Skocz do zawartości

Uszczelnienie połączenia zlewozmywaka z blatem


Rekomendowane odpowiedzi

Będę wymieniał zlewozmywak w kuchni z wpuszczanego na...wpuszczany. zlosnik.gif Coś takiego:

zlew-alveus-rock-70.jpg

Jak uszczelnić połączenie jego brzegów z blatem dębowym żeby nie podciekała tam woda?

Obecnie mam podklejoną uszczelkę ale nie da się dociągnąć blatu na tyle żeby nie było widać szczeliny.

Pozostaje silikon ale...jeśli jeśli zasilikonuję brzegi i po wyschnięciu osadzę zlewozmywak to znowu będzie szczelina. Jeśli osadzę na jeszcze płynnym silikonie to pewnie nigdy tego nie oderwę. zlosnik.gif

Jakieś rady? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie, osadzaj na silikonie, pewnie uda ci się dobrać nawet kolor silikonu do blatu/ zlewu.

Dużo tego nasmarkać? Czy wystarczy jeden wężyk przy brzegu i wytarcie tego co wypłynie?

> demontaż, kiedyś tam jest prosty jak drut

> nożykiem do tapet albo struną z gitary

Nie wejdzie to w reakcję z drewnem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo tego nasmarkać? Czy wystarczy jeden wężyk przy brzegu i wytarcie tego co wypłynie?

> Nie wejdzie to w reakcję z drewnem?

nie bój się, nic się nie odbarwi, użyj akrylu np z Mapei, jest szeroki wachlarz kolorów więc pewnie coś dobierzesz smile.gif

fifkę przytnij pod kątem i jedź linią ciągłą po zewnętrznym wymiarze blatu, albo będzie jeszcze lepiej jak nałożysz silikon na zlew po zewnętrznej i potem wszystko ładnie dociśniesz.

to co wyciśnie spryskujesz ludwikiem albo innym płynem do naczyć i palcem zbierasz nadmiar, chyba że chcesz mieć super ładną spoinę to bierzesz dodatkową fifkę i docinasz ją tak aby rozmiar spoiny tobie się spodobał, spryskujesz wszystko płynem do naczyń i ściągasz tą oto fifką nadmiar, często wycierając do czysta fifkę np w gazetę smile.gif

na koniec znów spryskujesz wszystko ludwikiem i wyrównujesz nierówności palcem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bój się, nic się nie odbarwi, użyj akrylu np z Mapei, jest szeroki wachlarz kolorów więc pewnie

> coś dobierzesz

> fifkę przytnij pod kątem i jedź linią ciągłą po zewnętrznym wymiarze blatu, albo będzie jeszcze

> lepiej jak nałożysz silikon na zlew po zewnętrznej i potem wszystko ładnie dociśniesz.

Zrobię tak jak pokazał kolega wyżej.

> to co wyciśnie spryskujesz ludwikiem albo innym płynem do naczyć i palcem zbierasz nadmiar, chyba

> że chcesz mieć super ładną spoinę to bierzesz dodatkową fifkę i docinasz ją tak aby rozmiar

> spoiny tobie się spodobał, spryskujesz wszystko płynem do naczyń i ściągasz tą oto fifką

> nadmiar, często wycierając do czysta fifkę np w gazetę

> na koniec znów spryskujesz wszystko ludwikiem i wyrównujesz nierówności palcem

To potrafię. skromny.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zabezpieczenie rantu blatu w miejscu wyciętego otworu - ja u siebie zamalowałem wszystko dokładnie farbą olejną (zwykle objeżdża się to dokładnie silikonem), a sam zlewozmywak umocowałem na silikonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prostokątny zlew to oklej to taśmą malarską zlew i miejsce na blacie , jak silikon wyjdzie to paluchem namoczonym z płynie do naczyń przejedz nadmiar , zrobi ci się ładna spoina (szerokość zalezna jak okleisz) i wtedy oderwij delikatnie taśmę nic nie pobrudzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w komplecie oryginalnej uszczelki ? Jeżeli nie ma to kup taką samoprzylepną, ewentualnie zostaje przezroczysty silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie ma w komplecie oryginalnej uszczelki ? Jeżeli nie ma to kup taką samoprzylepną, ewentualnie

> zostaje przezroczysty silikon.

Pisałem o tym w pierwszym poście - uszczelki nie można dociągnąć na tyle żeby zlew stykał się z blatem. A tak nie może być bo podcieka tam woda, wpadają okruchy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem o tym w pierwszym poście - uszczelki nie można dociągnąć na tyle żeby zlew stykał się z

> blatem.

Czyli oględnie mówiąc g...o nie zlew. Chyba, że cena jakaś super niska, to można to przeboleć. A może otwór w blacie za mały? Bo jeśli nie, to taki błąd konstrukcyjny świadczy o producencie i klasie wykonania całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli oględnie mówiąc g...o nie zlew. Chyba, że cena jakaś super niska, to można to przeboleć. A

> może otwór w blacie za mały? Bo jeśli nie, to taki błąd konstrukcyjny świadczy o producencie i

> klasie wykonania całości...

Jaki błąd konstrukcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie ja napisałem, że to jest fabryczna uszczelka?

A napisałeś gdzieś wyraźnie, że jest ona nieoryginalna?

Nawet na wątpliwości kolegi 'jacek' nie wyjaśniłeś tej kwestii, tylko odesłałeś do pierwszego postu, który jednoznacznie tego nie wyjaśnia...

W każdym razie ja to odebrałem tak, że producent załączył grubą uszczelkę, która nie daje możliwości montażu tego zlewu jak należy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.