Skocz do zawartości

Jakie poduszki i łożyska amorka ?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio pojawiły się zamienniki poduszek i łożysk amortyzatorów przednich, cena jest na tyle przystępna że choć moje są w zupełności sprawne zamierzam kupić i wymienić i zobaczyć ile prawdy jest w tym że stare poduszki parcieją i wchodzą głębiej w kolumnę przez co samochód siedzi niżej.

Pytanie do was, ktoś już wymieniał ? Jakieś zastrzeżenia? Do wyboru jest tylko KYB i nieznany mi SNR... co wybrać? Cena praktycznie ta sama, 70-80zł/szt.

Pozdrawiam

ps. jak się fachowo nazywa ten dekielek pod maską co jest przykręcany do amorka ? Bo to też bym wymienił bo popękały mi gumy na nim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem KYB, właśnie przyszły ale czas na wymianę będę miał dopiero początkiem lipca. Jak Ci nie

> śpieszno to mogę przynajmniej dać znać czy nie było żadnych problemów przy montażu.

Co prawda miałem zamiar kupić je na dniach, ale wcześniej niż w lipcu za montaż pewnie się nie wezmę, wiec poczekam na Twoją opinię czy nie będzie problemów przy montażu.

Pozostali panowie, zauważyliście po wymianie że samochód poszedł do góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z ASO mam kilka pytań do tych do wymienili poduszki:

Czy samochód się coś podniósł ?

Czy dekielki pod maską dolegają mocno do kolumny czy jest tam luz ?

Ile wystaje gwint amortyzatora ponad nakrętka pod maską? (na tym bardzo mi zależy jak by mi ktoś zmierzył).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po konsultacjach z ASO mam kilka pytań do tych do wymienili poduszki:

> Czy samochód się coś podniósł ?

Sam widziałeś

> Czy dekielki pod maską dolegają mocno do kolumny czy jest tam luz ?

Z 0,5 cm talerzyk odstaje

> Ile wystaje gwint amortyzatora ponad nakrętka pod maską? (na tym bardzo mi zależy jak by mi ktoś

> zmierzył).

A to potem jak nie zapomnę

> Pozdrawiam

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem u siebie na SNR w zestawie z łożyskiem. Jakość oceniam na wysoką.

Hmm, a ja mam nowy zestaw:

Poduszki Kayaba, łożyska kayaba, amorki kayaba...i przy skręcaniu i przy bujaniu samochodem góra-dół cholernie skrzypi... potem zamontowałem SNR i też skrzypialo. Jakby ktoś chciał, oddam za jakieś symboliczne pieniądze prawie nowe ( pojeździły kilka dni) poduszki SNRa( a może i Kayaby, sam już nie wiem co aktualnie mam załozone). Ktos kiedys pisał, że jesli poduszki to tylko opryginały i chyba miał rację. W przyszłym roku chyba zmienię na oryginaly, jak skrzypienie zacznie mnie naprawde denerwować...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że skrzypienie jest metaliczne - zapewne masz źle założone poduszki. Tam jest taka kropka którą trzeba odpowiednio ustawić - niestety jak u mnie zmieniali to "fachowcy" o tym nie wiedzieli, dopiero w ASO Euromobil ogarnęli temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh to skrzypi źle ustawiona guma między sprężyną a łożyskiem , wiem bo mi magic tak kiedyś ustawił

> , potem poprawił i skrzypienia ustąpiły. A akurat snr robi chyba na 1szy montaż

> poduszkę/łożysko

Hmm, te gumy też miałem wymieniane...może rzeczywiście są źle ustawione...pojade do kolejnego warsztatu , ale nie mam pewności, że poprawią i że będzie dobrze...a kasę za usługę policzą mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Euromobil, powiadasz...muszę sie tam zatem umowić. Drogo liczą za usługę? nigdy jesZcze moje stopy

> nie przekroczyly progu tego serwisu...

> Źle załozone, tzn??odwrotnie czy jak??

> Pzdr.

No niestety myślę, że z 350 pęknie za dwie strony. Trzeba niestety demontować wszystko od nowa. Ja w warsztacie w którym mi to źle zrobili wynegocjowałem darmowe nabijanie klimy i czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tak ,że te skrzypienia następują jak dodajesz gazu vel odciążasz zawias a znikają jak np hamujesz bo się zestaw dobija ? wink.gif

Obadaj też te łączniki ale one wychodzą przy nierównościach jak lewa strona najeżdża inaczej niż prawa i wtedy jest mega walenie itp. łatwe do obadania dla diagnosty , który wchodzi pod wóz , bujasz wozem i wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz tak ,że te skrzypienia następują jak dodajesz gazu vel odciążasz zawias a znikają jak np

> hamujesz bo się zestaw dobija ?

Nie zupełnie. Skrzypienie mam np przy przejeżdzaniu przez śpiących policjantów. jak skrzypi to równocześnie minimalnie aczkolwiek odczuwanie ciężej kręci się kierownica i słychać skrzypienie/szorowanie przy skręcaniu.

Jak zaleje wodą to kręci się lżej i skrzypienie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko padnięte to wiadomo jak skręcasz i czuć bicie i taki dźwięk jakby opona tarła o nadkole wink.gif

Może ktoś coś źle złożył albo wada fabryczna i padło tak szybko ?

Ale tak jak pisałem snr to 1 montaż , robią nawet wysprzęgliki we współpracy z valeo do stilonów jtd (takie są oznaczenia na wysprzęglikach luk,valeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożysko padnięte to wiadomo jak skręcasz i czuć bicie i taki dźwięk jakby opona tarła o nadkole

> Może ktoś coś źle złożył albo wada fabryczna i padło tak szybko ?

Stawiam jednak na zły montaż. Wkurzam się dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie, mówili ze wszystko jest zmontowane jak należy i ze wdocznie taki skład gumy, że skrzypi angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam jednak na zły montaż. Wkurzam się dodatkowo poprosiłem o sprawdzenie, mówili ze wszystko

> jest zmontowane jak należy i ze wdocznie taki skład gumy, że skrzypi

Zawsze zwalają winę ,że części lipne biglaugh.gif Dlatego niekiedy warto w ASO zrobić szczególnie jeśli jesteś stałym klientem. Dodatkowo dostaje się fakturkę , a takie coś przydaje się przy sprzedaży by potwierdzić niektóre naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze zwalają winę ,że części lipne Dlatego niekiedy warto w ASO zrobić szczególnie jeśli jesteś

> stałym klientem. Dodatkowo dostaje się fakturkę , a takie coś przydaje się przy sprzedaży by

> potwierdzić niektóre naprawy.

Tiaa, tylko, że ten zaprzyjazniony warsztat jest własnością mojego kuzyna. Ceny mam dobre i zawsze dostaję fakturę na wszystko... Owszem, przeglądy roczne robię w ASO, żeby mieć stempel w ksiązce gwarancyjnej, ale większość innych, mniej skomplikowanych napraw robie u brata...Chyba jednak przejadę się z tym do ASO, skoro mechanicy u brata sobie nie mogą dać z tym rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi Ci bo prawdopodobnie odwrotnie zostało założone łożysko między poduszką a gumą sprężyny. Objawem jest właśnie skrzypienie bo obudowa łożyska trze o gumę sprężyny i dodatkowo ciężej kręci się kolumna mcpersona. Poduszkę zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzypi Ci bo prawdopodobnie odwrotnie zostało założone łożysko między poduszką a gumą sprężyny.

Wobec tego którą stroną powino być założone łożysko? Jakieś foto, lub łopatologiczne wytłumaczenie?? Będę się za to zabierał po niedzieli i bedę mechanikowi patrzył na ręce więc dobrze by było gdybym wiedział jak to powinno wyglądać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ma wyglądać

> Trudno założyć odwrotnie łożysko , to tak jakby grzyb rósł od czapy strony

> Na poglądowej focie widzisz jak ma wyglądać góra , dół jest chyba na gumce

Rozumiem, że to co widzę na fotce ma przylegać do dolnej części poduszki? Dół łożyska wygląda nieco inaczej i to czego nie widzę na fotce, ma przylegać do górnej części gumy stykającej się ze sprężyną??

Jeśli tak to znaczy, że mam poprawnie zamontowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest , bo inaczej trudnoby było to założyć wink.gif Ja ostatnio testowałem stuki przy hamowaniu , ruszaniu -> łączniki staba dawały efekty padniętych wahaczy,amorków,poduszek silnika,poduszek amorka itd......

Sprawdź to bo co z tego ,że wymieniałeś niedawno , mogły paść jak w coś wjechałeś. A tak to tą gumę trza wyprostować (tylko ta guma to robiła by pisk , dzwonienie takie dziwne , efekt stykania sprężyny z łożyskiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak źle jest założone to w Euromobilu gość otworzy maskę i od razu powie czy kropeczka jest w

> dobrym miejscu - myślę, że takie info dostaniesz zupełnie gratis.

Ok, no to chyba się do Euromobilu przejadę w dniu jutrzejszym celem uzyskania stosownej informacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ma wyglądać

> Trudno założyć odwrotnie łożysko , to tak jakby grzyb rósł od czapy strony

Uwierz, że się da mi jedną stronę źle złożyli. Za drugim razem jak wymieniałem sam zdziwiłem się przy rozbieraniu kolumny. Dać się da. Prawidłową stronę poznasz po tym, że po złożeniu poduszka ma luźno na łożysku obracać się na gumie sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.