Skocz do zawartości

awaria przepustnicy w XP 2.0HDI - kontrolka check


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. Zapaliła się kontrolka od silnika. Błąd przepustnicy i błąd czujnika sprzęgła. Silnik wskoczył na wyższe obroty. Po krótkiej jeździe obroty powróciły do odp poziomu. Po odczytaniu błędów zostały skasowane. Kilka dni silnik pracował prawidłowo. Dziś znowu wyższe obroty lecz nie pokazuje błędu. Czyszczenie w tym przypadku pomoże niewiem.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pokazuje błędu. Czyszczenie w tym przypadku pomoże

> pozdrawiam

U mnie z kolei wskoczył na jakieś niskie, nierówno pracował i skończyło się wymianą pedału przyspieszenia i wiązki do niego...

XP ma elektronicznie sterowaną przepustnicę...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co istna zgadywanka. Raz pracuje normalnie a innym razem przy kolejnym uruchomieniu silnika pracuje na wyższych obrotach. Czujnik sprzęgła już zamówiłem (co prawda używany,) a przy przepustnicy mam nadzieję, że jak się rozbierze i wyczyści to więcej coś mi to powie. Może czujnik do wymiany, a może samo czyszczenie. Jak go kupiłem wyskoczyły 2 błędy, czujnika pedału sprzęgła i pedału przyspieszenia. Oba błędy przez rok nie wróciły aż do teraz. Powrócił tylko błąd pedału sprzęgła. Przy okazji wymiany czujnika sprzęgła może tempomat zacznie działać, bo od zakupu nie działa a w zanadrzu wyjazd do Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> awaria potencjometru objawiałaby się takimi objawami (podwyższone obroty lub nierówna praca

> silnika) ?

U mnie zaswiecil sie check pracowal nierowno i nie dalo sie jechac szybciej niz 60 km/h a i tak szarpal wiec skonczylo sie na lawecie. W serwisie stwierdzono awarie potencjometra w pedale przyspieszenia i uwalona wiazke.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie zaswiecil sie check pracowal nierowno i nie dalo sie jechac szybciej niz 60 km/h a i tak

> szarpal wiec skonczylo sie na lawecie. W serwisie stwierdzono awarie potencjometra w pedale

> przyspieszenia i uwalona wiazke.

> pozdr.

> M.

póki co wszystko działo poprawnie. po wymianie czujnika pedału sprzęgła zaczął działać tempomat. obroty i kultura pracy silnika jak na razie jest wzorcowa. tak więc nie wiem skąd te chwilowe niedomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.