomie 6,8km/100km

Jechałem cały czas na włączonym chwilowym spalaniu i nie zaobserwowałem wypalania DPF...jutro podłączę MES i sprawdzę czy się wypalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś zafundowałem swojej Cromie traskę 300km z czego 250km A2 z Łodzi do Międzyrzecza...z kompletem

> dorosłych osób i pełnym bagażnikiem z dużą prędkością bo cały czas pomiędzy 170 a

> 190....Spalanie wyszło na poziomie 6,8km/100km

> Jechałem cały czas na włączonym chwilowym spalaniu i nie zaobserwowałem wypalania DPF...jutro

> podłączę MES i sprawdzę czy się wypalił

Skrajnie malo jesli taki przedzial V

Niebawem bede jechalA4 do DE za BAUTZEN, 200km, w jedna strone, + 50 wiochami i zuruck

Nie zamierzam jakos sie wlec, zwlaszcza ze chce wlac jakiegos MIllersa na czyszczenie ukladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu wymieniłem opony na letnie hehe.gif Trochę to trwało ale są... przy okazji felgi poszły do piaskowania i malowania więc Croma odmłodzona jest zlosnik.gif Oczywiście moje ulubione 16" ale jadąc do pracy wydawało mi się, że piszczą ... jak nic sa pewnie niedokręcone ... sciana.gif muszę po dokręcać i pod pompować do tych 2,4 Bar zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatankowałem na Shellu po 4.98 zł za litr wink.gif (wykorzystałem zniżkę ze sklepu na L); do tego dodałem na próbę 10ml Archoil'a.

Spalanie po całym baku jedyne 7.77 l /100km; jazda tylko w mieście, klima non stop, średnia prędkość 43km/h. Jednak miasto i krótkie odcinki robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę dni temu wróciłem z majówki na Lazurowym Wybrzeżu.

> Wynik spalania z ponad 4 tyś km.

> Na autostradach Cromki nie oszczędzałem

No ja w sierpniu tam wybieram.To teraz szczegoly koszta itd, i gdzie dokladnie byles zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja w sierpniu tam wybieram.To teraz szczegoly koszta itd, i gdzie dokladnie byles

Cannes, Nicea, Monte Carlo (przygitowania do F1 pełną parą), Saint-Tropez, Frejus, kanion.... Pogoda super, ON średnio 1,4E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cannes, Nicea, Monte Carlo (przygitowania do F1 pełną parą), Saint-Tropez, Frejus, kanion....

> Pogoda super, ON średnio 1,4E

no to jak jechales,winiety itd, moze byc priv wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Francja. Winiety w Szwajcarii i Austrii, dalej Bramki. Kosztów

> nie liczyłem, płaciłem kartą

Winiety na stacjach kupowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czyli nie musze sie przejmowac, no to fotki prosze pokazac.

Przygotuj się na duże upały, teraz jest tam milutko 22,28 stopni, ale w sierpniu to żar się z nieba będzie lał angryfire.gif

Fotki jesze w aparacie, muszę pozmniejszać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotuj się na duże upały, teraz jest tam milutko 22,28 stopni, ale w sierpniu to żar się z

> nieba będzie lał

> Fotki jesze w aparacie, muszę pozmiejszać

Klima dziala to niech sa upaly zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

JA jade kolo 5 sierpnia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze elastyczne (siateczka) ukł. wydechowego miała zgniła i puszczała spaliny pod samochód.

Dziś croma dostała nowy olej i wymienione złącze elastyczne.

Jeździmy dalej póki się nie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tak, miodzio

> Pamiętam jak paręnaście lat temu w Norwegii przeraziła mnie cena benzyny 5 zł za litr

A teraz w PL prawie 6zl kosztuje hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.