Skocz do zawartości

MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)


Rekomendowane odpowiedzi

> to może zejdźmy na cenę ON. dziś w Elblągu na bliskiej i neste ON po 5,25

wczoraj na pobliskim Shell, ON za 5.22 zł/l, do tego można wykorzystać promocję ze sklepu na "L" i wtedy jest - 15 groszy jeszcze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.35Euro v-power diesel

W sumie tanio. U mnie w okolicach 1,5e za litr się płaci. No i jakieś 1,6e za litr benzyny.

Co najlepsze, tutaj są tylko dwa paliwa: 95-cio oktanowa benzyna i zwykły diesel zlosnik.gif.

Nie ma żadnych wipałerów ani temu podobnych smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie tanio. U mnie w okolicach 1,5e za litr się płaci. No i jakieś 1,6e za litr benzyny.

> Co najlepsze, tutaj są tylko dwa paliwa: 95-cio oktanowa benzyna i zwykły diesel .

> Nie ma żadnych wipałerów ani temu podobnych .

Na stacji no name 1,23Euro diesel zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na shellu 1.35 e

Trasa Koszalin - Krakow zaliczona , (całość 9 godzin jazdy) Poznań wjazd 10.30 wyjazd z małą skuchą 11.00 , tankowałem w okolicach Wrocka 5.35 za litr - czyli darmocha bo u mnie nad morzem 5.75 . Od Wrocka na A4 spory ruch ,ale po pierwszym zjeździe zmalało . Jutro rozpoczynam poszukiwanie smoka palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa Koszalin - Krakow zaliczona , (całość 9 godzin jazdy) Poznań wjazd 10.30 wyjazd z małą

> skuchą 11.00 , tankowałem w okolicach Wrocka 5.35 za litr - czyli darmocha bo u mnie nad

> morzem 5.75 . Od Wrocka na A4 spory ruch ,ale po pierwszym zjeździe zmalało . Jutro

> rozpoczynam poszukiwanie smoka

Jakoś przeoczyłem, że kolega jedzie dzisiaj. Ruch w mieście był minimalny, szkoda że nie jest tak zawsze. Ile kosztowała cała A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś mi uciekł wątek o światłach do jazdy dziennej. Znalazłem coś ciekawego:

>

> Co sądzicie?

Ladnie wygladaja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś mi uciekł wątek o światłach do jazdy dziennej. Znalazłem coś ciekawego:

>

> Co sądzicie?

już dawno o nich mówiłem, że będą najlepiej pasować do Cromy po FL a tu proszę wink.gif

przymierzam się do takich od dawna, nawet kupiłem te plastiki wink.gif

czekam na wolną chwilę, kupuję te światła i będę działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza brama 16, 20 pln i potem 2 razy po 9 pln co daje 34,20 pln

> zjazd w Krakowie byl na Balice

czyli na www są nieaktualne dane sciana.gif

weź człowieku i w PL zaplanuj podróż panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli na www są nieaktualne dane

> weź człowieku i w PL zaplanuj podróż

Ale i tak taniej niż A2 z Poznania na Wa-we i z Łodzi w dół , jak w styczniu leciałem tamtędy do Zakopca to wyszło 39 pln za mniej kilometrów autopolstrady dwu pasmowej co jest dopiero żenada . A ostatnio wyczytałem , że umowa autostradowa jest tak skonstruowana że jak ruch spada - czyli kierowcy omijają autostradę to państwo dopłaca właścicielom tej autostrady odszkodowanie . to jest dopiero umowa jedziemy czy nie i tak płacimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak taniej niż A2 z Poznania na Wa-we i z Łodzi w dół , jak w styczniu leciałem tamtędy do

> Zakopca to wyszło 39 pln za mniej kilometrów autopolstrady dwu pasmowej co jest dopiero

> żenada . A ostatnio wyczytałem , że umowa autostradowa jest tak skonstruowana że jak ruch

> spada - czyli kierowcy omijają autostradę to państwo dopłaca właścicielom tej autostrady

> odszkodowanie . to jest dopiero umowa jedziemy czy nie i tak płacimy

Co ty gadasz człowieku?

Ja z poznania do Wawy za 18zł dojechałem. Zlikwidowali bramki przed samą Wawą i jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ty gadasz człowieku?

> Ja z poznania do Wawy za 18zł dojechałem. Zlikwidowali bramki przed samą Wawą i jest taniej.

trasa Poznań - Łódź - Zakopiec była robiona w styczniu i płaciłem o ile dobrze pamiętam do Łodzi 2 razy po 13 pln i potem jeszcze płaciłem 2 razy za trasę na Kraków nie twierdzę , że się coś nie zmieniło . No chyba , że dla mnie postawili dodatkowe bramki 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi - jak to z klockami maxgear?

wczoraj sie zdziwiłem ze mi w ASO takie założyli rok temu?

a gdzie ten profesjonalizm i niezawodne części?

a może bardziej wierzą w maxgeary niz we fiatowskie?

a ponieważ sezon na owoce i warzywa się zaczął:

reklama oficjalna pewnie niedozwolona:

0b3bb3c2edd7b134m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ponieważ sezon na owoce i warzywa się zaczął:

> reklama oficjalna pewnie niedozwolona:

Tak sezon ogórkowy w pełni... więc się dołączę

Trasa Gdańsk-Łeba paliwo to gnojówka z Auchanu + SKYDD i lekka noga zlosnik.gif

286890185-20130502031.jpg

post-15502-14352520248023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sezon ogórkowy w pełni... więc się dołączę

> Trasa Gdańsk-Łeba paliwo to gnojówka z Auchanu + SKYDD i lekka noga

Ty lisek, a tam z gorki ciagle czy jak?

Srednie szok, zwlaszcza, ze srednia 70kmh

Mi minimalnie udalo sie wroclaw-poznan-wroclaw 5,1 ukrecic i mam ino 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty lisek, a tam z gorki ciagle czy jak?

> Srednie szok, zwlaszcza, ze srednia 70kmh

> Mi minimalnie udalo sie wroclaw-poznan-wroclaw 5,1 ukrecic i mam ino 8V.

Różnica poziomów między wioskami to jakieś 40 metrów czyli można powiedzieć że z górki hehe.gif trochę świateł ... tak z 40 pewnikiem jest może więcej, obwodnica 2 pasmowa do 120 km/h z 30 km i reszta to teren zabudowany i niezabudowany .... po drodze 7 radarów stacjonarnych z tego 5 zawsze aktywne i takie tam.

Skasowałem przed ruszeniem, więc jeszcze nagrzanie silnika... I uwierz mi że nie ślimaczyłem się hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica poziomów między wioskami to jakieś 40 metrów czyli można powiedzieć że z górki trochę

> świateł ... tak z 40 pewnikiem jest może więcej, obwodnica 2 pasmowa do 120 km/h z 30 km i

> reszta to teren zabudowany i niezabudowany .... po drodze 7 radarów stacjonarnych z tego 5

> zawsze aktywne i takie tam.

> Skasowałem przed ruszeniem, więc jeszcze nagrzanie silnika... I uwierz mi że nie ślimaczyłem

> się

ozesz , to ja jezdzic nie umiem:(

Myslalem, ze to taki niezabudowany teren i to nie odaloby mi sie zejsc srednio ponizej 5,0

Ty, a moze Ty dolewasz jakiegos turbocostam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie musi... Lisek nad morzem pomyka, a tam dużo jodu w powietrzu...

Jak nic.. hehe.gif ale pewnie z wiatrem było bo mam ciągle zimówki więc spalanie nie powinno być tak niskie... wink.gif

Mi podoba sie ten zapis, że jeszcze 1222 km zrobię hehe.gifhehe.gif jak nic komputer mi ześwirował hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nic.. ale pewnie z wiatrem było bo mam ciągle zimówki więc spalanie nie powinno być tak

> niskie...

> Mi podoba sie ten zapis, że jeszcze 1222 km zrobię jak nic komputer mi ześwirował

Pobiles Pepcia, to teraz musisz pewno paliwo odlewac bo sie wylewa hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ozesz , to ja jezdzic nie umiem:(

> Myslalem, ze to taki niezabudowany teren i to nie odaloby mi sie zejsc srednio ponizej 5,0

> Ty, a moze Ty dolewasz jakiegos turbocostam?

hehe.gif dolewam SKYDD jedno chluśnięcie na bak... pewnikiem to z 100 -150 ml .... ale zastanawiam się nad jakimś olejem T2

Croma jest oszczędna dopiero jak się nagrzeje ... do tego czasu pokazuje nawet ponad 8,5 litra/100 .... Ja korzystam z wszystkich 6 biegów old.gif ale przyspieszam na 3 lub 4 .... nigdy na 5 i nigdy na 6 old.gif jazda wolna nie jest ekonomiczna czerwona.gif podobnie jak jazda bardzo szybka wink.gif

Hamuje silnikiem ale bez przesady .... nie schodzę biegami do jedynki zlosnik.gif przyspieszam dynamicznie ale do max 3 tyś obr...

Wypalam pająki na początku obwodnicy 3 miasta pod górkę ... tam silnik ma ciężko i ładnie się rozgrzewa turbinka... przy but.gif do tego olej Amsoil w skrzyni i w silniku i oponki o szerokości 215 napompowane na 2,4 Bar wink.gif i wymiana filtra powietrza za każda wymiana oleju

Ot cała recepta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pobiles Pepcia, to teraz musisz pewno paliwo odlewac bo sie wylewa

Oszczędności sprzedaję hehe.gifzlosnik.gif

Za dwa miesiące czeka mnie wyjazd na południe europy więc pewnikiem z 4 tyś km .... co ja wtedy zrobię z tym paliwem zlosnik2.gifpanic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbym przyspieszał tylko na 3 i 4 biegu to bym nie przekroczył 90km/h

Nie można osiągnąć 215 km/h przyspieszając na 4 biegu mlot.gif ale nie oto mi chodziło chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2.4 twoje osiągi są poza zasięgiem. Średnie spalanie z ostatnich 4000 km to 7.6 l/100km.

Oooo to jest wynik... shocked.gif Zważywszy że masz o jeden tłok więcej, skrzynię automatyczną i DPF, + kilkadziesiąt kg i + kilkadziesiąt koni/ Nm to moje spalanie przy tym to sick.gif icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2.4 twoje osiągi są poza zasięgiem. Średnie spalanie z ostatnich 4000 km to 7.6 l/100km.

Toż to cud.....

Ja z 2300km z czego a500pozamiastemi ok 100 na A4 mam 7,5 i to w moich marnych 120KM

Wiec o co kaman? Reczny mi blokuje czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toż to cud.....

> Ja z 2300km z czego a500pozamiastemi ok 100 na A4 mam 7,5 i to w moich marnych 120KM

> Wiec o co kaman? Reczny mi blokuje czy jak?

Ja u siebie w 1,9 16v zauważyłem że spalanie przy prędkości 100km/h na 6 biegu jest o wiele wyższe niż na 5 biegu. Zatem 6 używam tylko powyżej 110km/h. Mój najniższy wynik w trasie to 4,9l/100km trasa Sieradz - Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie w 1,9 16v zauważyłem że spalanie przy prędkości 100km/h na 6 biegu jest o wiele wyższe

> niż na 5 biegu. Zatem 6 używam tylko powyżej 110km/h.

Faktycznie spalanie na 6 biegu jest większe pod górkę/silny wiatr przy prędkościach do 100-120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie spalanie na 6 biegu jest większe pod górkę/silny wiatr przy prędkościach do 100-120 km/h

Także staram się jeździć na 4-5 biegu w zależności od warunków. Na 5 biegu przy umiarkowanie szybkiej jeździe circa max 110 km średnie spalanie jest mniejsze niż gdybym jechał na 6 biegu. No i obroty silnika są wyższe więc łatwiej podgonić pod górke, jakby co. Wcześniej rozpędzałem się dając pofolgować skrzyni biegów i zawsze kończyło się na 6 biegu. Od jakiegoś czasu staram się tego pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toż to cud.....

> Ja z 2300km z czego a500pozamiastemi ok 100 na A4 mam 7,5 i to w moich marnych 120KM

> Wiec o co kaman? Reczny mi blokuje czy jak?

Lekką nogę mam i jeżdżę z kompem ustawionym na chwilowe spalanie, żeby widzieć, kiedy mi wypala DPF. To się pilnuję. Ale zimą czarów nie ma, 9-10l/100 km jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Także staram się jeździć na 4-5 biegu w zależności od warunków. Na 5 biegu przy umiarkowanie

> szybkiej jeździe circa max 110 km średnie spalanie jest mniejsze niż gdybym jechał na 6 biegu.

> No i obroty silnika są wyższe więc łatwiej podgonić pod górke, jakby co. Wcześniej rozpędzałem

> się dając pofolgować skrzyni biegów i zawsze kończyło się na 6 biegu. Od jakiegoś czasu staram

> się tego pilnować.

Dziś powrót do domu z Krakowa nad morze razem 720 km , trasa do Wrocka ok spalanko na 6 włączony tempomat - chwilowe 5,6 literka , reszta trasy do Poznania spoko . Poznan wielka skucha , hołowczyc do mnie jedz prosto a ja mu , że glupi bo znaki na S11 każą na Piłę na prawo i tak pojechałem(parokrotni potwierdzony kierunek naPiłę S11) aż tu nagle betonowa barierka i zawracanie oraz przekreślony napis Piła , powrót 6, 5 km zatrzymanko i mówię ok Hołek miałeś rację prowadź i pięknie gps wyprowadził na ul. Obornicką . Szacun dla tych co wymyślili automapę . W sumie nie tak tragicznie Poznań przejechany przez 45 min . Podsumowując średnie spalanie wyszło 7,4 literki co uważam za wynik do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś powrót do domu z Krakowa nad morze razem 720 km , trasa do Wrocka ok spalanko na 6 włączony

> tempomat - chwilowe 5,6 literka , reszta trasy do Poznania spoko . Poznan wielka skucha ,

> hołowczyc do mnie jedz prosto a ja mu , że glupi bo znaki na S11 każą na Piłę na prawo i tak

> pojechałem(parokrotni potwierdzony kierunek naPiłę S11) aż tu nagle betonowa barierka i

> zawracanie oraz przekreślony napis Piła , powrót 6, 5 km zatrzymanko i mówię ok Hołek miałeś

> rację prowadź i pięknie gps wyprowadził na ul. Obornicką . Szacun dla tych co wymyślili

> automapę . W sumie nie tak tragicznie Poznań przejechany przez 45 min . Podsumowując średnie

> spalanie wyszło 7,4 literki co uważam za wynik do przyjęcia

Gdyby moja Krowa spaliła na takiej trasie powyżej 6,5 to bym ją bez namysłu sprzedał. W najbliższym czasie zalewam silnik i skrzynię olejami Millers Nanodrive, do paliwa wleję dodatek Eclipse i zobaczymy co wyjdzie. Zamierzam także kupić obuwie z klasą oszczędności paliwa B i zobaczę jak to wpłynie na zużycie wobec obecnej klasy E. W Stilo JTD 115 spalanie 4,9 z trasy z klimą i pełnym pokładem zdarzało się dość często, więc nowszy silnik powinien być oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.