Skocz do zawartości

Sprężynki do Asterki


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

polskie D&D są ponoć niezłe - cena do sprawdzenia

Jameksy - ogólnie chwalone

KYB - NIE KUPOWAĆ ponoć szybko siadają

a najtańsze i chyba wcale nie najgorsze to firmy GH - na allegro tego dużo - jakieś pół roku temu przerabiałem temat i wielu userów je polecało - ale tylko springi, amory już nie.

P.S. temat nie po polskiemu zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś dwa lata temu może krócej założyłem D&D ale od kombi.Prześwit jak z fabryki i wsteczne lusterko w końcu sie przydaje .Wcześniej siedział tył jak po tuningu(dodam że mam założoną butle w miejsce koła zapasowego) ,ale wg mnie nie ma to zbytnio wpływu.Jak na razie wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś dwa lata temu może krócej założyłem D&D ale od kombi.Prześwit jak z fabryki i wsteczne

> lusterko w końcu sie przydaje .Wcześniej siedział tył jak po tuningu(dodam że mam założoną

> butle w miejsce koła zapasowego) ,ale wg mnie nie ma to zbytnio wpływu.Jak na razie wszystko

> jest ok

Konieczna jest wymiana parami? wydaje mi się, że tak ale niech mądrzejsi się wypowiedzą.

Znalazłem te jamexy grinser006.gifhttp://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel-astra-ii-g-tyl-wzmocnione-i3241108807.html

co sądzicie o nich? nadadzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> Konieczna jest wymiana parami? wydaje mi się, że tak ale niech mądrzejsi się wypowiedzą.

> Znalazłem te jamexy

> http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel-astra-ii-g-tyl-wzmocnione-i3241108807.html

> co sądzicie o nich? nadadzą się?

Bardzo dużo pozytywnych opinii słyszałem o sprężynach firmy Jamex. O D&D również.

Tyle tylko, że o D&D tylko słyszałem, a Jemexy miałem u siebie. Bardzo dobrze się spisywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam sprężyny i amortyzatory KYB, jest bardziej miękko, ale wysokość pozostała prawie ta sama.

> Oryginalne sprężyny były bardziej twarde.

a jakie masz?

Bo ja założyłem 2 tyg. temu excel-g (wszystkie 4) i normalnie wóz drabiniasty - ale zakręty to teraz bierze, że ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie masz?

> Bo ja założyłem 2 tyg. temu excel-g (wszystkie 4) i normalnie wóz drabiniasty - ale zakręty to

> teraz bierze, że ho ho

zamówiłem 2 jamexy wink.gif wymiana jest czasochłonna i trudna? Dziadzio mi wspomniał ze łatwa. Potrzebne jakieś ściągacze lub inne narzędzia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_w

> zamówiłem 2 jamexy wymiana jest czasochłonna i trudna? Dziadzio mi wspomniał ze łatwa. Potrzebne

> jakieś ściągacze lub inne narzędzia?

Nie są potrzebne żadne narzędzia specjalne. Lewarek i klucz nasadowy typu torx z tego co pamiętam ale co do klucza, mogę się mylić. Jak zdejmiesz koło to zobaczysz śrubę i będziesz wiedział jaki klucz będzie potrzebny.

Unosisz auto, podpierasz belkę lewarkiem, odkręcasz śrubę, opuszczasz belkę żeby zwolnić sprężynę, wymieniasz sprężynę. Składasz w odwrotnej kolejności.

Najlepiej podnieść od razu cały tył auta. Będzie szybciej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.