Skocz do zawartości

Montaż nadkoli astra f tył sedan


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o montaż nadkoli tył astra f sedan. Tydzień temu wykonałem u lakiernika naprawę tylnych błotników z wiadomego powodu i żeby ponownie nie korodowało postanowiłem zakupić i zamontować nadkola. Kupiłem dokąłdnie takie takie:

287017597-3333915039.jpeg

I teraz pytanie o montaż jak zamontować aby nie było bezpośredniej współpracy nadkola z blachą błotnika. Czy podkładaliście tam jakąś piankową taśmę, sylikon? Czym montowaliście za kołem do wnęki, wkręt, sylikon?

post-47022-14352520842799_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem u siebie ze 2 lata temu na tyle: mocowanie na blachowkręty, brzegi bezbarwny

> silikon(najpierw dobrze wyczyszczone/odtłuszczone) i na razie się trzyma.

Panowie, silikon ma kwaśny odczyn i przyspiesza korozję. Chyba że użyje się silikonu neutralnego.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamontowane to jest przy pomocy taśmy dwustronnej tesa (tosh montował). Trzyma się jak trzeba już ze 3 lata chyba. w tylnej części są przykręcone do zderzaka na 2 blachowkręty.

Co do podkładek to nic nie było tam podkładane, bo po sklejeniu taśmą do rantu raczej nic tam już nie pracuje.

Dodatkowo warto nieco zwęzić (i zfazować) tą część przylegającą do rantu żeby wizualnie to lepiej wyglądało. Oczywiście przed przyklejeniem wszystko odtłuścić żeby taśma dobrze trzymała.

Warto również zaopatrzyć się w opalarkę żeby dopasować lekko te plastikowe nadkola, bo miejscami nie chcą dolegać i przez naprężenie materiału mogłyby się odklejać.

Uważam, że gdyby fabrycznie one były montowane to z nadkolami nic by się nie działo. Progi owszem, ale nadkola by nie leciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> Blacharka była robiona dwa miesiące temu wspawano nowe reperaturki wlewu paliwa i dołu błotnika

> prawa lewa strona progi nieruszane są oryginalne . jak umyje zrobię foto całego auta teraz

> jest przed myciem

Dobry blacharz robił i dobry lakiernik, warto go tu lepiej pochwalić bo naprawdę nieźle to zrobił. Fotki pod odpowiednim kątem, widać załamania światła ale w życiu nie powiedziałbym patrząc na nie, że były nadkole robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam

Mam pytanie mam Astre F Sedana z 99 roku i zasadnicze pytanie czy poniższe nadkola są dobrym wyborem?

Nadkole lewe

Prawe nadkole

Niestety nadkola już trochę po fakcie bo blacha juz zaczyna byc pozerana, a znajomy polecil mi montaż nadkoli, które mogą spowolnić proces. Do czasu, aż wyłożę kasę na naprawę całej okolicy wlewu paliwa lub kupie jakieś inne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nadkola już trochę po fakcie bo blacha juz zaczyna byc pozerana, a znajomy polecil mi

> montaż nadkoli, które mogą spowolnić proces. Do czasu, aż wyłożę kasę na naprawę całej okolicy

> wlewu paliwa lub kupie jakieś inne autko.

nie uważam, że samo założenie nadkoli bez konserwacji i zrobieniu blach bedzie dobrym rozwiązaniem

jak rdza już jest to bedzie ona dalej postepować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.