Skocz do zawartości

Padające sprzęgło - jak jeździć?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Problem- czuję po pedale sprzęgła, że powoli się kończy, łapie już na samej górze. Chciałem wstawić do mechanika, ale w tym tygodniu nie da rady mi zrobić, innemu auta nie oddam, a w piątek jadę trasę 800 km, we wtorek z powrotem drugie tyle - nie mam możliwości pojechania innym samochodem.

Jaki styl jazdy zminimalizuje możliwość padu totalnego? Jadę w nocy, więc tempomat i stała prędkość, ale czy jest coś co może wpłynąć negatywnie lub pozytywnie na stan sprzęgła i jego możliwą awarię?

Pacjent to Mondeo mk1, 2.0 kombi. Załadowany będzie na jakieś 220-250 kg licząc z kierowcą, rodziną i bambetlami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem- czuję po pedale sprzęgła, że powoli się kończy, łapie już na samej górze. Chciałem wstawić

> do mechanika, ale w tym tygodniu nie da rady mi zrobić, innemu auta nie oddam, a w piątek jadę

> trasę 800 km, we wtorek z powrotem drugie tyle - nie mam możliwości pojechania innym

> samochodem.

> Jaki styl jazdy zminimalizuje możliwość padu totalnego? Jadę w nocy, więc tempomat i stała

> prędkość, ale czy jest coś co może wpłynąć negatywnie lub pozytywnie na stan sprzęgła i jego

> możliwą awarię?

> Pacjent to Mondeo mk1, 2.0 kombi. Załadowany będzie na jakieś 220-250 kg licząc z kierowcą, rodziną

> i bambetlami

Unikaj przyspieszania z wolnych obrotów. Rozpędzaj auto co najmniej średnim zakresem obrotów, ale bez gazu w podłodze. Dotyczy to szczególnie np wyprzedzania - o bieg lub dwa w dół zamiast na piątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to auto z awatara, to zacznij zbierać, za jakieś 200 000 km czeka Cię zmiana grinser006.gif A tak poważnie-jedź normalnie, dopóki się nie ślizga np przy wdepnięciu na 5 biegu gazu (rosnące obr a prędkość nie) to jeździć i się nie przejmować. Kolega w audi A4 też wydziwiał że koniec sprzęgła i 50 tyś zrobił bez większych zmian, zanim się zebrał do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ją bym się specjalnie nie przejmował. Że sprzeglem na wykonczeniu jeździłem 2 miesiące po mieście,

> ostatnia faza była najlepsza - obroty płynnie rosły/malały po zmianie biegów - prawie jak w AT

> ;-)

Normalnie multitronic Ci się zrobił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Unikaj przyspieszania z wolnych obrotów. Rozpędzaj auto co najmniej średnim zakresem obrotów, ale

> bez gazu w podłodze. Dotyczy to szczególnie np wyprzedzania - o bieg lub dwa w dół zamiast na

> piątce.

Cenna rada - do tej pory od 50-60 km/h targałem na piątym biegu - nie chciało mi się machać. Wiem, wiem, lepszy bylby automat, ale nie było jak szukalem auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z awatara, Mondeo mk1 2.0.

Z awatara - poszukuję W124 kombi 280-320, lub sedan 420. Bezwypadkowy, bez korozji. Już z rok szukam, ale mam czas. Tylko co chwilę zwiększam budżet zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z kończącym się sprzęgłem jeździłem z pół roku.

> Wyglądało to tak, że ślizgało się tylko w przypadku kiedy miałem komplet w w aucie + bagaże.

> Jeżdząc tylko z moja i psem uślizgów nie było. Po pół roku zaczęło już coraz bardziej, także

> wymieniłem.

A to może dojadę... szukałem assistance, ale nie ma szans na 19-letnie auto, Gothaer coś tam podobno ma, ale ciężko namierzyć ich agenta - jutro jadę jeszcze pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.