Skocz do zawartości

Czy Kia jest coś warta?


Rekomendowane odpowiedzi

> Jak wygląda sprawa z elektroniką w Kia? Sa jakieś problemy, większe i mniejsze?

> Np. jakieś ustępujące komunikaty o awariach itp.?

> Czy są przypadki że komuś radio padnie, czy panel klimy auto?

> Wlazłem na forum forda i z lekka się zirytowałem po przeczytaniu jakie mają problemy w c-maxie z

> elektroniką.

1. Radio wymiana - gubilo zasieg

2. USB raz czyta raz nie czyta - nie zglaszalem bo juz nie mialem do nich sily

3. Jakis silniczek od automatycznej klimy od sterowania klapami

4. Klima auto - nie jest auto TTM grinser006.gif

5. Poluzowana masa - wszystko mrugalo

Ceed jest prosty jak konstrukcja cepa wiec za duzo to tam sie nie popsuje, nawet przez zlacze diagnostyczne nie ma opcji do wlaczania/wylaczania.

Nowy model a takze carens bo na nim bazuje ma wiecej elektroniki ale o jakis drastycznych przypadkach nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczne radio i odpinam aku na kilkadziesiąt sekund - ale dłuższe odpięcie też nie powoduje skasowania zaprogramowanych ustawień i stacji - fajna sprawa :-)

> Z ciekawości - na długo odpinasz? U siebie mam radio Pioneer i odpiecie aku na chwile nie powoduje

> skasowania zaprogramowanych stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Optimum czyli prawie najwyzsza i dobrze, ze kupilem prawie 15k taniej pol rocznego bo takto

> to bylaby zalamka

Optimum niby najwyższa a od comfort plus 1500 droższa była....

1.4 comfort plus 2007 maj, nowy kosztował ok. 50-52 000 cena 24 000zl 2 tygodnie temu.

1.6 optimum kombi 2008r., nowy kosztował ok. 60 000 zł - miesiąc temu 32 000

Diesle wiecej tracą bo zaciera sie różnica, no i 3d tez wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpisalem pro ceed w oto moto dyzel Panie i jest tanszy od fiesty diesel.

Ceed na rynku wtórnym sprzedaje sie bardzo ładnie. Krajowy, większość serwisowana, potrafią sie w 1h sprzedac. Kwestia stanu oczywiście. 3d na pewno trudniej.

na otomoto auto z przykładu powyżej 1.4 comfort plus potrafi być za 18 000. Uwierz jak będziesz chciał sprzedać to szybko to zrobisz,

chyba, ze masz duży przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceed na rynku wtórnym sprzedaje sie bardzo ładnie. Krajowy, większość serwisowana, potrafią sie w

> 1h sprzedac. Kwestia stanu oczywiście. 3d na pewno trudniej.

> na otomoto auto z przykładu powyżej 1.4 comfort plus potrafi być za 18 000. Uwierz jak będziesz

> chciał sprzedać to szybko to zrobisz,

> chyba, ze masz duży przebieg...

Ja widze wiszace z 2008 roku za dwadziescia pare hmm.gif Czyli co felerne jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponizej 100kkm IMO bardzo tanie sa.

> jakiś tekst

> jakiś tekst

> Nowy 65k. Czyli 5 letni za pol darmo.

> Konkurencja + 5k. Wiec IMO kiepsko. To moj 3ci koreaniec i zadnego wiecej

Tanie, może za tanie? Opisałem Ci moje niedawne doświadczenia. Wstaw do komisu przysalonowego, wywinduj cenę, sprzeda sie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Kia w folderch podając osiągi swoich samochodów mocno mija się z rzeczywistością?

> Do spalania dorzuc 2l i git.

I tu mogę polemizować z tymi dwoma litrami. Jeździłem wieloma "kijankami" i nigdy mi nie wyszło spalanie o 1,3l większe niż to co podaje producent. Akurat o te 1,3l więcej wyszło mi w nowym Carensie 1,7 CRDI 136KM. Na trasie Mińsk Maz. - Warszawa (ul. 1 sierpnia) - Mińsk Maz. wyszło mi spalanie 6,4l.

Natomiast w Kii Carnival 2,9 CRDI w cyklu mieszanym na trasie Mińsk Maz. - Warszawa - Mińsk Maz. spalanie wszyło przy dystrybutorze 7,4l, gdzie producent podaje 7,8l, więc spalanie zależy od stylu jazdy kierowcy. Spalanie podane przeze mnie obejmuje trasę i postoje w warszawskich korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu mogę polemizować z tymi dwoma litrami. Jeździłem wieloma "kijankami" i nigdy mi nie wyszło

> spalanie o 1,3l większe niż to co podaje producent. Akurat o te 1,3l więcej wyszło mi w nowym

> Carensie 1,7 CRDI 136KM. Na trasie Mińsk Maz. - Warszawa (ul. 1 sierpnia) - Mińsk Maz. wyszło

> mi spalanie 6,4l.

> Natomiast w Kii Carnival 2,9 CRDI w cyklu mieszanym na tasie Mińsk Maz. - Warszawa - Mińsk Maz.

> spalanie wszyło przy dystrybutorze 7,4l, gdzie producent podaje 7,8l, więc spalanie zależy od

> stylu jazdy kierowcy. Spalanie podane przeze mnie obejmuje trasę i postoje w warszawskich

> korkach.

Zalezy od stylu jazdy. W ceedzie mozna miec spalanie i 4,5 litr. W Twoim przypadku 0,7 to tyle co nic. Wystarczy klika razy mocniej ze skrzyzowania ruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponizej 100kkm IMO bardzo tanie sa.

> jakiś tekst

> jakiś tekst

> Nowy 65k. Czyli 5 letni za pol darmo.

> Konkurencja + 5k. Wiec IMO kiepsko. To moj 3ci koreaniec i zadnego wiecej

Ale co sie dziwisz?

To auto ma wszytskie wady wersji 3-drzwiowych i nic wiecej do zaoferowania niz inne wersje...

Wrzuciliby tam jakies mocniejsze silniki, to byloby od razu lepiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.