Skocz do zawartości

Vectra B 2.0 z silnikiem X20DTH i błędy P1125 i P0400


Chrisu

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierwszy to juz wiem, że przepustnica pewnie, ale opiszę o co kamman wink.gif.

Jadę sobie rano do pracy, jedyneczka, dwójeczka, trójeeeczka i... auto straciło moc - tak jakby przestała się turbina włączać. Pojawił się check, no ale dojechałem do pracy. Wróciłem i póki co jeżdżę (tzn w poniedziałek muszę - mam coś do przewiezienia). Jak jadę wygląda tak jakby mi tak z 40 kucy uciekło w dal, jadąc z niewielkim obciążeniem (z górki albo po płaskim) ze stałą prędkością, zaczyna się świecić check. Wcisnę pedał gazu - znika. Przyspieszenie 60-80 zajmuje mu tyle ile wcześniej 0-100. Aha auto wkręca się na max 3500 RPM i jak wtedy zaświeci się chceck to już nie gaśnie. To byłoby tyle wink.gif

Pomożecie? ;-)

P.S. Od jakiegoś czasu świeci mi się jeszcze 00072 - czyli błąd poduszki od strony kierowcy. Tylko ja mam tam 3 poduszki frown.gif (kierownica, drzwi, fotel) i nie wiem za którą się zabrać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj dla potomności zostanie rozwiązanie problemu. Zsunęła się rurka, która idzie do turbiny (taka cienka wsunięta w gumę). Gumka na koncu do wymiany - pękła, ale przynajmniej wiem co jest wink.gif

Ta poduszka jednak mi nadal spać nie daje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ciągu pół godziny napisałeś posta z pytaniem, naprawiłeś auto i odpisałeś sam sobie na tego posta

To z radości wink.gif Wczoraj oglądałem "kabelki" z pół godziny. Dzisiaj po pracy podłączyłem kompa, napisałem posta, ale że przestało padać poszedłem dalej szukać... No i znalazłem wink.gif. Przewód (rurka) o którym mówię miał gumę pękniętą "od dołu" i wydawało się, że jest OK. Na szczęście zauważyłem, że coś jest niezbyt równo i chciałem go poprawić - no i wyszło, że trzyma się, ale niestety ma dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jeszcze odkrył kolega przepustnice w x20dth

Oj śmiejcie się śmiejcie. Ja się po prostu cieszę - po odczytaniu błędów zadzwoniłem do mechanika i spytałem co i jak kiedy mogę podjechać i ile to będzie kostzowało. Szczególnie to kosztowało mnie zasmuciło wink.gif. A teraz wiem, że nie będzie mnie to kosztować 270751858-jezyk.gif

W każdym razie problem (pomijając poduszki) rozwiązany ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was niestety pomęczę wink.gif

Gumka na przewodzie o którym mówiłem rozleciała się na dobre. Owinięcie taśmą izolacyjną pomaga do momentu kiedy taśma się nie zagrzeje i zacznie puszczać... Poszedłem do sklepu i gość nawet nie wiedział czego szukać... Powiedzcie mi jak się nazywa przewód, który idzie z czujnika doładowania turbiny (z rurki out) do turbiny? Jaki jest nr tej części? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.