Skocz do zawartości

E60 / E90 - przedlift czy plift - jaki silnik?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie powinno brzmiec - czy 530d pali 7 litrow przy 180km/h

> Niektorzy mysla, ze jak raz dociagnie do 180 to mozna mowic, ze cala trase lecial 180.

Widzę, że niektórzy nie chcą / nie mogą doczytać ze zrozumieniem.

CODZIENNIE dojeżdżam do Wwy jadąc A2 z prędkością sporo przekraczającą dopuszczalną (circa 170~180km/h)

CODZIENNIE stoję w korkach, najpierw na dojeździe do A2 potem na drogach wlotowych do Wwy (dla znających temat, Połczyńska lub Wisłostrada).

CODZIENNIE przebywam tę trasę e39 530d, CZASEM pokonuję dokładnie TAKĄ SAMĄ trasę e38 728i.

W takim ruchu (nazwijmy go kombinowanym) i takich prędkościach na A2 530d spala 7.2 l/100km, 728i - 13.0l/100km.

TA SAMA trasa pokonywana na spokojnie skutkuje wynikami dla 530d - 6.0l/100km, dla 728i - 10.5l/100km.

To są MOJE pomiary pochodzące z MOICH samochodów, a nie bajki znajomego brata cioci Stachy.

Matematyka jest nieubłagana w obu przypadkach, przy obu stylach jazdy różnica wynosi od 4.5 do 5.8 l/100km.

Dla moich obliczeń różnicy kosztów uśredniłem tę wartość do 5l/100km.

Oba auta z manualną skrzynią biegów i non-stop włączonym klimatronikiem, a pokonanie tych 50km zajmuje mi od 50 do 90 minut w zależności od pory i dnia tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja ok 12 w trasie, w miescie 15

> To dlaczego twierdzisz, ze pb jest mniej ekonomiczne?

Bo u mnie jest cos nie tak , jakis czujnik pewnie ale jeszcze nie sprawdzilem tego bo czasu brak, jak naprawie bedzie robic pewnie 25-30mpg miasto i powyzej w trasie...

Do tego pokaz jakie PB z taka moca i spalaniem wink.gif

> PB ponizej dychy zejdzie w trasie i ok 15 w ciasnym miescie.

Moje 528i jak mialo cos nie tak to palilo po 25 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

> Do tego dpf - dodatkowe koszta, ktore poniosles - to poczatek

Poczatek nie poczatek , mam co chcialem ok.gif

> Moje 2,4 pb jest polowe tansze w utrzymaniu niz u Ciebie.

> Pad wtrysku w pb - raz na milion aut. Pad wtrsyku w tdi 1/10

Mnie tam drogo nie kosztuje utrzymanie auta, teraz troche inwestycji (nie kolosalnych) i potem bede jezdzic, tak samo robilem z 330d co mialem kiedys... najpierw wszystko zrobilem pod siebie a potem sie cieszylem jazda.... co do PDF to wyszlo mnie to 100funtow... + program.. i mam rure a nie bebeszona puszke smile.gif

> Do tego dorzuce 530d przy takim sobie butowaniu pokazalo na kompie 18mpg

to dziwnie bo ja moje 330d butowalem nie wychodzilo poza 25mpg a na trasie to okolo 40 plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocno naciągnięte te spalania, jedno w jedną, drugie w drugą, żeby różnica wyszła duża. Przeciętna

> e39 3.0d pali średnio 9-9,5/100, w tym samym nadwoziu 525 i 528 palą średnio 12noPb/100, lub

> 14lpg/100.

kolego 528i pali 12l PB jak lekko co dotykasz pedal gazu a jak sie w miare poruszasz to 14-15 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie powinno brzmiec - czy 530d pali 7 litrow przy 180km/h

> Niektorzy mysla, ze jak raz dociagnie do 180 to mozna mowic, ze cala trase lecial 180.

lecialem do PL 330d i nie jechalem wolno , tzn staralem sie trzymac predkosc okolice 150 ale wiadomo raz 120 a raz 180 i wiecej, cala trasa 1600km zrobilem na niecalych 2 bakach w 4 osoby i pelnym bagaznikiem , bylem zaladowany jak jakis cygan... przelic srednia i powiedz jakim PB zrobisz taki wynik ?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo u mnie jest cos nie tak , jakis czujnik pewnie ale jeszcze nie sprawdzilem tego bo czasu brak,

> jak naprawie bedzie robic pewnie 25-30mpg miasto i powyzej w trasie...

> Do tego pokaz jakie PB z taka moca i spalaniem

328, 335i (f30/31), nawet lepiej lataja

> Moje 528i jak mialo cos nie tak to palilo po 25

Zgadza sie

> Poczatek nie poczatek , mam co chcialem

> Mnie tam drogo nie kosztuje utrzymanie auta, teraz troche inwestycji (nie kolosalnych) i potem bede

> jezdzic, tak samo robilem z 330d co mialem kiedys... najpierw wszystko zrobilem pod siebie a

> potem sie cieszylem jazda.... co do PDF to wyszlo mnie to 100funtow... + program.. i mam rure

> a nie bebeszona puszke

Juz Ci keidys mowilem, ze to nie ma znaczenia

Wlasnie widac tez jaki jest ten program skoro dalej Ci czujniki swiruja a autko ciagle przepala.

Teraz tylko przed mot bedziesz przekladal puszki i bedzie looz.

> to dziwnie bo ja moje 330d butowalem nie wychodzilo poza 25mpg a na trasie to okolo 40 plus

Moze te Twoje butowanie to po prostu zwykla jazda???

Ponad 25 mpg to 2,0tdi 170 + wciaga lekko przy ciezkiej nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lecialem do PL 330d i nie jechalem wolno , tzn staralem sie trzymac predkosc okolice 150 ale

> wiadomo raz 120 a raz 180 i wiecej, cala trasa 1600km zrobilem na niecalych 2 bakach w 4 osoby

> i pelnym bagaznikiem , bylem zaladowany jak jakis cygan... przelic srednia i powiedz jakim PB

> zrobisz taki wynik ??

niecale 14h ode mnie do gdn

srednie spalanie ok 8,5 powtarzalne za kazdym razem

328 e36 3os wawa- do mnie 16 h z promem, niecale 9

no jedynie 2,5 v6 oplowsie troche duzo palilo tu musze przyznac, ze byl przepal

I nie chce sie klocic ile spali najmniej czy najwiecej ale niech mi nikt nie wmawia, ze przy 180 pali 7,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 328, 335i (f30/31), nawet lepiej lataja

ale pala duzo lepiej grinser006.gif

> Wlasnie widac tez jaki jest ten program skoro dalej Ci czujniki swiruja a autko ciagle przepala.

program nie zrobiony jeszcze bo czekam na hamownie 270751858-jezyk.gif

a czujniki juz nie swiruja bo mialem jeden uszkodzony i prawdopodobnie nie potrzebnie wywalilem DPF hehe.gif

> Teraz tylko przed mot bedziesz przekladal puszki i bedzie looz.

nie bede nic przekladac i bedzie MOT.

> Moze te Twoje butowanie to po prostu zwykla jazda???

niech i tak zostanie ok.gif

> Ponad 25 mpg to 2,0tdi 170 + wciaga lekko przy ciezkiej nodze.

butujac na zimno zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niecale 14h ode mnie do gdn

> srednie spalanie ok 8,5 powtarzalne za kazdym razem

> 328 e36 3os wawa- do mnie 16 h z promem, niecale 9

> no jedynie 2,5 v6 oplowsie troche duzo palilo tu musze przyznac, ze byl przepal

fiatem punto gt zrobilem z katowic do tunelu w 8h.

> I nie chce sie klocic ile spali najmniej czy najwiecej ale niech mi nikt nie wmawia, ze przy 180

> pali 7,5 litra.

wiesz pojezdzij troche , smignij jedna lub dwie trasy , niezajechanym dieslem i potwierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fiatem punto gt zrobilem z katowic do tunelu w 8h.

palcem po mapie zlosnik.gif

> wiesz pojezdzij troche , smignij jedna lub dwie trasy , niezajechanym dieslem i potwierdzisz.

passat tdi podobno pali 5 litrow niewiem.gif

specjalnie dla Ciebie niedlugo nagram ile pali 530d (e60)przy 180 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pala duzo lepiej

czy ja wiem, to nie sa stare kiepskie jednostki

> program nie zrobiony jeszcze bo czekam na hamownie

> a czujniki juz nie swiruja bo mialem jeden uszkodzony i prawdopodobnie nie potrzebnie wywalilem DPF

no to wogole nie sprawdzales przed, nie byles u nikogo kumatego tylko tak sobie wyciales??

> nie bede nic przekladac i bedzie MOT.

pamietam, kolega w warsztacie

> niech i tak zostanie

> butujac na zimno

normalna szybka jazda, nic nadzwyczajnego

powtarzalne np octa vrs 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego 528i pali 12l PB jak lekko co dotykasz pedal gazu a jak sie w miare poruszasz to 14-15

528i Touring z automatem pali tyle gazu z nielekką nogą, ale też nie bez przerwy pałowanie zlosnik.gif

ps: to nie jest 2,1mln km... kiedyś mi się źle wklepało i nie mogę zmienić hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 528i Touring z automatem pali tyle gazu z nielekką nogą, ale też nie bez przerwy pałowanie

> ps: to nie jest 2,1mln km... kiedyś mi się źle wklepało i nie mogę zmienić

Czekałem, aż pokażesz swoją sygnaturkę z motostatu. Gdybyś jeździł tylko na benzynie, to średnie byłoby na poziomie 13,5/100, a wiemy, że Twoja "piątka" lekko nie ma. Na samej benzynie 528 w trasie (przepisowo) spali 8-9/100, czyli dwa litry więcej od 530d.

A jeszcze lpg i 2,30 zł za litr... gdzie tu oszczędność diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekałem, aż pokażesz swoją sygnaturkę z motostatu. Gdybyś jeździł tylko na benzynie, to średnie

> byłoby na poziomie 13,5/100, a wiemy, że Twoja "piątka" lekko nie ma. Na samej benzynie 528 w

> trasie (przepisowo) spali 8-9/100, czyli dwa litry więcej od 530d.

> A jeszcze lpg i 2,30 zł za litr... gdzie tu oszczędność diesla?

Pozwól, że Ci podpowiem.

Opierając się na danych z tej strony,

286924497-2013-05-1800_32_05.jpg

biorąc pod uwagę średnie zużycie e39 Tomeckiego oraz zakładając, że spalanie LPG nie będzie wyższe niż Pb (założyłeś 13l/100km).

Policzmy więc:

LPG:

13l x 2.42 = 31.46 PLN

Diesel:

6l x 5.33 = 31.98 PLN

Wychodzi na to, że jeżdżąc na LPG na każdych 100km oszczędzasz 52 grosze.

Biorąc pod uwagę koszt sekwencyjnej instalacji LPG (średnio 4500 PLN) bilans "0" osiągniesz już po przejechaniu 865384 km... hahaha.gif

post-7950-14352520420537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel:

> 6l x 5.33 = 31.98 PLN

Proszę Cię, nie mów mi, że 530d spala 6/100, bo to nie jest osiągalne nawet dla 520d.

> Biorąc pod uwagę koszt sekwencyjnej instalacji LPG (średnio 4500 PLN) bilans "0" osiągniesz już po

> przejechaniu 865384 km...

To ta instalacja ma chyba pozłacane elementy, bo dobra sekwencja do 6 cyl. kosztuje średnio 3500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę Cię, nie mów mi, że 530d spala 6/100, bo to nie jest osiągalne nawet dla 520d.

Przy normalnej jeździe, w ruchu kombinowanym, bez szarpaniny i przekraczania 130km/h na autostradzie jak najbardziej...

286534887-spalanie_530d.jpg

Wiem, że to spalanie chwilowe ale daje pojęcie ile taki motor połyka jak się utrzymuje stałą prędkości i nie szarpie nim za bardzo...

> To ta instalacja ma chyba pozłacane elementy, bo dobra sekwencja do 6 cyl. kosztuje średnio 3500

> zł.

Dane o cenie instalacji pobrałem z tej strony.

Zauważ, że podane ceny zawierają słowo "od"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy normalnej jeździe, w ruchu kombinowanym, bez szarpaniny i przekraczania 130km/h na

> autostradzie jak najbardziej...

> Wiem, że to spalanie chwilowe ale daje pojęcie ile taki motor połyka jak się utrzymuje stałą

> prędkości i nie szarpie nim za bardzo...

Można i tak

286924593-bmw.jpg

Bardzo mało obrazowe jest chwilowe spalanie w porównaniu do tego, które wychodzi z dystrybutora. Tu na zdjęciu masz auto zasilane lpg, które często przy takich prędkościach pokazuje chwilowe poniżej 5/100. Zwróć uwagę, na dzienny przebieg, zerowany po zatankowaniu 35 litrów gazu. Przy normalnej jeździe jeszcze ponad 50 km ma do przejechania. Silnik konstrukcyjnie ma 20 lat.

post-111001-14352520420962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy normalnej jeździe, w ruchu kombinowanym, bez szarpaniny i przekraczania 130km/h na

> autostradzie jak najbardziej...

> Wiem, że to spalanie chwilowe ale daje pojęcie ile taki motor połyka jak się utrzymuje stałą

> prędkości i nie szarpie nim za bardzo...

> Dane o cenie instalacji pobrałem z tej strony.

> Zauważ, że podane ceny zawierają słowo "od"...

Widzę że nie tyle 6 co nawet 5 litrów jest do osiągnięcia. Widocznie moje e60 525d w automacie było popsute bo paliło minimum 8l przy przepisowej jezdzie. Na szczęście je opyliłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mało obrazowe jest chwilowe spalanie w porównaniu do tego, które wychodzi z dystrybutora.

Zgadza się, dlatego poczyniłem małe filmidło na którym przy licznikowych 110km/h nie chce spalić więcej jak 6 l/100km.

Jak tylko wrzucę je na YT nie omieszkam się podzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ja wiem, to nie sa stare kiepskie jednostki

kolega ma i okolice 18l spala 335i

> no to wogole nie sprawdzales przed, nie byles u nikogo kumatego tylko tak sobie wyciales??

nie wycialem , zamienilem PDF na rure , proces odwracalny smile.gif

> pamietam, kolega w warsztacie

no. nawet bez kolegi jak przejda spaliny to luz.. nikt nie widzi tam rury bo zbyt ciasno i trzeba obudowe sciagac by bylo widac puszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, dlatego poczyniłem małe filmidło na którym przy licznikowych 110km/h nie chce spalić

> więcej jak 6 l/100km.

> Jak tylko wrzucę je na YT nie omieszkam się podzielić...

Na chwilę obecną mogę wam pokazać screen shots z "jazdy o kropelce".

Na pierwszym wynik spalania jazdy raczej poza miejskiej, bo wykonanej w środku nocy.

286928444-Consumption_1.jpg

Drugie zdjęcie przedstawia wynik z dzisiejszego poranka. Dojazd do A2, autostradą do Wwy oraz totalnie zakorkowaną wislostradą na Wilanów.

286928444-Consumption_2.jpg

post-7950-14352520435056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na chwilę obecną mogę wam pokazać screen shots z "jazdy o kropelce".

> Na pierwszym wynik spalania jazdy raczej poza miejskiej, bo wykonanej w środku nocy.

> Drugie zdjęcie przedstawia wynik z dzisiejszego poranka. Dojazd do A2, autostradą do Wwy oraz

> totalnie zakorkowaną wislostradą na Wilanów.

jak bym tak mial to bym robic nie musial wink.gifclaps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maksymalny korek i średnia predkość 54,6 km/h ?

> Buahahahahahahah dobre dobre.

A nie przyszło Ci do głowy, że to jest średnia, której nie kasowałem odkąd mam to auto czyli od jakiś 160000km?

Akurat tę wartość w e39 resetuje się niezależnie od spalania.

I co, pośmiejemy się razem? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie przyszło Ci do głowy, że to jest średnia, której nie kasowałem odkąd mam to auto czyli od

> jakiś 160000km?

> Akurat tę wartość w e39 resetuje się niezależnie od spalania.

> I co, pośmiejemy się razem?

Szybko się przemieszczasz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybko się przemieszczasz

faktycznie... zlosnik.gif

ja w marcu resetowałem średnią prędkość. Po trasie przez PL było prawie 90kmph, mamy połowę maja, a komp mówi 30kmph. A zaznaczam, że nie jeżdżę powoli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybko się przemieszczasz

Ostatnio nie. 893goodvibes.gif

Czego dowodem jest poniższy obrazek.

Dziś już nie było takich korków jak wczoraj.

Oszczędności ciąg dalszy... yay.gif.

286931162-Consumption_3.jpg

Zaznaczam, że nie kasuje licznika codziennie tylko jeżdżę normalnie do roboty. Unikam gwałtownych przyspieszeń, dużo hamuje silnikiem i wmawiam sobie, że nie muszę być pierwszy na następnych światłach...

post-7950-14352520446372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio nie.

> Czego dowodem jest poniższy obrazek.

> Dziś już nie było takich korków jak wczoraj.

> Oszczędności ciąg dalszy... .

> Zaznaczam, że nie kasuje licznika codziennie tylko jeżdżę normalnie do roboty. Unikam gwałtownych

> przyspieszeń, dużo hamuje silnikiem i wmawiam sobie, że nie muszę być pierwszy na następnych

> światłach...

a niech kolega skasuje średnie spalanie i średnią prędkość rano i po dojechaniu do punktu A, powiedzmy pracy, zrobi zdjęcie i zapoda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.