Skocz do zawartości

Wartość OC a zaznaczone opcje w formularzu.... ?


Lawnowerman

Rekomendowane odpowiedzi

> Interesuje mnie dwie pozycje.

> Deklarowany przebieg roczny i miejsce postoju auta.

> Wybierając mniejsze wartości - mam mniejszą składkę.

> Czy TU ma prawo o to pytać?

> Co jak ich okłamię świadomie/nieświadomie ?

Teraz możesz pisać co chcesz, ale gdy im przyjdzie wypłacić odszkodowanie to pewnie będą się czepiać wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje mnie dwie pozycje.

> Deklarowany przebieg roczny i miejsce postoju auta.

> Wybierając mniejsze wartości - mam mniejszą składkę.

> Czy TU ma prawo o to pytać?

> Co jak ich okłamię świadomie/nieświadomie ?

Przebieg to zawsze możesz wpisac mniejszy, bo niby planowales jezdzic mniej, a wyszlo ze musiales jezdzic 2-3x tyle. Przeciez skad mamy wiedzieć ile będziemy jezdzic. Roznie w zyciu bywa.

To samo z miejscem garażowania. Możesz zadeklarować ze stoi w garażu albo na strzeżonym parkingu, a za miesiąc wlasciciel parkingu się zwinie, albo wlasciciel garażu Ci wypowie umowę najmu i tyle.

To sa realne sytuacje wiec nie ma tu zadnej sciemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sa realne sytuacje wiec nie ma tu zadnej sciemy...

I niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy, jaki związek z OC ma miejsce garażowania? Przy AC to inna sprawa, ale tu?

Co do przebiegu - też można na to patrzeć tak, że mało jeździsz - mniejsze ryzyko kolizji (statystycznie ofkors grinser006.gif), albo tak, że mało jeździsz - masz mniejsze doświadczenie za kółkiem i ryzyko wzrasta... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy, jaki związek z OC ma miejsce garażowania? Przy AC to inna

> sprawa, ale tu?

> Co do przebiegu - też można na to patrzeć tak, że mało jeździsz - mniejsze ryzyko kolizji

> (statystycznie ofkors ), albo tak, że mało jeździsz - masz mniejsze doświadczenie za kółkiem

> i ryzyko wzrasta...

No wlasnie, to powinny być podawane przebiegi poprzednich lat, a nie prognoza na następny - przecież nikt nie wie ile przejedzie w najbliższym roku. Ja mogę przejechać 10tys albo 50 tys jak mi się trafi jakas robota zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg to zawsze możesz wpisac mniejszy, bo niby planowales jezdzic mniej, a wyszlo ze musiales

> jezdzic 2-3x tyle. Przeciez skad mamy wiedzieć ile będziemy jezdzic. Roznie w zyciu bywa.

> To samo z miejscem garażowania. Możesz zadeklarować ze stoi w garażu albo na strzeżonym parkingu, a

> za miesiąc wlasciciel parkingu się zwinie, albo wlasciciel garażu Ci wypowie umowę najmu i

> tyle.

> To sa realne sytuacje wiec nie ma tu zadnej sciemy...

Ale ja nie chce kłamać.

Z racji choroby ojca mieszkam z nim.

Ma dom i garaż.

Tam gdzie mieszka <> moja praca jeżdżę SKM.

I tak zaznaczam - ale jak mi wyzdrowieje albo się pogorszy to mam iść i rekalkulowac składkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie chce kłamać.

> Z racji choroby ojca mieszkam z nim.

> Ma dom i garaż.

> Tam gdzie mieszka moja praca jeżdżę SKM.

> I tak zaznaczam - ale jak mi wyzdrowieje albo się pogorszy to mam iść i rekalkulowac składkę ?

Wpisz tak jak jest w dniu dzisiejszym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybierając mniejsze wartości - mam mniejszą składkę.

To nie są jakieś ogromne różnice, kilka procent. Zawierając polisę, zwłaszcza OC i zwłaszcza w jakimś lipnym TU, podaj całą prawdę i tylko prawdę zlosnik.gif. Każda próba zrobienia ich w konia w razie "w" może się odwrócić i przywalić z nawiązką panic.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawierając polisę, zwłaszcza OC i zwłaszcza w

> jakimś lipnym TU, Każda próba zrobienia ich w konia w

> razie "w" może się odwrócić i przywalić z nawiązką .

Autor wątku (hipotetycznie ofkors grinser006.gif) robi kaboom. Deklarował "noclegi" w garażu - stoi pod chmurką. Deklarował przebieg roczny 5-9kkm - zrobił 49kkm, bo pojechał dookoła świata. Co mu zrobi TU? niewiem.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autor wątku (hipotetycznie ofkors ) robi kaboom. Deklarował "noclegi" w garażu - stoi pod chmurką.

> Deklarował przebieg roczny 5-9kkm - zrobił 49kkm, bo pojechał dookoła świata. Co mu zrobi TU?

Wyskoczy z regresem zlosnik.gif i jak by klient skakał, to zawsze będą mieli lepszych prawników grinser006.gif. Nie warto ryzykować dla tych "dwóch czteropaków". Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyskoczy z regresem

Nie wyskoczy, bo regres jest możliwy tylko w kilku okolicznościach wymienionych w ustawie. Zresztą jakby nawet był możliwy to skąd ubezpieczyciel ma wiedzieć że stan faktyczny nie odpowiada deklaracjom skoro przy szkodzie z OC nawet nie spojrzy na samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.