Skocz do zawartości

za dużo gazu wchodzi do butli


bydluck

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja świeża, ma jakieś 5 miesięcy. Mam zbiornik 49 lub 50l. Zawsze jak tankowałem na maxa wchodziło gdzieś 35l gazu. Ostatnio tankując na BP w Chorzowie gdzie zawsze wchodziło maksimum 36l to weszło 42l! Pierwsza myśl: "stacja kantuje". No ale mówię pojeżdżę i zobacze. Zrobiłem znacznie więcej kilometrów niż zawsze czyli jednak nie oszukują.

Wczoraj znowu podjechałem na stacje mimo tego że zrobiłbym bez problemu jeszcze jakieś 20-30km. Przy kasie nie pasowała mi już kwota do zapłaty więc zapytałem ile tego gazu weszło. Na to pani z obsługi że ponad 45 litrów! Jak to możliwe i o co chodzi? yikes.gif Dla mnie świetna sprawa że tak dużo wchodzi ale co w kwestii bezpieczeństwa?

Tankuje na różnych stacjach i tylko na ich stacji są takie jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja świeża, ma jakieś 5 miesięcy. Mam zbiornik 49 lub 50l. Zawsze jak tankowałem na maxa

> wchodziło gdzieś 35l gazu. Ostatnio tankując na BP w Chorzowie gdzie zawsze wchodziło maksimum

> 36l to weszło 42l! Pierwsza myśl: "stacja kantuje". No ale mówię pojeżdżę i zobacze. Zrobiłem

> znacznie więcej kilometrów niż zawsze czyli jednak nie oszukują.

> Wczoraj znowu podjechałem na stacje mimo tego że zrobiłbym bez problemu jeszcze jakieś 20-30km.

> Przy kasie nie pasowała mi już kwota do zapłaty więc zapytałem ile tego gazu weszło. Na to

> pani z obsługi że ponad 45 litrów! Jak to możliwe i o co chodzi? Dla mnie świetna sprawa że

> tak dużo wchodzi ale co w kwestii bezpieczeństwa?

> Tankuje na różnych stacjach i tylko na ich stacji są takie jaja...

Kwestia cisnienia pod jakim jest podawany gaz... Jak jest niskie cisnienie to moze wiecej napompowac...

Ja przezylem szok bedac na wakacjach w Czarnogorze... Zawsze wchodzilo mi 36 litrow, a tam potrafili mi 39 zaladowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: jak jest za niskie ciśnienie pompy, to wielozawór nie odbija i obsługa nie wyłącza w porę pompy. Poznać to można po tym, że pod koniec tankowania gaz wchodzi bardzo powoli, wtedy trzeba przerwać tankowanie.

A czy w Twoich przypadkach usłyszałeś terkotanie wielozaworu, czy pracownik wyłączył pompę patrząc na licznik?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie świetna sprawa że

> tak dużo wchodzi ale co w kwestii bezpieczeństwa?

Nic Jeśli nalejesz pod korek , staniesz na słońcu z pełną butlą i ciśnienie za bardzo wzrośnie to wielozawór upuści trochę na zewnątrz. Od tego są kominki czy peszle by cie w aucie nie zagazowało biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poznać to można po tym, że pod koniec tankowania gaz wchodzi bardzo powoli, wtedy

> trzeba przerwać tankowanie.

> A czy w Twoich przypadkach usłyszałeś terkotanie wielozaworu, czy pracownik wyłączył pompę patrząc

> na licznik?

Niestety tego nie wiem bo poszedłem do kasy od razu... następnym razem będe stał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee skoro tak to się nie stresuje

Mi dziś przy tankowaniu weszło ponad 39 l (dokładnie 39,16) w butlę 42 l zlosnik.gif Mówię do gościa już starczy; podchodzi wyłączyć i nagle zawór odbił smile.gif Zauważyłem, że jak wolno leci gaz z dystrybutora to takie jazdy są; czyli potwierdza się co wcześniej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja świeża, ma jakieś 5 miesięcy. Mam zbiornik 49 lub 50l. Zawsze jak tankowałem na maxa

> wchodziło gdzieś 35l gazu. Ostatnio tankując na BP w Chorzowie gdzie zawsze wchodziło maksimum

> 36l to weszło 42l!

Może na BP coś z tym ciśnieniem mają??

DO mojej butli (50l) na BP ostatnio weszło 39. Na innych stacjach wchodzi 35-36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może na BP coś z tym ciśnieniem mają??

> DO mojej butli (50l) na BP ostatnio weszło 39. Na innych stacjach wchodzi 35-36.

na BP teraz wprowadzono nowe dystrybutory przystosowane do samodzielnego tankowania.takie dystrybutory mają pistolety które nie dają chmury gazu po odpięciu( może to związane z ciśnieniem podawanego gazu).z nowych dystrybutorów cofka gazu jest na dziesięciokrotnie mniejszym poziomie niż w starych i tu chyba pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może na BP coś z tym ciśnieniem mają??

tankuje w sumie tylko na bp na trasie katowice - tarnowskie góry. Tylko na tej chorzowskiej tankuje 10l więcej niż na innych sick.gif Pytałem obsługi czy coś ostanio zmieniali to stwerdzili że nie. Może faktycznie pompa zużyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.