Skocz do zawartości

Brak ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień wszystkim smile.gif krótko(postaram się wink.gif )i na temat -

skończył się prąd w kropku - p1 1.2.Objawy - bez ostrzeżenia kontrolką brakło ładowania,co podczas jazdy szybko wykończyło aku.Wymienione zostały szczotki na altku(zużyły się),wyczyszczone wszystkie styki na linii aku-rozrusznik-altek.Działa.Rano kontroola,wszystko ok,jedziemy.Po 2 km historia się powtarza - nagły zanik bez ostrzeżenia,nie zapala się kontrolka.Znów sprawdzanie wszystkiego - bez efektu.Po pracy znw próba - kontrolka świeci,ładuje 14.4,z pełnym obciążeniem 14.0 v ....po chwili ładowanie zanika.Reasumując - altek ładuje,kiedy kontrolka działa.Pytanie - żarówka robi za wzbudzenie - dlaczego czasem się nie zapala lub traci ładowanie?Sam alternator "wygląda" na sprawny(skoro kiedy kontrolka zadziała to ładuje jak trzeba).Regulator napięcia może dawać takie objawy?Czy może sam kabel ze wzbudzenia jest gdzieś uszkodzony i raz działa a raz nie?Jakiekolwiek sugestie mile widziane,no może prócz wymiany całego altka bez podparcia logicznym wywodem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry dzień wszystkim krótko(postaram się )i na temat -

> skończył się prąd w kropku - p1 1.2.Objawy - bez ostrzeżenia kontrolką brakło ładowania,co podczas

> jazdy szybko wykończyło aku.Wymienione zostały szczotki na altku(zużyły się),wyczyszczone

> wszystkie styki na linii aku-rozrusznik-altek.Działa.Rano kontroola,wszystko ok,jedziemy.Po 2

> km historia się powtarza - nagły zanik bez ostrzeżenia,nie zapala się kontrolka.Znów

> sprawdzanie wszystkiego - bez efektu.Po pracy znw próba - kontrolka świeci,ładuje 14.4,z

> pełnym obciążeniem 14.0 v ....po chwili ładowanie zanika.Reasumując - altek ładuje,kiedy

> kontrolka działa.Pytanie - żarówka robi za wzbudzenie - dlaczego czasem się nie zapala lub

> traci ładowanie?Sam alternator "wygląda" na sprawny(skoro kiedy kontrolka zadziała to ładuje

> jak trzeba).Regulator napięcia może dawać takie objawy?Czy może sam kabel ze wzbudzenia jest

> gdzieś uszkodzony i raz działa a raz nie?Jakiekolwiek sugestie mile widziane,no może prócz

> wymiany całego altka bez podparcia logicznym wywodem

Ja bym sprawdził diody. U mnie świeciła się kontrolka i ładowanie było w normie jak jedna się przepaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> altek się wzbudza przez kontrolkę albo przez obroty -coś koło 2krpm silnika -, sam brak wzbudzenia

> kontrolką takich jaj by nie robił.

Tak też myśle ale nie chciałem poddawać pomysłów grinser006.gif więc dlaczego kontrolka może się nie zapalać(no i wtedy nie ma ładowania),i dlaczego jak zadziała,i ładowanie "wyłączy" się w trakcie pracy,to nie zapala się informując o jego braku?Kiedy działa,parametry ładowania są książkowe.

Edit: Zobaczymy jak trochę pojeździ,ale pierwsze przejechane km sugerują,że jaja z taty robił sobie regulator napięcia.A że tak się nie robi,zostanie komisyjnie zutylizowany zlosnik.gif .Stary oryginał MM,w którym kiedyś skończyły się szczotki,po zaaplikowaniu nowych na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam podobne problemy z moim Grande Punto (1.4 8v), więc nie zakładam nowego tematu. Po odpaleniu zapaliła się kontrolka ładowania i przestało działać wspomaganie. Zgasiłem auto, odpaliłem ponownie i wszystko było ok. Po przejechaniu 10 km, już pod samym blokiem, zapaliła się kontrolka ładowania, przestała działać klima, radio wspomaganie, abs itd. Po wyłączeniu, grande już nie odpaliło - aku się rozładował. W nocy naładowałem aku, rano go podłączyłem. Auto odpaliło normalnie, jednak nadal brak ładowania. Czasami zapali się kontrolka ładowania. Alternator wymieniony pół roku temu. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alternator do wymontowania i sprawdzenia. Ja bym zaczal od mostka, byc moze ktoras dioda poleciala.

Auto oddałem do mechanika. Niestety alternator jest tak zamontowany, że na parkingu nie jestem w stanie go wykręcić. Jak będę wiedział co padło, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.