Skocz do zawartości

Motocykl bez papierów


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Dorosłem do budowy Cafe Racera zlosnik.gif wybór wstępnie padł na Yamaha XS400. Łatwa prosta konstrukcja z dobrym zapleczem części.

Ponieważ przy zakupie ważna jest zdrowa rama i... nic więcej, szukam bazy w dolnym pułapie cenowym, gdzie większość maszyn oferowana jest bez dokumentów/prawa do rejestracji.

Pytanie za 100pkt - da się później takie coś zarejestrować?

Opcja 1 - samoróbka, ale obawiam się, że może nie spełniać żadnych norm.

Opcja 2 - kupno kolejnej ramy z dokumentami - ale nie wiem czy to legalne i chyba raczej nieopłacalne.

Opcja 3 - ...i tak mnie nie złapią - odpada zlosnik.gif

Baza będzie pewnie z lat 70, początku 80. Ma to jakiś wpływ na powyższe zagadnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorosłem do budowy Cafe Racera wybór wstępnie padł na Yamaha XS400. Łatwa prosta konstrukcja z

> dobrym zapleczem części.

> Ponieważ przy zakupie ważna jest zdrowa rama i... nic więcej, szukam bazy w dolnym pułapie cenowym,

> gdzie większość maszyn oferowana jest bez dokumentów/prawa do rejestracji.

> Pytanie za 100pkt - da się później takie coś zarejestrować?

> Opcja 1 - samoróbka, ale obawiam się, że może nie spełniać żadnych norm.

> Opcja 2 - kupno kolejnej ramy z dokumentami - ale nie wiem czy to legalne i chyba raczej

> nieopłacalne.

> Opcja 3 - ...i tak mnie nie złapią - odpada

> Baza będzie pewnie z lat 70, początku 80. Ma to jakiś wpływ na powyższe zagadnienia?

Ja bym kupił ramę z kwitem, żeby mieć spokój. cenowo to wychodzi pewnie tak samo albo taniej niż potem rzeczoznawca i proces rejestracji takiego SAMa.

btw.

obowiązkowo poproszę fotorelację z procesu i cotygodniowe updejty smile.gif

ja sam się przymierzam do czegoś typu CX500, cb500,cb750. i ślinię się na forach CRowych smile.gif mam już pełne wyobrażenie projektu, ino pewnie dopiero to wyjdzie 2015:) wcześniej nie ogarnę czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorosłem do budowy Cafe Racera wybór wstępnie padł na Yamaha XS400. Łatwa prosta konstrukcja z

> dobrym zapleczem części.

> Ponieważ przy zakupie ważna jest zdrowa rama i... nic więcej, szukam bazy w dolnym pułapie cenowym,

> gdzie większość maszyn oferowana jest bez dokumentów/prawa do rejestracji.

> Pytanie za 100pkt - da się później takie coś zarejestrować?

> Opcja 1 - samoróbka, ale obawiam się, że może nie spełniać żadnych norm.

> Opcja 2 - kupno kolejnej ramy z dokumentami - ale nie wiem czy to legalne i chyba raczej

> nieopłacalne.

> Opcja 3 - ...i tak mnie nie złapią - odpada

> Baza będzie pewnie z lat 70, początku 80. Ma to jakiś wpływ na powyższe zagadnienia?

Nie ma opcji zarejestrowania takiego pojazdu. Opcji legalnej....bo inne istnieją, ale to śliski temat 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest ciemna strona budowy takich motocykli, ale niestety takie mamy prawo

Wiesz, każdy kij ma dwa końce. icon_rolleyes.gif

Gdyby można legalnie "wprowadzać do obiegu" motocykle (pojazdy) bez papierów, to znacząco wzrosłaby ilość kradzieży tychże. 270751858-jezyk.gif

P.S. Pojazd bez papierów, ale sprzedany przez ostatniego faktycznego właściciela jest jak najbardziej do zarejestrowania. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.