Skocz do zawartości

rowery na hak


COCON

Rekomendowane odpowiedzi

> Krótko i zwięźle.

> Czy ktoś używa bagażnika na hak, na 4 rowery w sedanie?

> Możecie coś polecić?

Wejdź na inter pack, tam coś znajdziesz zarówno budżetowego jak i wypasionego. Siostra ma Thule, poleca, kwestia tylko ceny czy taką akceptujesz w około 2 kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i zwięźle.

> Czy ktoś używa bagażnika na hak, na 4 rowery w sedanie?

> Możecie coś polecić?

Używam interpack

Przy 4 rowerach już widać, ze lekko sie chybocze. Przy 2 stabilne. Jezdziłem z predkością do 120 km/h - nie ma problemu.

Niestety otworzenie bagażnika gdy rower jest na pierwszym podeście jest kłopotliwe (ale możliwe, gdy pedały zostaną odpowiednio ustawione - jezdze Mazda 626 GF).

Wzrost spalania - prawie niezauważalny.

W razie jakichś pytań wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam interpack

> Przy 4 rowerach już widać, ze lekko sie chybocze. Przy 2 stabilne. Jezdziłem z predkością do 120

> km/h - nie ma problemu.

> Niestety otworzenie bagażnika gdy rower jest na pierwszym podeście jest kłopotliwe (ale możliwe,

> gdy pedały zostaną odpowiednio ustawione - jezdze Mazda 626 GF).

> Wzrost spalania - prawie niezauważalny.

> W razie jakichś pytań wal śmiało.

Sam chcę kupić tę platformę. Długo ją użytkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam chcę kupić tę platformę. Długo ją użytkujesz?

Kupiłem ją w czerwcu ubiegłego roku, najdłuższa trasa to ponad 600km (ale z dwoma rowerami).

Czuć, ze masz coś ciężkiego za sobą, ale wiadomo, że z takim obciążeniem to jedzie się ciut ostrożniej. Założenie 2 rowerów to w tym momencie ok 20 min (wiedząc jak je poustawiać i bez pośpiechu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i zwięźle.

> Czy ktoś używa bagażnika na hak, na 4 rowery w sedanie?

> Możecie coś polecić?

mam ten wieszak na 4 rowery http://www.interpack.eu/product-pol-2956-Arezzo-wieszak-na-hak-4-rowery-odchylany.html

glownie jedzez z dwoma duzymi ciezkimi miejskimi rowerami jestem bardzo zadowolony. na 100% nie wroce juz do bagaznika na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ten wieszak na 4 rowery

> http://www.interpack.eu/product-pol-2956-Arezzo-wieszak-na-hak-4-rowery-odchylany.html

> glownie jedzez z dwoma duzymi ciezkimi miejskimi rowerami jestem bardzo zadowolony. na 100% nie

> wroce juz do bagaznika na dach

A jaki najdłuższy dystans z tym jechałeś? Jak ze stabilnością uchwytu? Czy rowery obijają się o klapę auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i zwięźle.

> Czy ktoś używa bagażnika na hak, na 4 rowery w sedanie?

> Możecie coś polecić?

Mam na 4 rowery, samochód passat sedan.

o taki

Na razie użyłem raz (około 1000 km)

W sumie polecam, jesli sa jakies konkretne pytania, spróbuję odpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i zwięźle.

> Czy ktoś używa bagażnika na hak, na 4 rowery w sedanie?

> Możecie coś polecić?

trochę obok tematu

Mam jakąs kartę rababtową do interpacka ważną do końca roku

daje -12%, ale to przy boksach pewnie by się bardziej opłacało komuś-moge odsprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle, ze po każdej wycieczce musisz ten bagażnik odpiąć i przed następną założyć. na dachu

> montujesz raz i jeżdzić może na okrągło

Założenie trawa max 5min

A główna zaletą to to ze jest cicho, spalanie jak bez bagażnika i założenie roweru bez drabiny (na suva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie jest tak, że jeśli chcesz się dostać do bagażnika, to nie demontujesz tylko odchylasz na

> haku ?

Tak, ale np. w moim Thule trzeba odkręcić dwa motylki co jest trochę upierdliwe. Więc zazwyczaj wolę dostawać się przez tylną kanapę.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ten wieszak na 4 rowery

> http://www.interpack.eu/product-pol-2956-Arezzo-wieszak-na-hak-4-rowery-odchylany.html

> glownie jedzez z dwoma duzymi ciezkimi miejskimi rowerami jestem bardzo zadowolony. na 100% nie

> wroce juz do bagaznika na dach

też o takim myślę..

jak spisuje się odchylanie w tym modelu ?

powiedz mi jak ze spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założenie trawa max 5min

spoko, jeśli raz w roku, ale jak wyjezdzam co tydzień, to po 3 razach miałbym pewnie dosyć

> A główna zaletą to to ze jest cicho,

u mnie też jest cicho

> założenie roweru bez drabiny (na suva)

w tym przypadku (suv) to plus waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też o takim myślę..

> jak spisuje się odchylanie w tym modelu ?

Bez problemu. Należy jednak wcześniej sprawdzić bo w niektorych modelach aut moze byc niewystarczajace zeby klape otworzyc

> powiedz mi jak ze spalaniem ?

Na trasie przy 130-140km/h (tyle najczesciej jezdze) bez znaczenia ale pewnie wynika to z wysokosci i kanciastej budowy auta. Cale rowery sa zasloniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko, jeśli raz w roku, ale jak wyjezdzam co tydzień, to po 3 razach miałbym pewnie dosyć

Jeżdżę z rowerami bardzo czesto. Jak mi sie nie skladac bagaznika to jezdze z pustym

> u mnie też jest cicho

Nie spotkałem jeszcze takiego dachowego bagażnika żeby nie było go słychać pow 80km/h

> w tym przypadku (suv) to plus

To byl glowny powod bo mam duze ciezkie rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo wszystko, jak dla mnie, plusy bagażnka na hak przeważają.

jak dla mnie 3 podstawowe minusy:

- trzeba zakładać dodatkowe oświetlenie, bo fabryczne jest przysłonięte

- w razie złapania kapcia, musisz na drodze zdejmować rowery, i odpinać bagażnik, zeby wydobyć koło zapasowe sick.gif

- niech ktoś przywali od tyłu, to nie dość że auto mocno zniszczone, to jeszcze rowery, za które nikt Ci nie zwróci kasy (no chyba, że wozisz takie za 200 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie 3 podstawowe minusy:

> - trzeba zakładać dodatkowe oświetlenie, bo fabryczne jest przysłonięte

Jak nasz platformę to sa zintegrowane

> - w razie złapania kapcia, musisz na drodze zdejmować rowery, i odpinać bagażnik, zeby wydobyć koło

> zapasowe

Dla mnie bez znaczenie nie mam koła zapasowego

> - niech ktoś przywali od tyłu, to nie dość że auto mocno zniszczone, to jeszcze rowery, za które

> nikt Ci nie zwróci kasy (no chyba, że wozisz takie za 200 zł)

OC i AC działa więc w czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nasz platformę to sa zintegrowane

waytogo.gif

> Dla mnie bez znaczenie nie mam koła zapasowego

waytogo.gif

ja mam, więc dla mnie ma znaczenie wink.gif

> OC i AC działa więc w czym problem

rowery nie są wyposażeniem samochodu, więc dupa blada (przynajmniej tak mi mówiła agentka ubezpieczeniowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam, więc dla mnie ma znaczenie

> rowery nie są wyposażeniem samochodu, więc dupa blada (przynajmniej tak mi mówiła agentka

> ubezpieczeniowa)

To źle ci mówiła...

Jeśli cokolwiek uległo zniszczeniu w trakcie wypadku, to OC sprawcy to pokrywa. Możesz mieś w bagażniku skrzypce za milion, jak ktoś ci wjedzie w tyłek i sprasuje bagażnik, to ubezpieczenie pokrywa także skrzypce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie 3 podstawowe minusy:

> - trzeba zakładać dodatkowe oświetlenie, bo fabryczne jest przysłonięte

Platforma ma swoje światła, na stałe.

> - w razie złapania kapcia, musisz na drodze zdejmować rowery, i odpinać bagażnik, zeby wydobyć koło

> zapasowe

To się zdarza raz na 100000km, więc bez znaczenia.

> - niech ktoś przywali od tyłu, to nie dość że auto mocno zniszczone, to jeszcze rowery, za które

> nikt Ci nie zwróci kasy (no chyba, że wozisz takie za 200 zł)

Jak ktoś mi w jedzie w tyłek, to nie ma takiej opcji, żeby nie zapłacił, ale to już zmartwienie mojego prawnika. Poza tym, widząc rowery na haku ludzie raczej zachowują większy niż normalnie odstęp.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.