Skocz do zawartości

Czy gazować Scenic II ph1 ?


targowica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

orientujecie się czy silnik 1,6 dobrze znosi gaz ?

Ostatnio znajomy nawinął mi temat i powiedział że że za 2 tyś. już można założyć instalacje w okolicach Warszawy. Pasuje sie to to ?

Ile gazu wtedy spali ?

Piszcie co wiecie smile.gif

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody są fabrycznie przystosowane do montażu instalacji, o czym świadczy chociażby miejsce pod klapką obok wlewu paliwa, na zamontowanie wlewu gazu, czy fabryczna kontrolka GPL na desce rozdzielczej. Ja przejechałem już ok. 20 kkm po zagazowaniu, samochód ma już 224 kkm,więc swoje już przejechał i nie ma najmniejszych problemów. Spalanie w mieście zależnie od stylu jazdy od 9,5 l do 12 l gazu na 100 km. Na trasie udaje mi się czasem zejść do 8-8,5 l/100 km, ale przy bardzo spokojnej jeździe. Ja więc polecam montaż instalacji, zwłaszcza przy obecnie spadających cenach gazu. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> orientujecie się czy silnik 1,6 dobrze znosi gaz ?

> Ostatnio znajomy nawinął mi temat i powiedział że że za 2 tyś. już można założyć instalacje w

> okolicach Warszawy. Pasuje sie to to ?

> Ile gazu wtedy spali ?

> Piszcie co wiecie

> Pozdrawiam,

> T.

Ja zagazowałem 2,0i. W Piasecznie na Gołkowskiej, za 2200 zł. Wątek jest w dziale LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zagazowałem 2,0i. W Piasecznie na Gołkowskiej, za 2200 zł. Wątek jest w dziale LPG.

Ty masz granda czy zwykłego? Butle masz podwieszaną? , podłogę masz plastik czy zwykłą?

Cena BDB ja za Instalkę na Tech 214 + ACR01 + Hanna zielone + butla 48 podwieszana + mocowanie butli +l wlew pod klapką + emulator zapłaciłem 2600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 48 l to pojemność wodna czy gazowa ?

Wodna. Ale gazu wchodzi 44 l smile.gif Tak samo miałem w Pikusiu. smile.gif

> Ile teraz pali Twój scenic ?

Na razie tylko po Warszawie: Pb było 10 l / 100 km, LPG jest 12. Czyli tak jak należy, 20% więcej.

> Tego nie znalazłem w tematach LPG.

Jest w podwieszonym wątku o warsztatach, cenach instalacji:

Wątek

> pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty masz granda czy zwykłego?

Zwykły. 2,0i automat. smile.gif

> Butle masz podwieszaną? , podłogę masz plastik czy zwykłą?

W miejscu na koło zapasowe. Plastik. Mechanik musiał pociągnąć dodatkową masę do elektrozaworu przy butli.

> Cena BDB ja za Instalkę na Tech 214 + ACR01 +

> Hanna zielone + butla 48 podwieszana + mocowanie

> butli +l wlew pod klapką + emulator zapłaciłem 2600.

Stag 300-4 ISA2, butla Bormech 48 (wchodzi 44), reduktor Zavoli N, wtryski Hana czerwone, wlew pod klapką, emulator chyba też jest bo się raz wskaźnik benzyny zresetował... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>emulator chyba też jest bo się raz wskaźnik benzyny zresetował...

Powinien się resetować po każdym odpaleniu. Jesli cały czas spada poziom a resetuje sie co jakiś czas (np. po staniu na krzywym podłożu) to jest to dzialanie bez emulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te samochody są fabrycznie przystosowane do montażu instalacji, o czym świadczy chociażby miejsce

> pod klapką obok wlewu paliwa, na zamontowanie wlewu gazu, czy fabryczna kontrolka GPL na desce

> rozdzielczej.

GPL?

Czy chciales napisac LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te samochody są fabrycznie przystosowane do montażu instalacji, o czym świadczy chociażby miejsce

> pod klapką obok wlewu paliwa, na zamontowanie wlewu gazu, czy fabryczna kontrolka GPL na desce

> rozdzielczej.

Tylko, że ta kontrolka i pokazywanie ilości gazu na wskaźniku ilości benzyny działa tylko z instalacjami fabrycznymi.

Ja natomiast próbuję (na razie koncepcyjnie) zmusić sam wskaźnik benzyny do pokazywania stanu LPG - bez kontrolki.... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam silnik i lpg od 3 tygodni. Jedyne co mogę powiedzieć to żałuję, że tak późno założyłem gaz. Jedyny minus to, że musiałem kupić koło dojazdowe. Ogólnie spalanie nieznacznie wyższe niż na benzynie. Instalacja to BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet sie nie zastanawiaj i zakładaj dobrą instalkę. ja mam od pół roku i zero problemów, ten silnik jest dobry do zagazowania. średnie spalanie 10l. polecam ci szczerze. ja za swoją instalkę dałem 2200zł.

Reduktor: Magic

Zawór gazowy: Valtec

Zbiornik 55/63

Wielozawór: Tomaseto

ECU: Diego

Wtryski: Hana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.