Skocz do zawartości

buły na bokach opony - czy to dopuszczalne?


Truecolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prawie nowe opony (Kleber) rozmiar 15 195/65 ale to nie ma znaczenia. Otoz po jednym sezonie letnim a nawet połowce opony mają najechane 3tyś. Wczoraj je wyjąłem zeby założyć na auto i patrze a na trzech oponach z boku widac w dwoch miejscach takie podluzne wypukłości jakby buły ktore wyraźnie odstają od reszty profilu opony. Lecą w poprzeg profilu od gory do dołu ale ie do samego końca. Na jednej oponie jest to widoczne w jednym miejscu na dwoch w dwoch miejscach, na czwartej nie widzę... Wypukłości ma ok 3mm grubości. Byłem u gumiarza i mówi że jesli sie nie powiekszy to można jeździć i mówi że to dość częste ale rzadko sie zdarza po takim przebiegu. Dzwoniłem na infolinie producenta (opony oczywiście na gwarancji) i tam pada typowy tekst że to dopuszczalne odchylenie powstale z powodu jakiś tam łączeń techonolicznych i nie podlaga broń Boże pod gwarancje..bla bla.

Co o tym myślicie? Nie założyłem na razie opon na auto bo czekam czy je reklamować, są napompowane na felgach żeby ewentulanie mogli sobie je objerzeć na reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam prawie nowe opony (Kleber) rozmiar 15 195/65 ale to nie ma znaczenia. Otoz po jednym sezonie

> letnim a nawet połowce opony mają najechane 3tyś. Wczoraj je wyjąłem zeby założyć na auto i

> patrze a na trzech oponach z boku widac w dwoch miejscach takie podluzne wypukłości jakby buły

> ktore wyraźnie odstają od reszty profilu opony. Lecą w poprzeg profilu od gory do dołu ale ie

> do samego końca. Na jednej oponie jest to widoczne w jednym miejscu na dwoch w dwoch

> miejscach, na czwartej nie widzę... Wypukłości ma ok 3mm grubości. Byłem u gumiarza i mówi że

> jesli sie nie powiekszy to można jeździć i mówi że to dość częste ale rzadko sie zdarza po

> takim przebiegu. Dzwoniłem na infolinie producenta (opony oczywiście na gwarancji) i tam pada

> typowy tekst że to dopuszczalne odchylenie powstale z powodu jakiś tam łączeń techonolicznych

> i nie podlaga broń Boże pod gwarancje..bla bla.

> Co o tym myślicie? Nie założyłem na razie opon na auto bo czekam czy je reklamować, są napompowane

> na felgach żeby ewentulanie mogli sobie je objerzeć na reklamacji.

Jeśli producent dopuszcza jazdę i da to tobie na piśmie to jeźdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś raczej pojawia się po trafieniu kołem w konkretną dziurę. Wtedy chyba rozwarstwia się guma od osnowy - zobaczysz pewnie, że ten pęcherz jest wyraźnie bardziej miękki niż bok opony.

U mnie przy takiej oponie pojawiały się wibracje na kierownicy przy około 80 km/h i tylko przy tej prędkości - nieco powyżej i nieco powyżej kompletnie zanikały.

Opona oczywiście do wymiany i raczej jest to uszkodzenie mechaniczne, a nie wada fabryczna opony. Jak u Ciebie z stylem jazdy? Często zdarza się trafić w solidną dziurę? bo jeśli nie, to ewentualnie wtedy można próbować coś z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od nowości komplet Kleberów w rozmiarze 205/60R15 i na jednej od początku miałem na boku jedno takie jakby wgłębienie. Sporo na tych oponach przejechałem i nic złego się z tym nie działo ani nie było czuć żadnych wibracji niezależnie czy montaż na przedniej czy na tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest buła czy wgłębienie? Daj zdjęcie. To może być po prostu łączenie technologicznie, źle wygląda ale jest niegroźne, świadczy tylko o lipnej jakości produkcji. Mam tak w GoodYearach, ale co się dziwić, jak produkcja w Dębicy - więcej nic nie kupię tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wypukłości a nie wglębienia i jest to podłużne, nie wygląda jak typowa buła powstała w wyniku uderzenia oponą w przeszkodę. Zresztą w nic nie uderzyłem a nawet jesli to na pewno nie trzema oponami a na trzech są te odkształcenia. Wszystkie bardzo podobne do siebie.

Zdjęcie wrzuce wieczorem jak będe w garażu. Opony są jak nowe, mają jeszcze cycki.

Wulkanizator stwierdził że nie powinny bić i widuje takie coś notorycznie i spokojnie wyważa takie opony ale nie po to płaciłem ponad 1000zł żeby mieć "krzywe" opony po kilku miesiacach jazdy.

Poprzednie najtansze Dębice zjezdzily 6 lat, bieżnik sie skonczył a nigdzie żadnego odksztalcenia nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że buły powstały po kilku tysiącach km.

A ja wyjechałem z salonu na nowych Conti i serwis mi powiedział, że buły znikną po kilku tysiącach km zlosnik.gif

Też sprawdzałem temat i podobno takie lekkie nierówności obecnie występują w oponach. Ja na moich zrobiłem z 8000 km, czasem powyżej 160km/h i jeszcze się nie rozpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzucam fotki ale niewiele widać. Robiłem komórką ale ogólnie cieżko to uchwycić bo czarne na

> czarnym...

> Na 1szej fotce zaznaczylem powierzchnie na jakiej wystepuje odchylenie od profilu. Na 2gim widać

> ile to odstaje.

continental premium comtact 2e maja podobnie - olalem sparwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzucam fotki...

> Na 1szej fotce zaznaczylem powierzchnie na jakiej wystepuje odchylenie od profilu.

Kord puszcza skoro to powstało w trakcie używania. To, że gumiarze widują to na co dzień a ludzie jeżdżą nie oznacza, że wszystko jest OK.

Opona jest osłabiona. Pewnie wytrzyma do końca eksploatacji? Albo strzeli przy uderzeniu o krawężnik. Oby nie na trasie. Ryzyko jest.

W nowych oponach zdarzają się podobne nadlewy samej gumy ale raczej od wewnątrz. One są nieszkodliwe jeśli dają się wyważyć.

Na Twoim miejscu reklamowałbym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.