Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze moto na codzienne dojazdy.


mops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi zakup jakiegoś moto by zastąpić w sezonie "puszkę" w ramach dojazdu do pracy (60km w jedną stronę).

Moto miałby być używany jak już wspomniałem wcześniej podczas dojazdów do roboty + może od czasu do czasu jakiś wypad z plecaczkiem w weekend (raczej wypady max 3 dni na terytorium PL).

W grę chyba wchodzą 2 motorki:

1. Honda NC700X z ABS - kupno raczej nowej sztuki - mam DG więc mogę sobie pozwolić na leasing i zamiast płacić US wolę dokładać to raty. Podoba mi się stylistyka hondy (schowek chyba też nie jest głupim pomysłem) + jej teoretycznie małe spalanie - nie znam nikogo kto jeździ by podpytać. Nie wiem jak w rzeczywistości wyglądają odczucia z jazdy związane z niewielką mocą motocykla.

2. Suzuki V-Strom - też mi się podoba ale na nowego mnie raczej stać nie będzie, a do używanych 2oo mam trochę sceptyczne podejście. Chyba więcej pali, nie wiem czy będę potrzebował większej mocy jaką dysponuje V z suzuki oraz jak wygląda kosztowo utrzymanie (serwis co 6tys v honda co 12tys km).

"Specyfikacja opertatora":

190 wzrostu

110kg

Ostatni raz dosiadałem 2oo na egzamienie z prawka czyli jakieś 4 lat temu ;-). Mam dla kogo żyć i nie będę raczej śmigał na gumie i nagrywał filmików na YT z max prędkością. Chciałbym móc w miarę sprawnie wyprzedzić auto i przecisnąć się w korku jak np. jest korek na wlocie do Wrocławia lub "wahadełko" na drodze.

O niedogodnościach związanych z ubieraniem i przebieraniem nie trzeba pisać - w robocie nie muszę zasuwać w garniaku więc zmianę spodni i adidasów jakoś przeboleję ;-)

Co wybrać czy raczej sobie odpuścić i przestać "wydziwiać?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tych 2ch - honda.

> kit tam z detalami technicznymi - schowek hondy jest nie do przecenienia! do tego spalanie tych NC

> jest wg uzytkowników naprawde genialne.

Te 2 w necie wyszukałem. Jeżeli jest coś innego godnego uwagi to ja chętnie poczytam. Moto jeżeli kupię to na przyszły sezon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli moto ma służyć jedynie do dojazdów do pracy szukałbym raczej jakiegoś maxi-skutera (min.

> 250cm3) ewentualnie motocykla z "automatem" czyli tak jak piszesz Honda NC700X albo Aprilia

> Mana

Nie "jedynie", a głównie.

Skutery mi się po prostu nie podobają. Wiem, że praktyczne, większa wygoda związana ze schowkami, osłonami przed wiatrem itd. ale jakoś do mnie nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 120km codziennej jazdy szukaj moto z owiewką.

Masz na myśli pełną owiewkę czy porostu wysoka szyba (akcesoryjna)?

Zaproponujesz jakiś model moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te 2 w necie wyszukałem. Jeżeli jest coś innego godnego uwagi to ja chętnie poczytam. Moto jeżeli

> kupię to na przyszły sezon..

a na czym siedziales? generalnie skoro dalej szukasz w okolicach cen NC, to standardowo miejskie - ER6N, XJ6, Gladius (troche babski, ale za to ma Vke). Te powinny być znosnie wygodne przy Twoim gabarycie. Nowe 500tki hondy jako alternatywa dla NC (jeśli lubisz klasyczne charakterystyki silnika, ale mogą być małe - siedzialem chwile i nie bylo jakos mega zle, ale dobrze tez nie).

Z mini turystyków: Versys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na czym siedziales? generalnie skoro dalej szukasz w okolicach cen NC, to standardowo miejskie -

> ER6N, XJ6, Gladius (troche babski, ale za to ma Vke). Te powinny być znosnie wygodne przy

> Twoim gabarycie. Nowe 500tki hondy jako alternatywa dla NC (jeśli lubisz klasyczne

> charakterystyki silnika, ale mogą być małe - siedzialem chwile i nie bylo jakos mega zle, ale

> dobrze tez nie).

> Z mini turystyków: Versys?

Miałem okazję posadzić tyłek na NTV Deauville i BMW GS800F bo akurat takie mają znajomi. Nie jeździłem, wolę paciaka na swoim sprzęcie jak już zaliczać. Pozycja mi pasowała.

Nakeda nie chce. Nie wyobrażam sobie np powrotu z pracy w deszczu bez porządnej szyby, która choć trochę mnie zasłoni przed wodą/błotem.

Siedziałem na dużym skuterze - pozycja "na kibelku" mi nie do końca odpowiada.

Do NC i V-Strom`a będę się przymierzał jak już uzbieram więcej pieniędzy - po co się jeszcze bardziej napalać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NCka to być może będę mógł w przyszłym tygodniu coś napisać.

Mam mieć jazdę testową, zależy czy akurat NCka przytargają do nas (miał być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do NCka to być może będę mógł w przyszłym tygodniu coś napisać.

> Mam mieć jazdę testową, zależy czy akurat NCka przytargają do nas (miał być).

Ooo to czekam na relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo to czekam na relację.

Mam potwierdzenie, że NCek będzie. W związku z tym postaram się opisać wrażenia z jazdy na tyle na ile można poznać sprzęt w pół godziny.

Dodatkowo można spodziewać się opinii o Crosstourer (zależy czy dojedzie, jeszcze nie wiadomo - starają się przywrócić go do życia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo to czekam na relację.

Niestety nie miałem czasu na przejażdżkę. Jeszcze nic straconego.

Rozmawiałem z przedstawicielem motorista.pl i z tego co usłyszałem to nie będzie problemu z przetestowaniem w wawie (dostarczyli nam na zlot transalpa NCka i Crosstourera).

Siedziałem na obu maszynach i jedyne co mogę napisać to to, że:

NCek - nie czuć w ogóle, że waży te 200kg (nisko środek ciężkości), całkiem sympatyczny wygląd, była to wersja "w automacie", według osoby która przejechała na nim 90km rajdu raczej jest to motocykl na miasto, brak lewej klamki i dźwigni biegów jakoś tak onieśmiela

Crosstourer - czuć że potężniejsze, sylwetka może być, zdaniem tych co jeździli - po prostu toto zapier...la wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie miałem czasu na przejażdżkę. Jeszcze nic straconego.

> Rozmawiałem z przedstawicielem motorista.pl i z tego co usłyszałem to nie będzie problemu z

> przetestowaniem w wawie (dostarczyli nam na zlot transalpa NCka i Crosstourera).

> Siedziałem na obu maszynach i jedyne co mogę napisać to to, że:

> NCek - nie czuć w ogóle, że waży te 200kg (nisko środek ciężkości), całkiem sympatyczny wygląd,

> była to wersja "w automacie", według osoby która przejechała na nim 90km rajdu raczej jest to

> motocykl na miasto, brak lewej klamki i dźwigni biegów jakoś tak onieśmiela

> Crosstourer - czuć że potężniejsze, sylwetka może być, zdaniem tych co jeździli - po prostu toto

> zapier...la

Dzięki za info. Ci co jeździli na NC`ku coś mówili na temat osiągów?. W miarę sprawnie sobie radzi z tymi 50 kucykami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie miałem czasu na przejażdżkę. Jeszcze nic straconego.

> Rozmawiałem z przedstawicielem motorista.pl i z tego co usłyszałem to nie będzie problemu z

> przetestowaniem w wawie (dostarczyli nam na zlot transalpa NCka i Crosstourera).

> Siedziałem na obu maszynach i jedyne co mogę napisać to to, że:

> NCek - nie czuć w ogóle, że waży te 200kg (nisko środek ciężkości), całkiem sympatyczny wygląd,

> była to wersja "w automacie", według osoby która przejechała na nim 90km rajdu raczej jest to

> motocykl na miasto, brak lewej klamki i dźwigni biegów jakoś tak onieśmiela

> Crosstourer - czuć że potężniejsze, sylwetka może być, zdaniem tych co jeździli - po prostu toto

> zapier...la

crosstourer jest tak poukladany, ze az nijaki ...... ble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info. Ci co jeździli na NC`ku coś mówili na temat osiągów?. W miarę sprawnie sobie radzi

> z tymi 50 kucykami?

Nie jestem pewien czy Bluczek się w końcu przejechał, jeśli tak to może coś napisze. Ale poproszę o opinie tych, którzy na 100% jeździli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien czy Bluczek się w końcu przejechał, jeśli tak to może coś napisze. Ale poproszę o

> opinie tych, którzy na 100% jeździli

z tego co wiem to calkiem fajnie to idzie z tym, ze trzeba sie przyzwyczaic do malego zakresu obrotow, fajniejsza jest chyba seria 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info. Ci co jeździli na NC`ku coś mówili na temat osiągów?. W miarę sprawnie sobie radzi

> z tymi 50 kucykami?

NC700x z automatem to wg mnie idealne moto do miasta. Co prawda ma odcięcie przy 6.5 obrotów(bo w końcu to pół silnika z Civic'a).

Świetny jest też schowek zamiast baku. Poważnie zacząłem rozważać dokupienie czegoś takiego do miasta. Motocykl jest bardzo fajny.

Zbiera się bardzo ładnie, fajnie skręca, dobrze hamuje. Mi osobiście nie podobał się połączony hamulec(wciskając tylny - hamuje też przedni) - przy pierwszym ciasnym manewrze o mało nie zaliczyłem gleby bo moto mocno pogłębiło skręt.

Dodatkowo wg Pana z motoristy i opinii w internecie motocykl jest bardzo oszczędny - nawet dość mocno katowany pali ok 4l/100 km, a średnia po mieście to podobno poniżej 3,5l/100 km.

Mam tylko porównanie do dość starego Zephyra 550 oraz GS500. NC700x wydawał mi się dużo bardziej poręczny i zwinny. Do trampka nie porównuję bo to całkiem inne moto.

Edit:

Dokupiłbym większą szybę turystyczną - ta oryginalna ma taką wysokość, że wieje prosto pod kask i próbuje go poderwać frown.gif.

Edit2:

Do założyciela tematu - przy Twoim wzroście na NC700x będziesz czuł się jak na kocie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do założyciela tematu - przy Twoim wzroście na NC700x będziesz czuł się jak na kocie:).

No to mnie trochę podłamałeś. Myślałem, że to większe jest... Nie miałem jeszcze okazji na tym siedzieć ale wstępnie właśnie w NC`ka celowałem. W/g wszelkich opisów nie jest totalnym mułem, mało pali = pasowałby w sam raz na śmiganie do roboty i ew wypadzik z plecaczkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mnie trochę podłamałeś. Myślałem, że to większe jest... Nie miałem jeszcze okazji na tym

> siedzieć ale wstępnie właśnie w NC`ka celowałem. W/g wszelkich opisów nie jest totalnym mułem,

> mało pali = pasowałby w sam raz na śmiganie do roboty i ew wypadzik z plecaczkiem...

nie prawda. bedzie Ci sie dobrze siedzialo - to jest w koncu mini "adventure", pozycja jest neutralna... mi przy 187 siedziało się bardzo wygodnie.

na nc700s faktycznie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mnie trochę podłamałeś. Myślałem, że to większe jest... Nie miałem jeszcze okazji na tym

> siedzieć ale wstępnie właśnie w NC`ka celowałem. W/g wszelkich opisów nie jest totalnym mułem,

> mało pali = pasowałby w sam raz na śmiganie do roboty i ew wypadzik z plecaczkiem...

IMO bzdura, gabarytowo bedzie ok przy wersji X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mnie trochę podłamałeś. Myślałem, że to większe jest... Nie miałem jeszcze okazji na tym

> siedzieć ale wstępnie właśnie w NC`ka celowałem. W/g wszelkich opisów nie jest totalnym mułem,

> mało pali = pasowałby w sam raz na śmiganie do roboty i ew wypadzik z plecaczkiem...

Ja mam 173 cm wzrostu - na co dzień jeżdżę transalpem 600, jak wsiadłem na nc700 to wydawał się trochę mały - nie było to tylko moje odczucie, jednak pomimo tego moto bardzo mi się spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Moto zakupione.

Padło na NC`ka z ABS

W siodełku juz nakulane 1500km, chicken ring jest ale w tym "mopliku" nie chodzi o szorowanie kolanem.

Ja i "plecaczek" zadowoleni - nam motorek pasuje. Dzięki wszytkim za info przed wyborem.

Poniżej "moplik" i plecaczek ;-)

5nqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moto zakupione.

> Padło na NC`ka z ABS

> W siodełku juz nakulane 1500km, chicken ring jest ale w tym "mopliku" nie chodzi o szorowanie

> kolanem.

> Ja i "plecaczek" zadowoleni - nam motorek pasuje. Dzięki wszytkim za info przed wyborem.

> Poniżej "moplik" i plecaczek ;-)

Gratulacje, długo się zastanawiałem nam NC ok.gif

Niech się dobrze sprawuje i daje dużo radochy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pedepnę się pod wątek . Co myślą szanowni koledzy o

> Yamaha FJR 1300

> Ma ktoś, miał? Wszelkie uwagi mile widziane. Kolega chce coś takiego kupić a ja się tez zastanawiam

> czy na przyszły sezon się nie zainteresować czymś takim

znajomy z pracy ujeżdza od 3 sezonów Fujare.

i złego słowa nie może powiedzieć... jedyne na co narzeka to brak 6tego biegu smile.gif ale poza tym ten moto to klasa sama w sobie...

ma tylko większą szybe zamontowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomy z pracy ujeżdza od 3 sezonów Fujare.

> i złego słowa nie może powiedzieć... jedyne na co narzeka to brak 6tego biegu ale poza tym ten

> moto to klasa sama w sobie...

> ma tylko większą szybe zamontowaną.

No tak powoli zastanawiam się nad zmianą moto bo jednak jeden cylinder to nie moja bajka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.