Skocz do zawartości

wybór kasku. ..dopasowanie. ..


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie chodzę i juz uszy bolą od wyciskania do skorup...

Ma być dopasowany moocno, a reszta się ułoży..

Zgadzacie się z tym?

Ile się podda z czasem?

Aktualnie dobrze się czuje w takich

jakiś tekst 1

jakiś tekst 2

Ciekawe jest też to

jakiś tekst 3

Sklaniam się ku pierwszemu...

Powtorne mierzenie po x kaskach..najlepiej się czuję. ..a jak mi o promocji powiedzieli to już całkiem. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT.

Moje doświadczenia podpowiadają mi, że w szczękowcu znacznie lepiej jeździ się w ciasnych korkach z podniesioną szczęką. Kierowcy widzą wtedy obok siebie przeciskającego się 'człowieka', który może i któremu można zajrzeć w oczy a w konsekwencji przesunąć auto.

W integralu nawet z podniesioną szybą takiego kontaktu nie złapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kaskiem nie łatwa sprawa, miałem 1 moto, a kasków 3 zlosnik.gif i z żadnego nie byłem zadowolony

z tym dopasowaniem to zależy, mój łeb jest np. specyficzny (doszedłem do tego z czasem) niby obwód wskazuje że powinien być L ale okazuje się, że tył jest trochę spłaszczony, za to jest dosyć szeroki na boki, co skutkuje tym, że XL będą wygodniejsze

poza tym jak kupisz za ciasny to będziesz się męczył cały czas, jak kupisz taki prawie w sam raz to najwyżej jakby się zrobił za luźny to kominiarkę zawsze możesz wpakować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie chodzę i juz uszy bolą od wyciskania do skorup...

> Ma być dopasowany moocno, a reszta się ułoży..

> Zgadzacie się z tym?

Ma byc przedewszystkim wygodny dla Ciebie, lekko obcisły, ale ma to byc przyjemne dopasowanie, a nie ucisk!

W tanszych kaskach potrafią boleć poszczegolne miejsca czachy, ale o bolu uszu od przymierzania nie slyszalem clown.gif

Z moich doswiadczen to mam aktualnie ls2 do enduro - nie wymagam od niego wiele, ale jest zadziwiajaco fajny.

Mialem dwa Shoei'e Multitec'i, super kaski, jednego Araja, dwa Nolany i jakis jeden bezfirmowy. Zazwyczaj byly to rozmiary "luźniejsze" i w zasadzie nie mialem nigdy z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj spędziłem ze dwie godziny w sklepie, dopasowując kask.

> Niby ma być ciasno - ale po kilku minutach w Mce bolała mnie głowa.

> Normalnie czułem jak mi zatoki uciska

> Wziąłem Lkę...

U mnie Lka trochę się przesuwała, a Mka uwierała w policzki ale ponieważ kaski też się układają to zamówiłem Mkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj spędziłem ze dwie godziny w sklepie, dopasowując kask.

> Niby ma być ciasno - ale po kilku minutach w Mce bolała mnie głowa.

> Normalnie czułem jak mi zatoki uciska

> Wziąłem Lkę...

A próbowałeś mierzyć kaski innych firm? Bo są różne kształty na różne głowy (w zależności od producenta) i każdy znajdzie coś dla siebie ok.gif

Generalnie ja mam już drugi kask i mimo, że jest zdecydowanie lepszy od pierwszego, to i tak nie jestem z niego w 100% zadowolony. Chyba każdy musi trochę w różnych kaskach pojeździć żeby się przekonać, czego się od kasku konkretnie oczekuje... icon_rolleyes.gif Mi najlepiej pasowały kaski Arai, tylko te ceny boje_sie.gif No i szkoda, że nie robią szczękowców... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tanszych kaskach potrafią boleć poszczegolne miejsca czachy, ale o bolu uszu od przymierzania nie

> slyszalem

Jak się non stop zakłada i zdejmuje kaski to mogą uszy boleć. Mój jeden kask pomimo dobrego dopasowania ma czasem tendencję do "zawijania" uszu przy zakładaniu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.