Skocz do zawartości

Amortyzatory przód?


sebus80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu pojechałem do stacji kontroli pojazdów i wyszło że do wymiany są amortyzatory przód oraz łączniki stabilizatora. I teraz nasuwa się pytanie do szanownego grona jakie amory polecacie? Wszelkie sugestie mile widziane. Następne pytanie czy ktoś jeździ na amorach KYB Excel-G. Pacjent to stilon z 2002 1,9 JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kilka dni temu pojechałem do stacji kontroli pojazdów i wyszło że do wymiany są amortyzatory przód

> oraz łączniki stabilizatora. I teraz nasuwa się pytanie do szanownego grona jakie amory

> polecacie? Wszelkie sugestie mile widziane. Następne pytanie czy ktoś jeździ na amorach KYB

> Excel-G. Pacjent to stilon z 2002 1,9 JTD

Mam KYB Excel-G w Padzie Van z przodu, od 30kkm spisują się bez zastrzeżeń ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata na bilstein b4 + ori sprężyna - bardzo twardo do tego przy byle hopce i uskoku charakterystyczne "łup"

Od tygodnia amorek monroe + sprężyna monroe - i w końcu jest tak jak powinno być, komfortowo

Jeśli kyb jest równie twarda jak bilstein to ja zdecydowanie odradzam, może w trasie jest lepiej ale po mieście to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 lata na bilstein b4 + ori sprężyna - bardzo twardo do tego przy byle hopce i uskoku

> charakterystyczne "łup"

> Od tygodnia amorek monroe + sprężyna monroe - i w końcu jest tak jak powinno być, komfortowo

W punciaku jak miałem regulowane zawieszenie koni sport to było twardo ale bardziej komfortowo niż w stilonie na kayabie wink.gif dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

Panowie mam pytanie pare dni temu cos zaczeło mi szumić podczas jazdy na poczatku myslalem ze to lozysko na przodzie jednak po wizycie u mechanika okazało sie ze opony sie zabkuja od wewnętrznej strony , zalecono mi sprawdzić zbieżność i okazało sie ze do wymiany mam amorki

A wiec moje pytanie jest takie czy jedynie wizyta na trzepaku w stacji diagnostycznej sprawdzi w jakim stanie mam przednie amory ?

Jakie amory polecacie na przód do Stilo 1.9 JTD ( 3 D ) , w lato smigam na 17 a w zime na 15 glownie po autostradach

Z tego co wyczytałem to polecają :

monroe gazowe 16455 lub blistein b4 jakie beda lepsze u mnie

Nie wiem czy to wazne ale na przodzie mam org sprezyny ktore maja juz 3 lata i ok 25 K przebiegu ...

Z gory dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na bilstein b4 a teraz na tych monroe. Na B4 jest twardo i każdą nierówność czujesz na budzie, na monroe jest komfortowo. Prowadzenie minimalnie lepsze na B4 ale te pamiętaj, że mają krótki skok tłoka i potrafią zrobić "łup" na byle hopce. Osobiście wolę Monroe i te też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prowadzenie minimalnie lepsze na B4 ale te pamiętaj, że

> mają krótki skok tłoka i potrafią zrobić "łup" na byle hopce.

też jeżdżę na B4 i potwierdzam łomotanie. a po przebiegu 30 tys. km jeden amor całkiem padł. reszta w stanie bdb.

drugi raz bym nie kupił sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec moje pytanie jest takie czy jedynie wizyta na trzepaku w stacji diagnostycznej sprawdzi w jakim stanie mam przednie amory?

Po niedawnej wymianie amorów dochodzę do wniosku, że charakterystyki tłumienia robione na trzepakach to ułuda... Rok w rok sprawność wychodziła mi ponad 70% - robione na dobrych stacjach, z nowymi urządzeniami min. Autotest. Badania techniczne robiłem w maju - przód 72 i 74%, w czerwcu strzeliła sprężyna więc postanowiłem zmienić też amory jako, że oryginały miały przelatane 160 kkm. Po rozmontowaniu kolumny tłoczysko prawego amortyzatora zapadło się całkowicie, lewy coś tam trzymał ale dałbym mu z 10% sprawności.

Co do amortyzatorów - wsadziłem KYB Excel-G, z początku były bardzo twarde, cała deska w środku zaczęła trzeszczeć na dziurskach. Po przejechaniu jakiś 5kkm jest znacznie lepiej, można powiedzieć, że jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.