Skocz do zawartości

Opel Astra II Uwagi


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

ZTCW to do sierpnia 2001 AG miały obustronny ocynk. Potem ilość elementów ocynkowanych zredukowano o ponad połowę.

Etzold podaje, że wszystkie modele miały obustronny ocynk i żadne daty nie padają, więc nie mam 100% pewności czy jest to sprawdzona informacja, wiem jednak że te po 2003 rdzewieją ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Astry z eFką włącznie są ocynkowane. Inna sprawa to jakość tego ocynku i w ogóle całej ochrony antykorozyjnej.

Nie od dziś wiadomo, że Belgia ok.gif, Gliwice no.gif.

Dlaczego? niewiem.gif. Gliwicka fabryka jest chyba uznawana za najlepszą w całej firmie. Dostała kilka nagród za jakość, a jak patrzę na spasowanie części, jak czasami wpadnę do salonu, to facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Gliwicki produkt ma ładnie wyglądać (teoretycznie), a to co się działo podczas kolejnych etapów produkcyjnych to już co innego zlosnik.gif Pracowałem jakiś czas w FSO na tłoczni, podejrzewam że Gliwicach te blachy tak samo wyglądają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany Pany

a zauważył ktoś spy.gif że od niedzieli nie ma z nami autora postu?

Może po lekturze teraz cały czas beksa.gif albo bokser.gif się z myślami co dalej niewiem.gif

Nabiliśmy mu do chaja.gif tyle, że teraz jeszcze będzie gotów porzucić OPLA boje_sie.gif

No chyba że weekend pub2.gif mu się dłuży... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...okazje się trafiają, oglądałeś w ogóle jakąś Astrę G w zakładanym przez siebie budżecie? Wg mnie taka AG, która ma się w nim zmieścić to model z silnikiem X12XE, X16SZR, X16XEL, pozbawiony klimatyzacji i elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz...okazje się trafiają, oglądałeś w ogóle jakąś Astrę G w zakładanym przez siebie budżecie? Wg

> mnie taka AG, która ma się w nim zmieścić to model z silnikiem X12XE, X16SZR, X16XEL,

> pozbawiony klimatyzacji i elektryki.

Ale nawet ta najuboższa ma wspomaganie, abs i poduchy by było miękko jak się przyśnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wszystkie miały ABS Baaa, te 1.2 to miały też i pełne tarcze z przodu

Jak to? przecież każda w standardzie powinna mieć abs

''W seryjnym wyposażeniu jest: wspomaganie układu kierowniczego, 4 Airbag- Niemcy (wersje eksportowe 2 Airbag), ABS, EBD, Immobiliser.''

A więc kochani moi 270751858-jezyk.gif Kupować Astrę G w tej cenie ? One są takie fajne slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc kochani moi Kupować Astrę G w tej cenie ? One są takie fajne

nie kupuj sercem tylko rozumem old.gif

nikt ci nie powie kupuj, nie kupuj bo to zależy od konkretnego egzemplarza.

Koledzy jedynie zasugerowali ci ze za te pieniądze znalezienie perełki będzie równoznaczne ze znalezieniem igły w stogu siana. Szanse zawsze są ale...

Decyzję musisz sam podjąć bo musisz uwzględnić ze będzie trzeba coś jeszcze dołożyć na początku w naprawy " eksploatacyjne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuj sercem tylko rozumem

> nikt ci nie powie kupuj, nie kupuj bo to zależy od konkretnego egzemplarza.

> Koledzy jedynie zasugerowali ci ze za te pieniądze znalezienie perełki będzie równoznaczne ze

> znalezieniem igły w stogu siana. Szanse zawsze są ale...

> Decyzję musisz sam podjąć bo musisz uwzględnić ze będzie trzeba coś jeszcze dołożyć na początku w

> naprawy " eksploatacyjne"

Ale mogę liczyć na waszą pomoc smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli tylko merytoryczną

Jeździć, oglądać, szukać... znów jeździć... i pamiętać, że przebiegi są zgodne z polską normą 160000 niezależnie od wieku i stanu. Za tą kasę dobrej AG możesz się naszukać, dlatego zasugeruję Ci wziąć jednak pod uwagę AF z wybranym przez Ciebie silnikiem, można trafić jeszcze ładną i nieźle wyposażoną sztukę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Czy AG łatwo jest przestawić licznik ? bo Ciężko spotkać auto z oryginalnym przebiegiem. Ale w AG jest wskazanie elektroniczne czy to utrudnia jakoś możliwość przestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybciej to można zrobić niż napisać odpowiedz na twoje pytanie

Czyli na przebieg nie mam co patrzeć ;p A jak ocenić dobrze stan silnika?

I co powiecie mi o silniku X12XE on ma 65 koni i moje pytanie czy są trwałe bo wydaje mi się ze trochę mała pojemność na tyle koni, czy mają odpowiednią moc, czy o wyprzedzeniu można zapomnieć ;p ? I czy są bez kolizyjne ale w to akurat wątpię i czy są jakieś w AG bez kolizyjne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli na przebieg nie mam co patrzeć ;p

Tu już Kolega powyżej chyba rozwiał Twoje wątpliwości zlosnik.gif

A jak ocenić dobrze stan silnika?

Posłuchać na zimno, zobaczyć, czy nie kopci, pisali już chyba w tym wątku ok.gif

> I co powiecie mi o silniku X12XE on ma 65 koni i moje pytanie czy są trwałe bo wydaje mi się ze

> trochę mała pojemność na tyle koni, czy mają odpowiednią moc, czy o wyprzedzeniu można

> zapomnieć ;p ? I czy są bez kolizyjne ale w to akurat wątpię i czy są jakieś w AG bez

> kolizyjne

Bezkolizyjny jest 1,6 8V, o ile pamiętam 84 KM, ale kodu silnika nie pomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.7, czyli X17DTL i Y17DT, Z17DTL są na pasku.

> 2.0, czyli X20DTL, Y20DTH, i 2.2L czyli Y22DTR mają łańcuch rozrządu.

Najlepiej chciałbym mieć 1.6 75 koni 8-zaworowy, prosty i bezkolizyjny i stosunkowo oszczędny mi się wydaje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już ok 5-6 tysi no chyba że poczekał bym 3 miesiące i jeśli znalazł bym prace to może 7 tysi

Odpuść kupno auta. Wg mnie na chwilę obecną biorąc pod uwagę to że nie masz pracy nie stać cię na auto.....

Przykre to, ale prawdziwe. Pamiętaj że biednego nie stać na oszczędzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuść kupno auta. Wg mnie na chwilę obecną biorąc pod uwagę to że nie masz pracy nie stać cię na

> auto.....

> Przykre to, ale prawdziwe. Pamiętaj że biednego nie stać na oszczędzanie.

Ale ja jakiś grosz co miesiąc mam a poza tym ja nie szukam rocznika 2005 czy cuś :< Chce kupić asterkę II bo mi się podoba ładne są, części nie są aż takie drogie. W tej cenie to wiem ze 98-00 max. Ale dobry i taka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> < Chce kupić asterkę II bo mi się podoba

> Mi też się wiele rzeczy podoba, ale zdrowy rozsądek mówi co innego

No jakiś samochód chce mieć wolałbym opla niż inne złomki. Co mam kupić dowalonego golfa, którymi zazwyczaj jeżdżą młodzi i latają z nimi po rowach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważasz że za tą kase kupisz dobrą AG?

Pewnie rocznik 98 ale moja astra F była już znacząco skorodowana. Prawy próg odszedł od podwozia i nie wyglądało to ciekawie. Pojawiały się punkty rdzy na narożnikach drzwi. Pod maską się sypała rdza i na dachu przy uszczelce robiły się bąbelki. Więc nie było już dobrze. W końcu 93 r. Myślę, że AG na pewno nie będzie w takim stanie jeśli chodzi o blachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój szwagier kupił astrę z rocznika 99, wydał coś ok. 10tyś i ideał to nie jest, wydatki już miał, więc za 6tyś w AG nie ma co szukać. Jednego złoma kolega sprzedał i na siłę szuka drugiego. No ale ok, to jego pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mój szwagier kupił astrę z rocznika 99, wydał coś ok. 10tyś i ideał to nie jest, wydatki

> już miał, więc za 6tyś w AG nie ma co szukać. Jednego złoma kolega sprzedał i na siłę szuka

> drugiego. No ale ok, to jego pieniądze.

No dobrze frown.gif mam jeszcze rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mój szwagier kupił astrę z rocznika 99, wydał coś ok. 10tyś i ideał to nie jest, wydatki

> już miał, więc za 6tyś w AG nie ma co szukać. Jednego złoma kolega sprzedał i na siłę szuka

> drugiego. No ale ok, to jego pieniądze.

Przede wszystkim nie kupi w tej kwocie AG "lać i jeździć". wink.gif

A zakup i wymiana olejów, filtrów czy rozrządu też za darmo nie jest.

Do tego zawsze może coś wyskoczyć nieprzewidywalnego.

Też odpuściłbym zakup AG będąc na miejscu kolegi.

W jego sytuacji nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim nie kupi w tej kwocie AG "lać i jeździć".

> A zakup i wymiana olejów, filtrów czy rozrządu też za darmo nie jest.

> Do tego zawsze może coś wyskoczyć nieprzewidywalnego.

> Też odpuściłbym zakup AG będąc na miejscu kolegi.

> W jego sytuacji nie ma to sensu.

A za 7000 zł coś sensownego się znajdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.