Skocz do zawartości

Przepisu na schaboszczaka mi trza.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ przerobiłem różne wariacje kurczaka i mielonego, celowo nabyłem schab w plastrach.

Założenia:

1. Robienie go w panierce odpada - za proste.

2. Mięso może się spokojnie marynować do jutra

3. I żeby nie było za ostre - żona nie lubi pikantnych potraw, ja lubię ale nie powinienem takich jeść.

4. Najwazniejsze - żeby efekt finalny nie ucieszył jedynie psa. zlosnik.gif

Przepisów w necie masa, ale z doświadczenia wiem że niektóre są wpuszczaniem czytelników na minę.

Polecicie coś sprawdzonego? I najlepiej żeby składniki były łatwo dostępne.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprostszy schabowy to najsmaczniejszy schabowy. Wszelkie kombinacje są w tym przypadku

> niewskazane.

Może być jak piszesz.

A tymczasem mar(y)nuje się w lodówce. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprostszy schabowy to najsmaczniejszy schabowy.

Całkowicie się zgadzam zlosnik.gif, schab poza zrobieniem klasycznego kotleta można tylko spieprzyć grinser006.gif. Fakt, że jakieś bitki w sosie czy cały upieczony w liściach kapusty też daje radę, ale nie ma jak klasyka, jeszcze jak jest z kością food.gif. Karczek też jest o.k. Do cudowania i eksperymentowania jest wiele innych mięs grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ przerobiłem różne wariacje kurczaka i mielonego, celowo nabyłem schab w plastrach.

> Założenia:

> 1. Robienie go w panierce odpada - za proste.

> 2. Mięso może się spokojnie marynować do jutra

> 3. I żeby nie było za ostre - żona nie lubi pikantnych potraw, ja lubię ale nie powinienem takich

> jeść.

> 4. Najwazniejsze - żeby efekt finalny nie ucieszył jedynie psa.

> Przepisów w necie masa, ale z doświadczenia wiem że niektóre są wpuszczaniem czytelników na minę.

> Polecicie coś sprawdzonego? I najlepiej żeby składniki były łatwo dostępne.

Schabowy to schabowy. w panierce i smazony. koniec! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> schabowy to schabowy - oprószony mąką i usmażony , do tego nie rozbijać tylko cienko pokroić

Czasem jak mi się przejedzą tradycyjne, to sobie właśnie kroję w paseczki, marynuję chwilę w kostce rosołowej plus pieprz i robię coś a'la gyros facepalm%5B1%5D.gif. Albo saute robię "brizol" jak mam doła i akurat w danym momencie nie akceptuję ceny polędwicy wołowej w osiedlowym sklepiku pad.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ przerobiłem różne wariacje kurczaka i mielonego, celowo nabyłem schab w plastrach.

> Założenia:

> 1. Robienie go w panierce odpada - za proste.

> 2. Mięso może się spokojnie marynować do jutra

> 3. I żeby nie było za ostre - żona nie lubi pikantnych potraw, ja lubię ale nie powinienem takich

> jeść.

> 4. Najwazniejsze - żeby efekt finalny nie ucieszył jedynie psa.

> Przepisów w necie masa, ale z doświadczenia wiem że niektóre są wpuszczaniem czytelników na minę.

> Polecicie coś sprawdzonego? I najlepiej żeby składniki były łatwo dostępne.

Rozbij i przypraw, włóż do środka trochę mielonego, ser żółty, paprykę (ja nie daję jej tylko do swojej porcji, reszta rodziny je), ogórek, zawiń wszystko, przymocuj wykałaczkami, zalej sosem jaki lubisz (można posypać serem, albo zrobić serową pierzynkę) i zapiecz.

Mi smakuje food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj robiłem faszerowany, ale trzeba kupić w kawałku, plastry są za cienkie, żeby kieszonki

> ponacinać.

Zależy od grubości plastra wink.gif

Jeśli ma około 1,5-2cm to spokojnie da się ponacinać i powpychać różne cuda do środka. Trzeba mieć tylko dobry nóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbij i przypraw, włóż do środka trochę mielonego, ser żółty, paprykę (ja nie daję jej tylko do

> swojej porcji, reszta rodziny je), ogórek, zawiń wszystko, przymocuj wykałaczkami, zalej sosem

> jaki lubisz (można posypać serem, albo zrobić serową pierzynkę) i zapiecz.

> Mi smakuje

Mi żona moja na pierwszej randce zaserwowała właśnie jakieś wyszukane danie (chciała przyszpanować hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif ) w postaci "kanapki" składającej się z warstw - schab, ananas, jajko, ser i już nie pamiętam co tam dalej było, jakiś dżem? facepalm%5B1%5D.gifhehe.gifzlosnik.gif. Powiedziałem wtedy, że wolał bym to wszystko osobno, nawet na osobnych talerzach icon_eek.gifhehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dodany do ulubionych, będę sprawdzał Wasze przepisy, przyznam że wyglądają....czyta się je....no w każdym razie brzmią smakowicie. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbij i przypraw, włóż do środka trochę mielonego, ser żółty, paprykę (ja nie daję jej tylko do

> swojej porcji, reszta rodziny je), ogórek, zawiń wszystko, przymocuj wykałaczkami, zalej sosem

> jaki lubisz (można posypać serem, albo zrobić serową pierzynkę) i zapiecz.

> Mi smakuje

Ja to panieruję jak zwykłego schabowego. Jak panierka się trochę podpiecze, wyjmuję wykałaczki. Pyszne są też z farszem z grzybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to panieruję jak zwykłego schabowego. Jak panierka się trochę podpiecze, wyjmuję wykałaczki.

> Pyszne są też z farszem z grzybów.

O widzisz... Nie próbowałam tak jeszcze smile.gif

Grzybów sobie ostatnio nazbierałam dwa koszyki 893goodvibes.gif

Część ususzyłam, a część zamroziłam - będę próbować z grzybami, bo dotychczas robiłam tylko schabowego po kowalsku (jeśli chodzi o grzyby oczywiście).

Swoją drogą robiłeś kiedyś "schabowe z grzybów" ? Odgotowane w osolonej wodzie kapelusze prawdziwków się panieruje jak schabowego i na patelnię - pychota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale możemy przy okazji popolemizować - jajko mąka, czy jeszcze tarta bułka czy nie?

Miecho w make, potem w jajko na koncu w bulke. Skorka po usmazeniu kotleta idealnie wtedy odchodzi od mieska i mozna ja wszamac na samym poczatku. chrupiaca i pyszna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi najbardziej smakuje schab w cieście. Jajko wymieszać z mąką, wodą, przyprawami według gustu (można nawet dać trochę majeranku lub innego ziela, ja uwielbiam przyprawę do schoarmy). Ja dodaję trochę bułki tartej i z łyżkę mąki ziemniaczanej, można też poeksperymentować z mąką kukurydzianą.

Jak się w tym wytarmosi schaba i potem usmaży na średnim ogniu to palce lizać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą robiłeś kiedyś "schabowe z grzybów" ? Odgotowane w osolonej wodzie kapelusze

> prawdziwków się panieruje jak schabowego i na patelnię - pychota!

Nie robiłem, ale zbliża się sezon, więc spróbuję. Dzięki za przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mięso tylko trochę rozbijam, ale do panierki daje co chwile co innego. Polecam np dodać sezamu lub płatków kukurydzianych, czosnek w plasterkach lub mielony też daje rade i ogolnie co jest pod reką wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsmaż bez niczego na patelni, wrzuć do garnka cebulę na maśle, potem dorzucić mięcho pokrojone w

> większe kawałki, zalać śmietaną, soli pieprzu i niech się dusi z godzinę-1,5 aż mięso będzie

> kruche.

Miałem plastry więc zdecydowałem się na Twój wariant.

Pokroiłem to co się zamarynowało na kostkę, podsmażyłem na patelni. O smażeniu cebuli na maśle zapomniałem, po prostu wrzuciłem ją do gotującej się śmietany hahaha.gif mimo tego fajnie się ugotowała i całość jest słodka.

Wyszło zajebiście. trophy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem plastry więc zdecydowałem się na Twój wariant.

> Pokroiłem to co się zamarynowało na kostkę, podsmażyłem na patelni. O smażeniu cebuli na maśle

> zapomniałem, po prostu wrzuciłem ją do gotującej się śmietany mimo tego fajnie się ugotowała

> i całość jest słodka.

> Wyszło zajebiście.

No i elegancko. 893goodvibes.gif

Ja właśnie próbuję ugotować swoją pierwszą w życiu zupę - z kurek. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i elegancko.

> Ja właśnie próbuję ugotować swoją pierwszą w życiu zupę - z kurek.

Smacznego. Mi się już nie chce ich zbierać. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek kurek nie trawi. Dają dobry smak, ale nic poza tym.

Nie tylko kurek. Grzyby są częściowo strawiane, ale ich ściany komórkowe składają się z chityny (z tej samej co pancerze żuków zlosnik.gif) której człowiek nie trawi w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ta smitana to jaka i ile???

Eeee.....nie wiem hehe.gif wpadłem do sklepu i poprosiłem panią o taką śmietanę jaką zalewa się śledzie. grinser006.gif

Aż poszedłem sprawdzić - śmietanka 12%. Kupiłem litr, ale na to trochę schabowego (360g) i jedną dużą cebulę starczyło 0,5 litra w małym garnku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.