Skocz do zawartości

Najskuteczniejsze zabezpieczenie antykradzieżowe?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Podeślij na pw.

> Co do pilota to i tak nie da się go raczej podczepić do kluczyka bo będzie się tłukł w czasie

> jazdy.

Mozna kupic taki z przyciskami w kluczyku i dorobic grot. Pod warunkiem, ze nie ma fabrycznego immo w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna kupic taki z przyciskami w kluczyku i dorobic grot. Pod warunkiem, ze nie ma fabrycznego immo

> w motocyklu.

Kolega coś pisał o kontrolce która chyba sugeruje że ma immo, ale w sumie taką pastylkę też się chyba da wydłubać i przełożyć hmm.gif

Pewnie zależy to od tego czy fabryczny kluczyk jest rozkładany, bo jak nie to może być problem jeśli pastylka jest w nim zatopiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega coś pisał o kontrolce która chyba sugeruje że ma immo, ale w sumie taką pastylkę też się

> chyba da wydłubać i przełożyć

> Pewnie zależy to od tego czy fabryczny kluczyk jest rozkładany, bo jak nie to może być problem

> jeśli pastylka jest w nim zatopiona.

Oczywiscie pod warunkiem, ze sie nie uszkodzi tego immo i w nowym kluczyku jest na niego miejsce. Szkoda tez niszczyc fabryczny kluczyk jesli jest nierozbieralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do alarmu to myślę o takim z powiadomieniem w pilocie.

> klik

> Uśmierci to aku, czy nie będzie takiego problemu?

> Może polecicie coś dobrego i przyjaznego dla aku?

Kazdy usmierci, inna sprawa, ze elektronika w nowszych moto tez zabija aku. Dlatego lepiej odlaczac zasilanie jesli motocykl stoi nieuzywany dluzszy czas (nawet 3 tyg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W połączeniu z pikającym disc lockiem niezawodne połączenie

A widzisz. Widziałem wczoraj coś takiego na zaparkowanym motocylku w okolicach pracy i zastanawiałem się o co chodzi hehe.gif Ja mam z zabezpieczeń AC, łańcuch i blokadę kierownicy icon_rolleyes.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kazdy usmierci, inna sprawa, ze elektronika w nowszych moto tez zabija aku. Dlatego lepiej odlaczac

> zasilanie jesli motocykl stoi nieuzywany dluzszy czas (nawet 3 tyg).

Chyba nie każdy. Są przecież alarmy, które po określonym czasie czuwania, przechodzą w stan uśpienia z minimalnym poborem prądu. Wszystkie czujniki są aktywne, wyłącza się tylko odbiornik fal radiowych w motocyklu. Żeby rozbroić alarm w stanie uśpienia, trzeba włączyć i wyłączyć zapłon i w ciągu 5 sekund rozbroić alarm.

Ja mam alarm tego typu i nie zauważyłem, żeby mi zjadało akumulator. Motocykl stał tak uzbrojony chyba ze dwa miesiące i normalnie odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie każdy. Są przecież alarmy, które po określonym czasie czuwania, przechodzą w stan

> uśpienia z minimalnym poborem prądu. Wszystkie czujniki są aktywne, wyłącza się tylko

> odbiornik fal radiowych w motocyklu. Żeby rozbroić alarm w stanie uśpienia, trzeba włączyć i

> wyłączyć zapłon i w ciągu 5 sekund rozbroić alarm.

> Ja mam alarm tego typu i nie zauważyłem, żeby mi zjadało akumulator. Motocykl stał tak uzbrojony

> chyba ze dwa miesiące i normalnie odpalił.

Wiesz, nawet jak alarm pobiera 5mA to dla akumulatora o pojemnosci 10Ah nie jest malo. Do tego jesli moto posiada jakas elektronike, cyfrowe zegary itd, to tez dodatkowo zjada aku. U siebie jak mierzylem, to sumarycznie wyszlo chyba z 15mA. Jeden aku sobie zalatwilem przez dlugi postoj oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, nawet jak alarm pobiera 5mA to dla akumulatora o pojemnosci 10Ah nie jest malo. Do tego

> jesli moto posiada jakas elektronike, cyfrowe zegary itd, to tez dodatkowo zjada aku. U siebie

> jak mierzylem, to sumarycznie wyszlo chyba z 15mA. Jeden aku sobie zalatwilem przez dlugi

> postoj

W trybie uspienia jest to 0,8mA (wg instrukcji). Tak jak juz pisalem, postoj okolo 2 miesieczny i nic sie nie stalo, motocykl odpalil a akumulator nadal wytrzymuje dwutygodniowe postoje z zalaczonym alarmem.

Ja bym tak nie straszyl tym rozladowywaniem akumulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, nawet jak alarm pobiera 5mA to dla akumulatora o pojemnosci 10Ah nie jest malo. Do tego

> jesli moto posiada jakas elektronike, cyfrowe zegary itd, to tez dodatkowo zjada aku. U siebie

> jak mierzylem, to sumarycznie wyszlo chyba z 15mA. Jeden aku sobie zalatwilem przez dlugi

> postoj

EDIT:juz nic grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do alarmu to myślę o takim z powiadomieniem w pilocie.

> klik

> Uśmierci to aku, czy nie będzie takiego problemu?

> Może polecicie coś dobrego i przyjaznego dla aku?

mialem takie ustrojstwo, zasieg calkiem OK, powiadamial przez kilka scian budynku, ogolnie bylem zadowolony do czasu, az z dnia na dzien sie zepsulo - i tyle bylo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.