Skocz do zawartości

Czy Kia jest coś warta?


Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to mam kilka pytań.

Jak wypada serwis jakościowo i cenowo w porównaniu do innych popularnych marek?

Czy na przegląd gwarancyjny wymagają bezwzględnie własnych materiałów ASO jak olej, filtry, czy można jak np. w Fiacie wszystko swoje?

Czy Kia są raczej bezawaryjne, czy raczej nie? zlosnik.gif

Jak się sprawuja silniki 1,6 i 2,0 GDI. Czy jest duża różnica w spalaniu między nimi?

Czy Kia w folderch podając osiągi swoich samochodów mocno mija się z rzeczywistością?

Czy wydanie na nową Kia 80 - 85 tys. zł jest głupim pomysłem, czy lepiej kupić Forda, lub Peugeota, a może Skodę? zlosnik.gif

Z racji, że tu ruch jak w lesie grzybiarzy zimą, nie oczekuję na szybką odpowiedź.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściwie to mam kilka pytań.

> Jak wypada serwis jakościowo i cenowo w porównaniu do innych popularnych marek?

Jest drogo, bardzo drogo w ASO. Reszta warsztatow nie ma o nich pojecia zlosnik.gif

> Czy na przegląd gwarancyjny wymagają bezwzględnie własnych materiałów ASO jak olej, filtry, czy

> można jak np. w Fiacie wszystko swoje?

Ja mam swoje bo filtr pylkowy kosztuje u nich 120zl w necie 20zl. Ale zapisuja w ksiazce, ciekawe czy kiedys to wywloka jak cos padnie.

> Czy Kia są raczej bezawaryjne, czy raczej nie?

Moja sie zalozenia nie psuje zlosnik.gif To samo co w fiacie duperelki ale to denerwuje.

> Jak się sprawuja silniki 1,6 i 2,0 GDI. Czy jest duża różnica w spalaniu między nimi?

Fajne by byly w lanosie w 1999 a nie w XXI wieku ani to jedzie ani malo pali. Mowie o 1.6 moze to kwestia przelozen skrzyni biegow.

> Czy Kia w folderch podając osiągi swoich samochodów mocno mija się z rzeczywistością?

Do spalania dorzuc 2l i git.

> Czy wydanie na nową Kia 80 - 85 tys. zł jest głupim pomysłem, czy lepiej kupić Forda, lub

> Peugeota, a może Skodę?

> Z racji, że tu ruch jak w lesie grzybiarzy zimą, nie oczekuję na szybką odpowiedź.

To IMO glupota zlosnik.gif Zwlaszcza jak myslisz np o Optima zlosnik.gif Dlaczego:

1. Kiepskie i drogie ASO

2. Kiepskie sliniki benzynowe

3. Beznadziejna gwarancja

4. Wysoka cena - to mnie skusilo zeby ceeda kupic bo byl tani a teraz ide Panie do Skody.

5. Utrata wartosci - bylo dobrze ale teraz to jest wart tyle co auta segmentu B - fiesta nawer drozsza od ceeda jest.

Sa wyjatki - Sportage dobrze cene trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest drogo, bardzo drogo w ASO. Reszta warsztatow nie ma o nich pojecia

no ja nie wiem hmm.gif gdzie ty się serwisujesz ? Starowa ? podaj jakieś ceny bo

ja H robie i tragedii nie ma zlosnik.gif

> Ja mam swoje bo filtr pylkowy kosztuje u nich 120zl w necie 20zl. Ale zapisuja w ksiazce, ciekawe

> czy kiedys to wywloka jak cos padnie.

ja mam własne filtry czy olej bo na tym mają faktycznie narzut spory ale nie odbiegający od narzutu w

ASO innych marek palacz.gif nic nigdy nie zanotowali że nie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja nie wiem gdzie ty się serwisujesz ? Starowa ? podaj jakieś ceny bo

> ja H robie i tragedii nie ma

> ja mam własne filtry czy olej bo na tym mają faktycznie narzut spory ale nie odbiegający od narzutu

> w

> ASO innych marek nic nigdy nie zanotowali że nie ich

Niezaleznie gdzie. Z ich czesciami to lekko 900zl za zwykly przeglad. Opisywalem to na warszawskim. W styczniu ze swoimi czesciami ponad 1k. W ubieglym roku 2k. A to cos sie wybije a to drazek tlucze i to wszystko kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezaleznie gdzie. Z ich czesciami to lekko 900zl za zwykly przeglad. Opisywalem to na warszawskim.

> W styczniu ze swoimi czesciami ponad 1k. W ubieglym roku 2k. A to cos sie wybije a to drazek

> tlucze i to wszystko kosztuje.

nie czytałem tych wątków ale sam przegląd podstawowy to 250- 300 kosztuje reszta to klamoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie kupuj ale czemu Kia a nie Hyunday ? jaki tam model rozważa ?

Jak Ci powiem to się będziesz śmiał, ale na razie robię tylko przymiarki do zmiany.

Założeniem jest coś większego od kompakta, duży bagażnik min. 500 l, najlepiej długi i wysoki. A czemu, bo nie lubie nic upychać do bagażnika, najlepiej rowery tez bym tam wtargał, nie wspominając o wyjeździe na narty. W sumie nie lubię mieć nic na dachu, typu box, czy rowery, chyba, że bym nie miał wyjścia, a jak pojadę w 2 czy 4 osoby to fajnie graty upchać do środka. Ideałem byłaby Zafira, ale chyba taniej kupić Mercedesa, tak się cenią hehe.gif

Czyli w grę wchodzą mini vany Grand C-max, Carens - ale te silniki mnie przerażają, Pug 5008, zerkam też na 3008, a najbardziej po głowie mi chodzi Superb kombi, ale tu wszystko zależy jak z cena wyskoczą z rabatem.

Ale jak mówię na razie węszę, bo wiadomo wywalić tyle kasy bez rozeznania dobrze produktu mnie nie bedzie cieszyć.

P.S oglądałem Carensa, bardzo fajny wozik, na wypasie miałbym za 79 tyś, ale silnik 1,6 oslabiony.gif.

Do Forda bardziej mnie silnik przekonuje, tak jak i do Puga, ale Pug juz się robi za drogi na wypasie.

Ciężka przeprawa przede mną, możesz juz mi współczuć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> To IMO glupota Zwlaszcza jak myslisz np o Optima

Optima fajna, ale odpada bo to sedan, a sedany są dla Turka zlosnik.gif

> 1. Kiepskie i drogie ASO

> 2. Kiepskie sliniki benzynowe

> 3. Beznadziejna gwarancja

> 4. Wysoka cena - to mnie skusilo zeby ceeda kupic bo byl tani a teraz ide Panie do Skody.

> 5. Utrata wartosci - bylo dobrze ale teraz to jest wart tyle co auta segmentu B - fiesta nawer

> drozsza od ceeda jest.

Heh.. icon_eek.gif

> Sa wyjatki - Sportage dobrze cene trzyma.

Odpada, bo nie ma bagażnika, ani rękawa na narty.

Tzn, miałby bagaznik, ale gdyby połowy nie zabierało koło zapasowe facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia robi teraz to, co 15 lat temu robiło Daewoo panic.gif, czyli sprzedaje dużo więcej niż inni za mniej niż inni zlosnik.gif. Kupując dowolny model dzisiaj dostajesz sporo więcej niż daje Fiat facepalm%5B1%5D.gif, Ford, VW czy Opel nie mówiąc o "francuzach" za mniejsze pieniądze grinser006.gif. Nie wiem, co sobie upatrzyłeś grinser006.gif, ale popatrz na to samo u konkurencji, zresztą skoro już tutaj pytasz, to chyba wnioski są wyciągnięte grinser006.gif. Ja mam samochód trochę krótko, żeby mieć doświadczenie z serwisem, chociaż z bardzo małą duperelką w postaci odstającej uszczelki drzwi od miesiąca mnie ignorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a najbardziej po głowie mi chodzi Superb kombi, ale tu wszystko zależy jak

> z cena wyskoczą z rabatem.

jakbyś sie odezwał to poszła niedawno 2,5 roczna Superb w opcji full nawet ze skretnymi kseno stan ideał

za bodajże 68 tysia skromny.gif sam sie nad nia zastanawiałem ale sie bic zaczeli wiec dałem spokój zlosnik.gif

> Ale jak mówię na razie węszę, bo wiadomo wywalić tyle kasy bez rozeznania dobrze produktu mnie nie

> bedzie cieszyć.

no to teraz najfajniejszy moment czyli przebieranie zlosnik.gif

> P.S oglądałem Carensa, bardzo fajny wozik, na wypasie miałbym za 79 tyś, ale silnik 1,6 .

chyba bym się nie zdecydował na taki silnik w tym wozie panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia robi teraz to, co 15 lat temu robiło Daewoo , czyli sprzedaje dużo więcej niż inni za mniej

> niż inni .

No właśnie jakoś cały czas jak myślę Kia widzę Daewoo hehe.gif

Kupując dowolny model dzisiaj dostajesz sporo więcej niż daje Fiat , Ford, VW czy

> Opel nie mówiąc o "francuzach" za mniejsze pieniądze .

Racja, tylko kwa, czemu te silniki mają takie do ówniane niewiem.gif

Nie wiem, co sobie upatrzyłeś

Carens hehe.gif

, ale

> popatrz na to samo u konkurencji, zresztą skoro już tutaj pytasz, to chyba wnioski są

> wyciągnięte .

Nie do końca nono.gif

Ja mam samochód trochę krótko, żeby mieć doświadczenie z serwisem, chociaż z

> bardzo małą duperelką w postaci odstającej uszczelki drzwi od miesiąca mnie ignorują.

To co będzie jak cos poważnego padnie? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpada, bo nie ma bagażnika, ani rękawa na narty.

w porównania do NB z subem to hangar jest w KIA zlosnik.gif

> Tzn, miałby bagaznik, ale gdyby połowy nie zabierało koło zapasowe

ale dają full z alu felgą a nie jakiś psikacz czy dojazdówkę zlosnik.gif najwieksze

marnotrawstwo zaczyna sie dopiero w pustych przestrzeniach wokół koła zapasowego zlosnik.gif

ale mnie to pasuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyś sie odezwał to poszła niedawno 2,5 roczna Superb w opcji full nawet ze skretnymi kseno stan

> ideał

Ten ksenon jest juz w Ambition zlosnik.gif, ale mi zależy na nówce i 5 latach gwary wink.gif

> za bodajże 68 tysia sam sie nad nia zastanawiałem ale sie bic zaczeli wiec dałem spokój

Za 10 -12 więcej masz nówkę na otomoto wink.gif

> no to teraz najfajniejszy moment czyli przebieranie

Że tak powiem, chyba wole puste półki w supersamie rotfl.gif

> chyba bym się nie zdecydował na taki silnik w tym wozie

Musze się chociaż przejechać demówką, a ten 2,0 GDI miałeś okazje jeździć w jakims koreańcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w porównania do NB z subem to hangar jest w KIA

Szerzej jest na pewno, ale strasznie płytki.

> ale dają full z alu felgą a nie jakiś psikacz czy dojazdówkę najwieksze

> marnotrawstwo zaczyna sie dopiero w pustych przestrzeniach wokół koła zapasowego

> ale mnie to pasuje

To bym jeszcze przeżył, gdyby ten bagażnik był dłuższy oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten ksenon jest juz w Ambition , ale mi zależy na nówce i 5 latach gwary

ta nówka chyba ze 130 kosztowałą zlosnik.gif

> Za 10 -12 więcej masz nówkę na otomoto

nie takie wersje ok.gif

> Musze się chociaż przejechać demówką, a ten 2,0 GDI miałeś okazje jeździć w jakims koreańcu?

jeździłem jedynie 2,0 benzyna 163 kuce chyba w H ix35. Oddałem szybciej niz wziąłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta nówka chyba ze 130 kosztowałą

> nie takie wersje

Aaa zlosnik.gif

> jeździłem jedynie 2,0 benzyna 163 kuce chyba w H ix35. Oddałem szybciej niz wziąłem

To chyba Kia raczej odpada oslabiony.gif

edit: W hultaju idzie jakieś rabaty wyrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co nie ma innych silników ? ty patrz pod siebie a nie co ja mówie

No to powiedz, co Ci nie pasowało w tym 2.0 zlosnik.gif

> przejechać się czas a może i40 kombi sobie strzelisz

Fajny jest, a cena jeszcze bardziej oslabiony.gif

To jak z tymi rabatami w hultaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściwie to mam kilka pytań.

> Jak wypada serwis jakościowo i cenowo w porównaniu do innych popularnych marek?

Ja z ASO jestem bardzo zadowolony. Według mnie nie koszą kupy pieniedzy, a i robią co potrzeba wink.gif

> Czy na przegląd gwarancyjny wymagają bezwzględnie własnych materiałów ASO jak olej, filtry, czy

> można jak np. w Fiacie wszystko swoje?

Tego to nie praktykowałem, ale z tego co słyszałem (a mogłem źle) to nie ma problemu z własnymi częściami. Serwis woli się zabezpieczyć i wpisze w książkę własne materiały.

> Czy Kia są raczej bezawaryjne, czy raczej nie?

KIA są bezawaryjne, jak już się zepsują, to pierdoły. Przetestowane na kilku Sportage, Cerato, Rio, Cee'd.

> Jak się sprawuja silniki 1,6 i 2,0 GDI. Czy jest duża różnica w spalaniu między nimi?

2.0 nie jeździłem. 1.6 jeździłem w nowym Cee'd i według mnie to bardzo dobry silnik. Nie spalił dużo, dynamika bardzo dobra, jak na wolnossące 135 KM.

> Czy Kia w folderch podając osiągi swoich samochodów mocno mija się z rzeczywistością?

> Czy wydanie na nową Kia 80 - 85 tys. zł jest głupim pomysłem, czy lepiej kupić Forda, lub

> Peugeota, a może Skodę?

Jak dla mnie nie jest głupim pomysłem. Spora ilość Sportage i Sorento stara się to potwierdzić.

> Z racji, że tu ruch jak w lesie grzybiarzy zimą, nie oczekuję na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Optima fajna, ale odpada bo to sedan, a sedany są dla Turka

> Heh..

Ceny leca na leb na szyje wejdz na oto moto i zobacz.

> Odpada, bo nie ma bagażnika, ani rękawa na narty.

> Tzn, miałby bagaznik, ale gdyby połowy nie zabierało koło zapasowe

Widze, ze chcesz carens. Podwozie ceeda, silniki tez ceeda. Szalu nie ma. Chyba, ze bedziesz czekal na silniki z T. Ale to jeszcze dluugo. Bralbym C-maxa albo Superb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia robi teraz to, co 15 lat temu robiło Daewoo , czyli sprzedaje dużo więcej niż inni za mniej

> niż inni . Kupując dowolny model dzisiaj dostajesz sporo więcej niż daje Fiat , Ford, VW czy

> Opel nie mówiąc o "francuzach" za mniejsze pieniądze . Nie wiem, co sobie upatrzyłeś , ale

> popatrz na to samo u konkurencji, zresztą skoro już tutaj pytasz, to chyba wnioski są

> wyciągnięte . Ja mam samochód trochę krótko, żeby mieć doświadczenie z serwisem, chociaż z

> bardzo małą duperelką w postaci odstającej uszczelki drzwi od miesiąca mnie ignorują.

Juz nie. Zobacz na ich "nowe" ceny. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takich promocji nie ma w kia/hultaj

Dlatego czaje się na Superba. Lada chwila ma być po lifcie. W czeskim cenniku jest lepiej wyposażony za mniejsze pieniądze. Mam nadzieję, że w buli będzie podobna oferta. Wtedy zobaczę co da radę wyrwać. Jak cena nie będzie satysfakcjonująca, poszukam czegoś innego, ale wolę już sobie rynek rozeznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaa

> To chyba Kia raczej odpada

> edit: W hultaju idzie jakieś rabaty wyrwać?

To jest inny silnik z zabijajaca go skrzynia biegów (5 biegów). Automat lepiej sobie z tym silnikiem radzi. 2.0 gdi nie było wcześniej w kia, był za to w i40.

Pomacaj auto, przejedz sie i sam zdecyduj. Dotyczy to wszystkich modeli i marek. Każdy ocenia pod siebie. 1.6 gdi to np. w sportage ok. 70% sprzedaży w PL.

Testowki maja niestety malutkie przebiegi, czuć różnice jak auto ma 500km, a 5000 przejechane.

Druga rzeczą jest to, ze niestety normy emisji zabijają silniki w średnim zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściwie to mam kilka pytań.

> Jak wypada serwis jakościowo i cenowo w porównaniu do innych popularnych marek?

> Czy na przegląd gwarancyjny wymagają bezwzględnie własnych materiałów ASO jak olej, filtry, czy

> można jak np. w Fiacie wszystko swoje?

Nie wymagaja ale też nie informuja o tym klientów zlosnik.gif

> Czy Kia są raczej bezawaryjne, czy raczej nie?

Raczej tak. Swoja rocznik 2008 kupiłem 3 lata temu i dokonuje tylko wymian tego co sie zuzyje - klocki i tarcze hamulcowe oraz olejów , filtrów itp.

> Czy wydanie na nową Kia 80 - 85 tys. zł jest głupim pomysłem, czy lepiej kupić Forda, lub

> Peugeota, a może Skodę?

IMO dobrym, no chyba ze ktoś kieruje się "prestiżem" albo wstydzi sie "koreańczyka" zlosnik.gif

> Z racji, że tu ruch jak w lesie grzybiarzy zimą, nie oczekuję na szybką odpowiedź.

Pewnie dlatego tak jest, że koreanskie auta sa mało awaryjne grinser006.gif

Najwieksze fora Kia sa w Rosji, mozna wspomagac się Google Tłumaczem na angielski smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest drogo, bardzo drogo w ASO. Reszta warsztatow nie ma o nich pojecia

Bzdura!!! Poszukaj w Google pod hasłem serwis Kia Łódź zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Co do części to faktycznie sklepów jest jak na lekarstwo, np. w Łodzi znam tylko http://www.kia.esem.pl/ , http://www.potak.com.pl/oferta (w wyszukiwarkach częsci jest też Kia zlosnik.gif) no i http://www.japancar.pl/ (szrot), ale od czego są sklepy internetowe i Allegro? smile.gifZresztą jak coś Ci wymieniają w warsztacie to i tak ściągają sami z hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia robi teraz to, co 15 lat temu robiło Daewoo , czyli sprzedaje dużo więcej niż inni za mniej

> niż inni . Kupując dowolny model dzisiaj dostajesz sporo więcej niż daje Fiat , Ford, VW czy

> Opel nie mówiąc o "francuzach" za mniejsze pieniądze .

A ja bym polemizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura!!! Poszukaj w Google pod hasłem serwis Kia Łódź

> Co do części to faktycznie sklepów jest jak na lekarstwo, np. w Łodzi znam tylko

> http://www.kia.esem.pl/ , http://www.potak.com.pl/oferta (w wyszukiwarkach częsci jest też Kia

> ) no i http://www.japancar.pl/ (szrot), ale od czego są sklepy internetowe i Allegro? Zresztą

> jak coś Ci wymieniają w warsztacie to i tak ściągają sami z hurtowni.

A czy kolega Rado_d mieszka w lodzi? facepalm%5B1%5D.gif Nawet nie wiedza ile czynnika ma byc w klime facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem jak Kia, ale koszty serwisowania w ASO Hyundaia i30 są bardzo porównywalne z kosztami serwisowania Bravo. Może trochę większe, bo ciągle jakieś łączniki padają w zawieszeniu, czego nie obejmuje gwarancja zlosnik.gif. Ale poza tym bez różnicy. W Krakowie nawet jest ten sam dealer sprzedający Hyundaia i Fiata, to samo ASO.

Jak chcesz możliwie dużo samochodu za sensowne pieniądze, to interesuj się I40. 2.0 benzyna jakoś powinna jeździć, a pod względem ilości miejsca, zwłaszcza z tyłu bije większość innych aut segmentu D. Do tego nie jest tak opatrzony na ulicach jak każdy passat czy inny avensis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy kolega Rado_d mieszka w lodzi?

Nie wiem, ale moze komus sie przyda to info smile.gif

> Nawet nie wiedza ile czynnika ma byc w klime

A gdzie tak jest? zlosnik.gif

teraz wiele warsztatów ma te maszyny do serwisu klimy, może akurat trafiłeś na jakichs nowicjuszy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Octavia 1.4T 140KM wersja srednia jest szybsza i kosztuje podobnie do ceed/i30. Jak ktos ma

> zyczenie to zamowi sobie wiecej dotaktow w skodzie w koreancach niemozliwe.

Bardzo dobre auto, niestety pewien znajomy w zeszłym roku nie zastał rano swojej Octavii pod blokiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobre auto, niestety pewien znajomy w zeszłym roku nie zastał rano swojej Octavii pod

> blokiem

No i? Ja bym sie ucieszyl jakby padake ukradli nie bujalbym sie ze sprzedaza a utrate wartosci to ma masakryczna facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślałem że już każdy na AK słyszał o przygodach wujka z turbem w kii

Różne są przypadki, inaczej jest jak w tym siedzimy lub interesujemy się bardziej daną marką. Pogląd wtedy się zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> turbo to nic naprawili w koncu teraz z uszczelkami walcze

Jak wygląda sprawa z elektroniką w Kia? Sa jakieś problemy, większe i mniejsze?

Np. jakieś ustępujące komunikaty o awariach itp.?

Czy są przypadki że komuś radio padnie, czy panel klimy auto?

Wlazłem na forum forda i z lekka się zirytowałem po przeczytaniu jakie mają problemy w c-maxie z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda sprawa z elektroniką w Kia? Sa jakieś problemy, większe i mniejsze?

Praktycznie żadnych. Teraz mnie dopadł jeden problem w 9 letniej Kii.

> Np. jakieś ustępujące komunikaty o awariach itp.?

> Czy są przypadki że komuś radio padnie, czy panel klimy auto?

W pierwszych Cee'dach były problemy z radiem, ale wymieniali je na gwarancji. Dalej problemów brak.

> Wlazłem na forum forda i z lekka się zirytowałem po przeczytaniu jakie mają problemy w c-maxie z

> elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze - problem z radiem u mnie występuje co jakiś czas i narazie naprawy dokonuję kluczem 10. biglaugh.gif Proces jest dość skomplikowany bo trzeba rozpiąć klemę "+" z aku na parę chwili i po kłopocie. Przez ponad 2 lata eksploatacji zdażyło się to może 2-3 razy więc też nie jest tak, że noszę ten klucz w kieszeni i przed odpaleniem auta rozpinam aku cfaniak.gif

Innych usterek elektryczno/elektronicznych nie stwierdziłem - no może oprócz czujnika temp. zewn w drugim Ceed'zie, ale z tym muszę spróbować do ASO na gwarancji - tylko narazie czasu brak.

> W pierwszych Cee'dach były problemy z radiem, ale wymieniali je na gwarancji. Dalej problemów brak.

> > elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak kolega pisze - problem z radiem u mnie występuje co jakiś czas i narazie naprawy dokonuję

> kluczem 10. Proces jest dość skomplikowany bo trzeba rozpiąć klemę "+" z aku na parę chwili

> i po kłopocie. Przez ponad 2 lata eksploatacji zdażyło się to może 2-3 razy więc też nie jest

> tak, że noszę ten klucz w kieszeni i przed odpaleniem auta rozpinam aku

rotfl.gif

Z ciekawości - na długo odpinasz? U siebie mam radio Pioneer i odpiecie aku na chwile nie powoduje skasowania zaprogramowanych stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.